Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

23.01.2021

Gości online: 31

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 372

Najnowszy użytkownik: maciej1988

Shoutbox

29.04.2014 10:32

Michalina 2014

Kto nie był od dwóch dni na naszym akwenie to będzie zdziwiony. Kilkunastu członków naszego koła i prawie setka uczniów szkół 20 i 26 przybliżyły wygląd zbiornika do miana atrakcyjnego dla wypoczynku. Chcę podziękować wszystkim biorącym udział w akcjach za olbrzymią determinację i poświęcenie. Nie będę wymieniał ICH z nazwiska, bo mogę kogoś pominąć, na zdjęciach w galerii można zobaczyć większość kolegów, oraz docenić zakres prac. Dzięki pile tnącej pod wodą, pozbyliśmy się nadmiaru zeszłorocznej trzciny i wstrzymaliśmy wzrost tegorocznej. Podciętą z łodzi trzcinę natychmiast odbierali i składowali koledzy na brzegu. Inna ekipa zaopatrzona w piły wycinała samosiejki, które oprócz gromadzenia śmieci niczemu nie służą. Podcięto także kilka gałęzi, stwarzających zagrożenie dla wędkarzy. Takim sposobem przybyło stanowisk wędkarskich i wędkowanie stanie się bezpieczniejsze, a myślę, że i Michalina zyskała wizualnie na atrakcyjności. Prace gospodarcze uzupełniły sprzątaniem śmieci, dzieciaki ze szkół 20 i 26, którzy prawie setką odliczyli się na porządkowaniu akwenu. Kolega Robert Amborski - w imieniu Zarządu Okręgu PZW w Częstochowie - wręczył wszystkim dzieciom odblaskowe opaski. Wielka wrzawa nastąpiła, gdy podjechała policja konna. Większość dzieciaków skorzystała z możliwości przejażdzki. Później było ognisko oraz pieczenie kiełbasek i chleba. W trakcie akcji sprzątania przyjechał kolega Marek Czerwiński ze szczupakiem do zarybienia akwenu - atrakcja dla dzieci niebywała, obejrzeć całą akcję zarybienia.

Dzięki uprzejmości kolegi Roberta Amborskiego wkleiłem 33 zdjęcia w doskonałej jakości, oraz uzupełnię informację o akcji:

  1. Panie nauczycielki: Alicja Panek, Katarzyna Gruszka, Agata Dobrzańska i Małgorzata Powąska przyprowadziły uczniów z Szkoły Podstawowej Nr.26 im. T. Kościuszki mieszczącej się na ulicy Rakowskiej 42,
  2. natomiast z paniami: Aliną Tatarowicz, Wiesławą Ryś i Iwoną Ryl przybyli uczniowie z Szkoły Podstawowej Nr.20 im Bohaterów 6 Pułku Piechoty mieszczącej się na ul. Łukasińskiego 70/74.
  3. panowie z Policji Konnej sierżanci sztabowi: Grzegorz Wypchlak i Jarosław Wysmołek
  4. konie: Don Kamillo i Blue Baker
  5. przedstawiciele Częstochowskiego MOPS (Anna Imielińska, Piotr Kidawa i Michał Borecki)

 

Jeszcze raz - w imieniu Zarządu Koła PZW "Okoń - Dospel" - dziękuję wszystkim, za olbrzymie zaangażowanie w pracach na rzecz naszego koła.


ZEB

Komentarze: 0