Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

05.08.2020

Gości online: 25

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 365

Najnowszy użytkownik: Angervave

Shoutbox

18.10.2015 20:13

Podsumowanie Ligi Kół 2015r.

Zawsze staram się być obiektywny podczas opisywania wszelakich imprez, sportowych i tak będzie tym razem. Choć sercem jestem z kolegami z Okoń-Dospel to dziś najlepsi byli zawodnicy reprezentującymi koło Mykanów. Nie pomógł nam „super start” prezesa Dariusza,  godz. 8.10 pierwszy Boleń. Panowie byliście dziś poza zasięgiem nie tylko „mistrzów” z Okonia ale i „mistrzów” z koła Kłobuck, Hutmar, Pajęczno i Śródmiejska.  Zdeklasowaliście nas wszystkich bijąc wszelkie możliwe i nie możliwe rekordy. Patrząc na wyniki to Mykanów… długo, długo nic i dopiero cała reszta. Walka była bardzo zacięta i wyrównana do godz. 10.00. dalej już tylko powiększanie przewagi nad innymi kołami. Nikt jednak nie przegrał . Drugie miejsce w tym jakże trudnym i wymagającym, wieloetapowym „konkursie” „wyłowiła” ekipa z Okoń-Dospel  z doskonałym wynikiem. Na miejscu trzecim uplasowała się drużyna  z koła Hutmar. Miejsce czwarte wywalczyło koło Kłobuck, piąte miejsce przypadło w udziale Śródmiejska a szóste koło Pajęczno.   A teraz trochę statystyk złowiliśmy :  45 szt. Okoni; 10 szt. Boleni; 14 szt. Szczupaków. To w sumie 69 ryb. Całkiem sporo jak na 42 startujących zawodników. Były to udane zawody pod każdym względem. Pogodę nawet słoneczną obiecał Zbyszek i tak się stało. My jako gospodarze obiektu „odstąpiliśmy” palmę pierwszeństwa kolegom z Mykanowa. Obiecaliśmy dobrą zabawę i była. O nasze delikatne podniebienia zadbał kucharz klasy „przynajmniej krajowej” i zjedliśmy super pyszną kwaśnice i grillowane karkówki. Organizacja na najwyższym poziomie ( jak zawsze w kole Okoń-Dospel ). Jedyną nieprzyjemnością  jaka się wkradła w organizację zawodów było podejście jednego z kół które dołączyło do grona w tym roku. Myślę, że to jedyny sezon tego koła w gronie Ligi Kół. Następny sezon rozpoczniemy z odrobiną doświadczenia z nowymi planami, ambicjami i mam nadzieje, że w jeszcze większym gronie odpowiedzialnych kół wędkarskich. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich uczestników, sędziów i wszystkich którzy przyczynili się do tak super udanej imprezy.

Slawekk

Komentarze: 2

Komentarze użytkowników:

2015-10-24 06:31:57

Masz rację - uniemożliwia - i działaliśmy wiedząc o tym. Na następny sezon zaproponujemy losowanie par na łodzie i wtedy będzie mógł być spełniony ten zapis. Czekamy także na Wasze propozycje do zmian regulaminowych - my tworzymy współzawodnictwo, my ustalamy warunki.

~ZEB

2015-10-21 13:54:46

Gratulacje dla Mykanowa, byli poza zasięgiem wszystkich. Regulamin który mówi, że liczy się waga ryb na łódce uniemożliwia odjęcie wyniku najsłabszego zawodnika. O tym punkcie chyba sędzia zapomniał :). Sławek super relacja.

~Paweł Ciastek