Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

13.07.2020

Gości online: 23

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 365

Najnowszy użytkownik: Angervave

Shoutbox

07.09.2017 11:33

PIERWSZE MISTRZOSTWA w kat. FEEDER 2017r.

 

PIERWSZE, HISTORYCZNE

MISTRZOSTWA KOŁA OKOŃ 2017r W KATEGORII FEEDER

Uważam za rozstrzygnięte.

W dwu turowych zmaganiach: I tura Częstochowa , II tura Strzelce Wielkie wyłoniliśmy najlepszego gruntowca , co pozwala Mu godnie nosić tytuł MISTRZA KOŁA OKOŃ W kat. FEEDER  2017r.

Jak wspomniałem są to pierwsze oficjalne, rozegrane mistrzostwa w tej kategorii w naszym kole.  Zawodom tym od samego początku towarzyszyły olbrzymie emocje i duże zainteresowanie. Zbiorniki przewidziane do rozegrania mistrzostw  były bardzo zróżnicowane co widać po uzyskanych wynikach.  Oczywiście mamy wielkich wygranych jak i odrobinę rozczarowanych uczestników. No ale … „ryba też musi mieć szansę” a gdyby rezultaty były przewidywalne nie było by tyle emocji i zabawy. Czasami już wcześniej wyłaniają się zwycięscy i łatwo jest już podczas trwania zawodów coś przewidzieć czy „obstawić” jakiś pewny wynik. Tym razem walka była bardzo wyrównana i trwała do ostatnich sekund, dosłownie do samego sygnału kończącego zawody. Po pierwszej turze zawodów mieliśmy dwóch faworytów kol. Ćwiląg Waldemar (4050) i Peca Łukasz(2308)- wyniki ze zb. Wodociągów Częstochowa. I wydawało się, ze czołówka bardzo się nie zmieni …a jednak. W drugiej turze na zb. w Strzelcach Wielkich (zb. Noo kill) podczas losowania stanowisk los spłatał figla części zawodnikom. Oczywiście wszyscy mieli jednakowe szanse, rybki jednak nie dla wszystkich były łaskawe. Ostatecznie drugą turę z oszałamiającym wynikiem  13580 wygrał doświadczony kol. Zbigniew Sobierajski. Widać jasno, że Trening Czyni Mistrza. Zbyszek odrobinę ( może nawet więcej niż odrobinę) poznał zbiornik, zaprzyjaźnił się z rybkami i udało się. O prawie cztery kg. zwyciężył nad kolejnym w tej turze zawodniku. Mistrz całych zawodów może być jednak tylko jeden.   Sędzia główny zawodów kol. Bednarek Sławomir po dokładnym zwarzeniu ryb i przeliczeniu pkt. z dwuch tur zawodów przedstawił oficjalne wyniki:   Tym razem mistrz (wschodząca gwiazda koła Okoń)

MISTRZ KOŁA OKOŃ 2017r. kat. FEEDER  - BEKAS  KRZYSZTOF

I WICEMISTRZ KOŁA OKOŃ 2017r. kat. FEEDER – PECA ŁUKASZ

II WICEMISTRZ KOŁA OKOŃ 2017r. kat. FEEDER – KOWALCZYK ROMAN

IV miejsce – MAŁEK ŁUKASZ

V miejsce – ĆWILĄG WALDEMAR

Pewnie ta właśnie piatka zawodników najbardziej utkwi Nam wszystkim w pamięci jako:

Pierwsi na liście mistrzostw w kat.  Feeder.

Jak mamy w zwyczaju w kole odbyła się uroczysta dekoracja mistrzów. Mnóstwo gratulacji , pamiątkowe (historyczne ) fotki i cała masa wspaniałej zabawy. Mimo tego, że nie wszyscy zmieścili się na podium nikogo z obecnych nie opuścił dobry humor. Tak trzymać i do zobaczenia za rok na zmaganiach w tak licznie obsadzonej kategorii wędkarskiej.

Slawekk

Komentarze: 0