Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

04.08.2020

Gości online: 24

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 365

Najnowszy użytkownik: Angervave

Shoutbox

01.01.2015 09:16

Propozycja zmian

Kolega Robert prosił o zamieszczenia jego propozycji nowej punktacji w konkursie o NW 2015. Proszę o dyskusję, a ostatecznę decyzję podejmiemy na Walnym Zebraniu w dniu 10 stycznia.

Chciałbym zaproponować na 2015 rok nowy regulamin punktacji do NW.

• Za zwycięstwo w każdych zawodach (niezależnie ilu zawodników startowało i ilu złowiło rybę) 50 pkt ,2 miejsce 49 pkt itd do 30 miejsca które daje 21 pkt.

• Zawodnicy którzy złowili rybę i zajęli miejsca od 31 w dół dla wszystkich po 20 pkt (myślę , że to jest sprawiedliwe gdyż na tych dalszych miejscach różnice są przeważnie gramowe i nie zawsze waga jest to w stanie wyłapać), a zawodnicy którym nic się nie udało złowić 10 pkt startowego.

• Podtrzymane będzie odliczenie dwóch najsłabszych zawodów

ZALETY NOWEGO REGULAMINU

- proste zasady

- przejrzystość tabeli NW (na pierwszy rzut oka widać kto wygrał dane zawody ile razy był w pierwszej 10 itd )

- w każdych zawodach zwycięzca otrzyma 50 pkt co zwiększy rangę niektórych zawodów , a co za tym idzie i frekwencję

- spinningiści którzy łowiąc piękne ryby będą wygrywać zawody z 50 pkt zdobyczą, a nie jak do tej pory z 30 czy 40 punktami (czyżby ich sukces do tej pory był mniejszy niż zwycięzcy w zawodach spławikowych lub DS-obawiam się że nie)

- liczba punktów za zwycięstwo nie będzie zależna od tego ilu wędkarzy złowiło rybę, ilu zaniosło rybę do wagi, czy ktoś miał dziurę w siatce - po prostu zwycięstwo 50 pkt i koniec

- czy nie jest to proste, a przy tym sprawiedliwe

WADY NOWEGO REGULAMINU

- lęk przed zmianami

- koledzy bądźmy nowoczesnym kołem i nie bójmy się zmian W załączniku przesyłam dla zobrazowania tabele NW 2014 na nowych zasadach

- oczywiście absolutnie nie podważam wyników wg starego regulaminu

Tu znajdziecie REGULAMIN obowiązujący do dziś

A to cała tabela według ewentualnych nowych zasad. - KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ TABELĘ

ZEB

Komentarze: 24

Komentarze użytkowników:

2015-01-11 10:41:51

Walne przegłosowało propozycję Roberta i w tym sezonie będzie obowiązywała ta punktacja.

~ZEB

2015-01-08 07:39:38

PAWEŁ , PAWEŁ obudź się !!!!!!!!!!!!!!!! W zawodach których startuje 30 zawodników ,a trzech złowiło rybę zwycięzca pokonał 29 wędkarzy , a nie trzech.Gwarantuję Ci ,że robiąc tabelę z poprzednich lat róznica między zawodnikami będzie mniejsza lub porównywalna.Zgadzam się z Tobą że rangę zawodów określa ilość startujących zawodników i cały czas to podkreślam.

~Robert Chelminski

2015-01-07 20:08:15

To ja mam jeszcze jedną propozycje :) dodatnie i ujemne punkty za wylosowane stanowisko aby wyrównać jak w skokach narciarskich szanse. :) długość wędki i grubość żyłki tez maa znaczenie :) im cieńsza tym więcej punktów bo rybę gorzej wyholować :) a żarty na bok..... na zebraniu oczekuję merytorycznych wypowiedzi i konkretnych argumentów za i przeciw.

~Marek Czerwiński

2015-01-07 08:59:35

Robert, uważam że zawodnik który pokonał 30 osób powinien dostawać więcej punktów niż ten który nawet wygrywając pokonał tylko trzech. Rangę zawodów określa tylko liczba startujących i łowiących ryby osób. Ile lat wstecz nie policzyłbyś swoją metodą, zawsze wyjdzie, że różnica między pierwszym a dziesiątym będzie większa.

~Paweł Ciastek

2015-01-06 21:18:58

Koledzy.O frekwencji na naszych zawodach nie decyduje taki czy inny regulamin.Tym bodzcem jest chęć rywalizacji spotkania się w większym gronie co jakiś czas,pogadania , pośmiania jeden z drugiego czy wypicia mniejszej lub większej ilości wody niegazowanej.Po kilku zawodach punktami zajmuje się kilka osób.Mnie interesuje jedynie rywalizacja z Waldemarem.Myślę ,że,większość kolegów podobnie podchodzi do naszych zawodów.

~Teodor Kusal

12345