Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

19.01.2021

Gości online: 39

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 371

Najnowszy użytkownik: Shaggy

Shoutbox

23.04.2015 06:04

Organizacja zawodów

Myślę, że z powodu niedoinformowania, powstało wiele niejasności, więc pozwoliłem sobie na kilka zdań wyjaśnienia odnośnie organizacji zawodów.

Zarząd Koła jest wybrany przez Walne Zebranie Członków Koła - najwyższą władzę w kole - do podejmowania decyzji związanych z funkcjonowaniem tegoż. Wszystkie najistotniejsze decyzje dotyczące funkcjonowania koła zapadają na Walnym. Weryfikacja działania prezesa, oraz poszczególnych członków zarządu także odbywa się na Walnym.

Plan Pracy jest przygotowywany w grudniu - przed zebraniem koła - i bierzemy pod uwagę miejsca, oraz terminy zawodów ogólnopolskich i okręgowych. Musimy także liczyć się z tym, iż koło opiekujące się danym akwenem ma pierwszeństwo w organizacji na nim zawodów. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, iż w naszym kole startuje w zawodach duża liczba wędkarzy i nieliczne zbiorniki mogą pomieścić tylu chętnych, gwarantując rywalizację w porównywalnych warunkach. Nasze piętnastoletnie doświadczenia weryfikują przydatność niektórych akwenów.

W skład Zarządu Koła wchodzi 11 osób i prezes, każdy wpis w projekcie Planu Pracy jest dyskutowany i głosowany zgodnie z zasadami demokracji (nie wszystkie są zatwierdzane jednogłośnie). Wy, na Walnym Zebraniu decydujecie - czy, gdzie, w jakiej formie i terminie mamy organizować zawody - po przegłosowaniu, są to wytyczne do działania dla zarządu.

Wszystkie regulaminy rozgrywania zawodów, punktacja, czy wysokość nagród, także muszą być ustalone przed rozpoczęciem sezonu w którym obowiązują. Tego wymaga zwykła ludzka uczciwość i rzetelność w podejmowaniu decyzji. Ewentualne korekty mogą być wprowadzone tylko w szczególnych przypadkach.

Ci nieliczni, co przychodzą na Walne, mogą poświadczyć, że nigdy nie przedstawiam Planu Pracy, tylko PROJEKT Planu Pracy i zawsze proszę o dyskusję. Zarząd zawsze słucha Waszych opinii, ale żeby z dyskusji w tym temacie coś pozytywnego wynikło, trzeba ją prowadzić późną jesienią - przed podejmowaniem decyzji na nowy sezon. Może te dane oświecą kolegów i pozwolą niektórym uwierzyć i zaufać członkom zarządu. Zawsze przyświecają nam takie cele: przygotować dobrą, atrakcyjną zabawę z wędką, w porównywalnych warunkach dla jak największej liczby Naszych wędkarzy. Dopóki współpracuję z Prezesem, będziemy tego przestrzegać i pilnować.

Wiceprezes Koła PZW Okoń-Dospel

ZBIGNIEW SOBIERAJSKI

ZEB

Komentarze: 4

Komentarze użytkowników:

2015-04-23 23:37:23

Jak najbardziej popieram wypowiedz w-ce Prezesa Zbigniewa Sobierajskiego.

~darekk

2015-04-23 18:58:38

I odrazu wszystko jasne :)

~Robert Miniszewski

2015-04-23 17:10:28

Dzięki Zbyszek:) Jasno i czytelnie, bez zbędnego lania wody. Może przewalczymy wreszcie to, że same komentarze ,jak jest dobrze czy źle to za mało. Konkrety tego potrzebujemy. A za takowe ja uważam konkretne miejsce i argumenty jakie przemawiają za tą a nie inną lokalizacją. Wtedy można dyskutować. Jak słusznie zauważył W-ce prezes nie wszystko jest zależne tylko od Nas. Jest jeszcze mnóstwo innych niezależnych od Nas szczegółów równie ważnych i czasami nie do przejścia. Pamiętajmy, że koszt dojazdu i np. dodatkowego zezwolenia to spory wydatek. Nie można dopuścić do tego, żeby eliminować kogoś tylko ze względu na zbyt wysoki koszt udziału w zawodach.

~Sławomir Bednarek.

2015-04-23 09:10:03

Dzięki Zbyszku za wyjaśnienie tematu. Jak więc mówi Janek Pospieszalski i pisze Zbigniew Sobierajski "warto rozmawiać"...

~PiotrSzlezak