Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

13.07.2020

Gości online: 24

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 365

Najnowszy użytkownik: Angervave

Shoutbox

07.12.2016 07:59

List otwarty

List otwarty

 

Regionalny Fundusz Gospodarczy w Częstochowie S.A

 

Spółka ze 100% udziałem skarbu państwa ( dawna nazwa Huta Częstochowa S.A)

Ostatnio jest na ustach wszystkich wędkarzy z okolicy.

Zarząd spółki  (albo nie wiadomo kto) podjął rozpaczliwa próbę zdarcia haraczu z bogu ducha winnych wędkarzy. Nad zalewem w Poraju ukazało się ogłoszenie:

TEREN PRYWATNY RFG S.A

ZA SKŁADOWANIE  ŁODZI NA TERENIE

NALEŻĄCYM DO SPÓŁKI

BĘDZIE NALICZANA OPŁATA

W WYSOKOŚCI 20ZŁ. ZA KAŻDĄ DOBĘ

TELEFON  KONTAKTOWY: 795 421 674; 94 363 91 83

 

Łatwo policzyć:

Koszt składowania 1 łodzi to 600 zł/m-c

Koło posiada 11 łodzi wiosłowych- zakupionych przez Huta Częstochowa i przekazanych wędkarzom i wszystkim tym którzy spędzają czas na wodą.

Łodzie składowane są średnio 6 miesięcy/rok co daje kwotę 39 600zł. Cały budżet Koła na rok to około 20 000zł. pochodzący ze składek. Od zawsze łodzie te składujemy na terenie przy wodzie, dbając o ten teren sprzątając i utrzymując porządek, kosząc trawę itd.

Doskonale pamiętamy, że koło wędkarskie Okoń  powstało w Hucie Częstochowa. Jednym z największych zakładów w całym regionie. Całe osiedle Raków  i nie tylko to ludzie związani z tym właśnie zakładem. Członkowie, użytkownicy łodzi to w większości właśnie hutnicy, dbający o sprzęt z pieczołowitością i zupełnie bezinteresownie. Wspólnie dbamy o to na co wszyscy kiedyś pracowali, a władze Huty nam wędkarzom przekazały.  I mamy to wszystko zniszczyć ? zaprzepaścić spuściznę naszych ojców i dziadków?

To nie jest złośliwość czy czyjeś niedopatrzenie,

To zamach na historię, tradycje i pamięć wszystkiego co wpoili w nas nasi przodkowie.   Czy ktoś podczas podejmowania takiej decyzji zastanowił się nad tym ?

39.000zł za jakieś 30m.kw. nieużytków? Czy to ma coś wspólnego z ekonomią?

Jesteśmy przekonani, że zupełnie NIE. To zabijanie, niszczenie pięknych idei i tradycji.      To pójście na łatwiznę pod przykrywka gospodarności. To czysta zagłada. Czy właśnie tak władza wspiera aktywność społeczną obywateli. Czy takiego właśnie działania oczekujemy od ludzi którym zaufaliśmy? Jeśli na tym polega zarządzanie majątkiem po hucie która wryła się mocno w historie tysięcy ludzi to my nie chcemy takiego „zarządzania”.   Koszt wynajęcia hali to ok.  8 - 10zł/m2 brutto na m-c ( Warszawa ).  W ośrodkach żeglarskich i halach specjalizujących się w „zimowanie” łodzi to koszt od 50-80zł za cały sezon zimowy. Takie są prawdziwe koszty przechowywania-zimowania łodzi. W zaistniałej sytuacji nasuwa się pytanie wg. jakiego cennika przelicznik RFG?  My wędkarze zwracamy się z apelem o zmianę decyzji zarządu RFG w/w sprawie.  Wg Nas takie działanie RFG to nic innego jak złośliwa prywata nie mająca nic wspólnego z jakakolwiek logiką o zyskach finansowych nie wspominając. Takie działania  obnażają kompetencje ( a raczej ich brak)  i zaangażowanie władz RFG w unicestwienie tego co jeszcze zostało.

W-ce Prezes  Zarządu Koła  PZW „Okoń” -  Sobierajski Zbigniew

Sekretarz Zarządu Koła PZW „Okoń” -   Bednarek Sławomir

Slawekk

Komentarze: 1

Komentarze użytkowników:

2016-12-09 13:02:19

Bardzo jasny przekaz Sławku )

~Krzysztof klamski