Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

28.07.2021

Gości online: 28

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 382

Najnowszy użytkownik: Damiann

Shoutbox

10.04.2016 02:21

Komputerowe liczenie wyników

Nowa metoda losowania i liczenia wyników zawodów wywołała dyskusję - jak każda nowość. Nie widzę tam jednak ubliżania komukolwiek, tylko lekkie przekomarzanie, jak to na naszym forum. Niewielu z Was ma praktyczne doświadczenia w tym temacie, więc powinniście najpierw to przećwiczyć, aby zrozumieć, że nowa metoda jest lepsza. Sławek - ponieważ jest o tym głęboko przekonany - dość obrazowo broni swego (nie tylko) stanowiska.

Wyścigi do zapisów przy "starej metodzie" - kto się wcześniej zapisał, szybciej losował - stawały się śmieszne. Były także przypadki zapisywania się w ostatnim momencie - niech los decyduje za mnie. Tak jak przy "starej", tak i przy "nowej metodzie" szczęście jest nieodzowne, zresztą ostatecznie wynik na końcu zawodów decyduje kto miał szczęście. Ilu było rozgoryczonych po losowaniu i ucieszonych po zakończeniu ważenia.

Metoda komputerowego losowania i liczenia wyników jest wprowadzona w zawodach wyższej rangi i my w kole musimy się do tego dostosować, czy to się komuś podoba, czy nie. Program został tak napisany, że nie ma możliwości zrobienia czegoś "pod siebie" - decyduje los. Przy podliczaniu wyników - co ważne szczególnie w zawodach dwuturowych, czy z podziałem na sektory - tabelkę otrzymujemy w ciągu paru sekund.

Liczyłem wielokrotnie takie zawody i wiem, że możliwość pomyłki jest duża, przy komputerze praktycznie nie istnieje. Czas liczenia, weryfikacja wyników sprowadzona jest do jednego kliknięcia i tabelkę można przedstawić oczekującym.

W najbliższych dniach zakupimy drukarkę i będzie możliwość wydruku wyników tuż po ogłoszeniu ustnym przez sędziego. Myślę, że te kilka słów wyjaśnienia przybliży Wam zrozumienie tematu, jeśli coś jeszcze niejasne, proszę pytać... nikomu "na tej stronie się nie dostanie".

ZEB

Komentarze: 0