Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

04.08.2020

Gości online: 24

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 365

Najnowszy użytkownik: Angervave

Shoutbox

28.01.2015 22:09

NETYKIETA

 

" NETYKIETA” :   to zbiór zasad savoir-vivre obowiązujących w dyskusjach w Internecie. Bardzo bym sobie i wszystkim internautom życzył aby zawsze podczas wyrażania swoich myśli na forach internetowych o tym pamiętali. Jest to pierwsza NAJWAŻNIEJSZA zasada korzystania z możliwości jakie daje Nam  dostęp do Internetu i korzystanie z forów internetowych.

KOMUNIKACJA INTERNETOWA :  forma komunikacji interpersonalnej, polegająca na wymianie informacji między uczestnikami dyskusji za pośrednictwem Internetu. Jak widać na shoubox ( patrz obok) bardzo często koledzy zapominają o tej prostej, wyświechtanej i starej jak świat zasadzie dyskusji. Ta najstarsza „ZŁOTA” zasada mówi jasno o tym, że możemy wyrażać swoje myśli, opinie, spostrzeżenia i wcale nie musimy zgadzać się z innymi. Ale NIE ZGADZAMY się z ich poglądami, spostrzeżeniami i opiniami. A nie atakujemy, szykanujemy , straszymy autorów tych myśli. Takie trudne?

Niestety, niektórzy mylnie uważają, że wskutek przywdziania maski anonimowości na internetowych forach, zachowanie porządku moralnego, czyli także kultury wypowiedzi i szacunku do drugiej osoby, zostaje zawieszone. Anonimowość w sieci jest tylko złudzeniem a łamanie zasad dyskusji, zastraszanie ( … wam pokażę … ), ( .. niech ruszą swoje zadki … ), łamanie regulaminu PZW, plugawienie dobrego imienia organizacji, zarządu, oraz osób personalnie,  nigdy nie pozostanie bez kary. Bycie wędkarzem, „kolegą po kiju”, partnerem na łowisku zobowiązuje. Rolą administratorów nie jest wywalanie kogoś za niewłaściwe wpisy czy karanie ale jest to dość prosty i skuteczny sposób na hamowanie zapędów nieetycznych internautów. Z czego będziemy korzystać gdy będziemy do tego zmuszeni. Łamanie regulaminów to oddzielna dziedzina w której przewidziane są kary z wydaleniem z PZW włącznie a sądy koleżeńskie skorzystają i z takiej możliwości w uzasadnionych przypadkach. Administrator to nie cenzor wypowiedzi, myśli czy opinii, ale cenzor szacunku dla innych, cenzor przestrzegania zasad  koleżeństwa i poszanowania godności i bezpieczeństwa osobistego każdego, kto się wypowiada na danym forum. Piszmy na naszym forum jak najwięcej i najczęściej ale proszę róbmy to bez łamania przyzwoitości i z zachowaniem elementarnej kultury wypowiedzi i szacunku dla koleżanek i kolegów którzy do „nas „ zaglądają.

Pozdrawiam serdecznie

 

Slawekk

Komentarze: 3

Komentarze użytkowników:

2015-01-29 10:56:21

Cóż z tego, jeśli nie wszyscy znają definicję słowa "krytyka". "Nikt nie ma patentu na nieomylność", "Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi"... te powiedzenia nie są nam obce. Wolność słowa to nie dowolność wypowiedzi. Demokracja internetowa niektórym zaszkodziła, więc konsekwencje swych wypowiedzi trzeba będzie ponieść.

~ZEB

2015-01-29 08:41:30

Tak jest. Dopuszczalna jest każda krytyka, bo po to jest strona i każdy ma prawo wyrazić swój punkt widzenia. Jednak należy pamiętać o "kulturze dyskusji". Nie oznacza to, że musi być ona "miła", ale powinna być z kulturą. Sam wiem o tym najlepiej, gdyż wypisywałem na forum bardzo dużo pretensji do PZW i wiele rzeczy do dziś mnie zastanawia i jak sobie pomyślę o nich to aż mi śniadanie do gardła podchodzi, ale myślę że starałem się to opisywać w sposób kulturalny i nikomu nie ubliżać personalnie. Na pewno kogoś dotknąłem, ale uważam że mieściło się to w ramach ogólnie przyjętych norm językowych. Zwróciłem też uwagę by "pyskować" na właściwe władze. Drugą sprawą jest to, że osobiście uważam, iż internauci powinni mieć "nick'i" z imienia i nazwiska, a rejestrowani być po sprawdzeniu wiarygodności danych. Nie tylko na tej stronie... Bogu dzięki nie jest ona tak popularna jak strona na "w" .pl, gdzie nie dało się normalnie popisać na żaden temat :)))

~PiotrSzlezak

2015-01-29 06:34:00

Dzięki Sławku za przypomnienie (mam wrażenie, że dla niektórych to nowość) zasad netykiety. Uzupełnię Twój wpis o to co mnie bardzo irytuje - BŁĘDY ! Niechlujstwo w pisaniu postów - tłumaczone klawiaturą, czy tak modnym wykrętem jak dysleksja - osiąga zastraszające kręgi. Każdy użytkownik chcący coś napisać, powinien szanować rozmówcę - tak, dla mnie to jest wyraz braku poszanowania. Mamy tak piękny i barwny język, korektory w słownikach, tylko ten pośpiech ?! Czytam wszystkie Wasze wypowiedzi na forum, ale nie odnoszę się do napisanych z błędami. Drobna literówka może się każdemu przydarzyć, ale w ostatnim okresie to już były teksty pisane szyfrem.

~ZEB