Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

13.07.2020

Gości online: 26

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 365

Najnowszy użytkownik: Angervave

Shoutbox

16.03.2017 18:38

O - KONIE !!!

Doszły mnie - nestety potwierdzone - słuchy o rzezi okoni na pirsie, przy Klubie Enif, na zbiorniku Poraj. Wędkujacy tam osobnicy - nazewnictwo wędkarz im nie przysługuje - nęcą robactwem wygłodniałe po zimie okoniska i biorą wszystko co zawiśnie na hakach !!!

Większość okoni - bardzo dużych okoni - to samice nabite ikrą !. Nie przeszkadza to jednak osobnikom trzymającym w ręku wędziska, że większość z nas robi wszystko, aby odbudować populację zanikającej rybki, Władze okręgu zarybiły, z wielkim trudem pozyskanymi okoniami, ale kilku niemyślących osobników ma to gdzieś ! Nie dadzą szansy na złożenie ikry, na możliwość wytarcia... ilu okoni już... nie będzie ?!

Wiem, że prawo na to zezwala, ale oprócz prawa jest jeszcze ZDROWY ROZSĄDEK - którego tym kilku osobnikom brakuje. Mam nadzieję, że wnikliwa kontrola udaremni ten niecny proceder, a może niektórzy pójdą po rozum do głowy ?

ZEB

Komentarze: 9

Komentarze użytkowników:

2017-03-29 22:48:28

moje historyczne wspomnienia ścisle łaczą się z obecnym rybostanem tego zbiornika . moze i brakuje mi co się robi "tu i teraz" ale nie sądzę zeby "dupy" strazników ruszyły do akcji. ZDAŁEM egzamin na kartę wędkarską w 1973 i do 2013 byłem kontrolowany 4 RAZY. ale moze za rzadko wędkowałem?. teraz jest chwalony zb.zimny. duzo rybek i blisko dla wszystkich. tylko zeby za kilka lat ktoś młodszy od Ciebie i ode mnie nie pisał na tym forum : "trzeba było zapobiegać nadmiernym połowom". w kazdym bądź razie : teraz Twoje intencje są dla mnie jasne . P.S. szkoda ze tylko Ty się odezwałeś bo myślę ze jest więcej wędkarzy mających na sercu dobro "poraja". no i ciekaw jestem równiez co więcej jest robione "tu i teraz" - o ile to nie tajemnica dla ogółu.

~adam krupinski

2017-03-29 20:36:44

chaosu nie brakuje rzeczywiście, ale największe braki masz w tym co jest, lub się robi "tu i teraz", więc zbytnio nie fantazjuj. Mój wpis był na prośbę kolegi, który widział te pseudopołowy i nie miał ruszyć historycznych wspomnień publikowanych przez Ciebie, tylko dupy strażników z foteli - teraz jasne ? ;-)

~ZEB

2017-03-29 20:18:03

ma to taki związek ze dopiero po kilkudziesięciu latach uzytkowania Poraja zaczynamy dbać o ryby i wszystko co z tym jest związane . dało się zrobić "no kill" na warcie ? to moze w końcu da się zrobić coś na temat tarliska w zbiorniku Poraj ? a idąc dalej i nie patrząc na rózne protesty opóźnić rozpoczęcie sezonu wędkarskiego na tym zbiorniku ? teraz mozna wszystko tylko trzeba chcieć a nie wątpię w wasze dobre chęci. nie wolno wywozić przynęt? dlaczego nie przepłynąć w odległości np.70m od brzegu (wiadomo którego) z dobrymi "grabiami" ? czy ktoś z brzegu zaprotestuje? tak się to robi 2-3 razy dziennie na zb.sulejów i mają święty spokój z debilami. wracając do poraja . ZEB powiedz mi czy ci panowie na zdjęciu od strony lasu nie przyszli po te same ryby co ci na pirsie? ja nie mam złudzeń. czy to tez nie ma związku z Twoim wpisem? na zawodach spiningowych nie łowi się duzo okoni? a pamiętasz zawody na lodzie w których dwóch pierwszych złowiło ponad 20kg okoni (mało który miał powyzej 15cm bo wymiar wówczas nie obowiązywał) i mało który przezył/ na tych jednych zawodach startowało ponad 30tu wędkarzy i lekko biorąc złowiono 50-60kg okoni. to tez nie ma związku z Twoim wpisem? to ze teraz dupki na pirsie (i nie tylko)łowią duze okonie to chyba ma związek z wypuszczaniem ryb po zawodach.teraz wzrosła świadomość wędkarska co nie oznacza ze mięsiarze znikną na zawsze. z nimi trzeba walczyć wszelkimi dostepnymi i nie koniecznie prawnymi środkami . takie moje zdanie . wiem ze piszę chaotycznie ale kto chce to zrozumie. 100lat100lat ZEB . ładny tort.

~adam krupinski

2017-03-28 20:51:17

O ile z większością faktów przedstawionych przez Ciebie się zgodzę, to nie bardzo rozumiem jaki związek to ma z moim wpisem ?!?!?!

~ZEB

2017-03-28 20:30:51

wracając do teraźniejszości . zdjęcie Roberta ze szczupakiem - wiem a w zasadzie mam pewność ze ryba wróciła do wody - ale .....pewnie Robert i tych 4rech facetów za nim łowiło płoteczki na chlebek a ten głupek połaszczył się na ten kawałeczek chlebka . albo ..........po prostu ci faceci nie zmieścili się na pirsie ????? a moze jeszcze wielu innych nie mogło się tam zmieścić i stąd ten alarm i płacz ? i znów powrót do niedalekiej przeszłości . a jak od późnego października i przez prawie cały listopad na pirsie łowiono po kilka sztuk sandaczy to tez nikomu nie przeszkadzało ? chłopaki ! nie bądzcie hipokrytami bo kazdy z nas przymykał oko na KŁUSOWNICTWO !!!!!!!! a jak nie mam racji - kto jest bez winy niech pierwszy rzuci we mnie kamieniem - kiedyś ktoś coś takiego powiedział . Sławek - nie chcę sobie przypisywać jakichkolwiek pomysłów czy zasług ale .....tak ze 25lat temu na zebraniu corocznym OKONIA wnioskowałem o zamknięcie zatoki "harcerskiej" na czas tarła i chyba mam na to świadków . i jeśli mnie pamięć nie myli NIGDY nie było to uwzględnione w po zebraniowych protokołach . a nawet jeśli było ..........to nigdy nic się nie zmieniło . tak więc Twój pomysł nie odniesie zadnego skutku bez wględu na to czy władze okręgu się zmienią czy nie zmienią. a wiesz dlaczego ? bo jak wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one . i tym optymistycznym akcentem kończę swoje wypociny . p.s. jednak niecierpliwie czekam na jakiś odzew na mój tekst.

~adam krupinski

12