Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

04.08.2020

Gości online: 25

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 365

Najnowszy użytkownik: Angervave

Shoutbox

13.09.2017 17:39

Terminy zawodów 2018

Od prawie dwóch dekad mam wpływ na działalność koła, będąc członkiem zarządu. Jednym z najważniejszych zagadnień nad którym czuwam są zawody wędkarskie, czyli rywalizacja sportowa. Od początku naszej działalności każde zawody odbywały się w niedzielę, ponieważ nie było zgody na organizowanie ich w innym dniu. Doczekaliśmy czasów, gdy wydaje się nieuchronne zweryfikować ten zamysł.

Coraz częściej otrzymuję (inni członkowie zarządu także) telefony z uwagami – dlaczego w wakacje, dlaczego zmienione, dlaczego wtedy, a nie wtedy…??? Uwierzcie, że tworzenie Planu Pracy stało się od niedawna koszmarem, a wiem co piszę, ponieważ od początku go współtworzę.

Namnożyło się przeróżnych zawodów wyższej rangi, które musimy brać pod uwagę przy planowaniu naszych. Ilość uczestników startujących w zawodach Naszego Koła nie pozwala na organizację zawodów na większości akwenów. Te dwa czynniki decydują o zamieszaniu jakie powstaje przy tworzeniu, czy późniejszej realizacji Planu Pracy.

Gdybyśmy uzyskali Waszą zgodę na organizowanie zawodów w (niektóre) soboty, to wydatnie by poprawiło uwarunkowania.

Zakładając, że w przyszłym roku zaplanujemy 16 zawodów oficjalnych, dochodzi nam wiele sobót gdzie możemy zaplanować zawody, praktycznie bez przeszkód – choć niektóre zawody wyższej rangi odbywają się w cyklu sobotnio-niedzielnym.

Przypuszczam, że już 4 soboty przyjęte na organizację zawodów – np. o Mistrzostwo Koła – wiele by pomogły organizacyjnie.

Wpis ma posłużyć do dyskusji w tym temacie, a decyzję podejmiemy w styczniu, na Walnym Zebraniu Członków Koła. Zamieszczamy także ankietę, w której prosimy się opowiedzieć za jedną z opcji – ankieta będzie pomocna w dyskusji.

ZEB

Komentarze: 1

Komentarze użytkowników:

2017-09-14 20:38:45

Jak słusznie zauważyłeś ZEB wszystkie zawody od "okręgowych" po mistrzostwa Polski, GP Polski i wiele wiele innych rozgrywane są w cyklu sobotnio-niedzielnym. Zdaje sobie sprawę, że część z Nas pracuje ( w soboty również) ale mając więcej "luzu" czasowego podczas planowania zawodów łatwiej będzie ustalić termin tak aby go nie zmieniać. To po pierwsze a kolejnym argumentem "ZA" niech będzie to, że "zyskamy" sporo czasu na zawody organizowane spontanicznie np. zawody połączone z piknikiem z "drugimi połówkami" może jakieś zawody "pstrągowe" czy jeszcze inne takie zupełnie towarzyskie, bez związku z punktacja NW, MK czy GP.

~Sławomir Bednarek.