Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

13.07.2020

Gości online: 25

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 365

Najnowszy użytkownik: Angervave

Shoutbox

26.07.2011 21:03

I zawody wędkarskie o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy

W sobotę 24.07.2011roku nad wodami zbiornika Poraj odbyły się pierwsze zawody wędkarskie o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy Pana Krzysztofa Matyjaszczyka, które z pewnością na stałe wpiszą się w tradycję wędkarskich zmagań okręgu częstochowskiego. Jest to kontynuacja wspaniałych, organizowanych rokrocznie spotkań o Puchar Posła na Sejm RP Krzysztofa Matyjaszczyka . Zawody zostały zorganizowane przez koło PZW „OKOŃ” na czele z prezesem i radnym miasta w jednej osobie Dariuszem Kapinosem.

W zawodach startowało 95 zawodników. Zmagania odbyły się w dwóch kategoriach: połów metodą spinningową z łodzi oraz połów z brzegu dowolną metodą. Poniżej zwycięzcy poszczególnych kategorii, którzy otrzymali pamiątkowe puchary wręczane przez Pana Prezydenta i jego zastępców: Jarosława Marszałka, Mirosława Soboraka i Przemysława Koperskiego.

1. Spinning:
I miejsce: Rał Tomasz
II miejsce: Klamski Krzysztof
III miejsce: Ziąbek Mariusz

2. Spławik grunt:
I miejsce: Poroszewski Grzegorz
II miejsce: Orszulak Tomasz
III miejsce: Boruta Andrzej

Przewodniczący Rady Miasta Marek Balt wręczył puchary za największe złowione ryby dla Tomasza Rała i Andrzeja Michalaka. Ponadto wśród uczetników zawodów rozlosowane zostały wpaniałe i wartościowe nagrody niespodzianki. Zwycięzcy i zwyciężeni mogli posilić się przygotowanymi specjałami kuchni polskiej. Niezawodne okazały się znów nasze ukochane panie: Jolanta, Paula i Monika Kapinos. Wędzone pstrągi i inne smakołyki stanowiły wspaniały dodatek do wymiany doświadczeń i rozmów na temat zawodów.

Podziękowania dla przyjaciół koła PZW „Okoń”, którzy sponsorowali zawody:
Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Szpitali Częstochowskich Zdzisław Suleja, Firma Dreier Wiesław Połacik, Elektrostatyk Krzysztof Ledwoń, Firma Yorik Robert Popławski, Maciej Matuszczyk, Firma Agris Beata Kowalska.

Dziękujemy też pogodzie, która postanowiła uszanować tak wspaniałe wydarzenie, Pana Prezydenta oraz wytrwałych wędkarzy, czekając z opadami deszczu do końca imprezy!

marekcz

Komentarze: 0