Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

28.07.2021

Gości online: 28

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 382

Najnowszy użytkownik: Damiann

Shoutbox

07.04.2014 19:22

XVIII PUCHAR WARTY

W niedziele 06.04.2014r. jak co roku o tej porze odbyły się zawody

XVIII Puchar Warty.Pogoda wprost wymarzona do wędkowania. Na starcie o godz. 7.00  zameldowało się przeszło stu zawodników z całej Polski. Po raz pierwszy zawody zorganizowane były na żywej rybie, co spotkało się z olbrzymią aprobatą wśród zawodników. Wymiar pstrąga przedstawianego do miary to min. 35cm. Złowiono 51 takich okazów z czego najdłuższy to 57cm. Jak się okazało najdłuższa ryba + kolejna 44,5cm dały koledze Zbyszkowi Linertowiczowi (okręg Kielce) zwycięstwo nie tylko w całych zawodach, ale również w kategorii najdłuższa ryba. Drugie miejsce zostało w Częstochowie ( jesteśmy gościnni ale bez przesady) zdobył je kol.Stępniak Grzegorz. Trzecią lokatę zajął kol. Janusz Trzepizur również Częstochowa. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowanych zawodników aż 4 to okręg Częstochowa. Bardzo wysokie 5 miejsce zdobył kol. Zbirek Andrzej ( podobno trenuje gdzieś z dala od wścibskich oczu). 10 miejsce kol. Jarosław Gradzki. Sponsorzy nie pożałowali kasy co było widać w okazałych pucharach i super cennych i praktycznych nagrodach. Znakomici goście: W-ce prezydent miasta Częstochowa Jarosław Marszałek, Radny Mista Częstochowa Kapinos Dariusz, Wójt Gminy Kamienica Polska Cezary Stępień, Prezes Zarządu Okręgu Częstochowa Maciej Brudziński, W-ce prezes Zarządu Okręgu a zarazem Sędzia Główny zawodów Antoni Barut, Prezes WKS Spiner Wojciech Dziwiński wręczali wspaniałe nagrody gratulując zawodnikom. Nie zabrakło oczywiście nagród dla "szczęściarzy" czyli szczęśliwego nr. w/g karty startowej.

Szefostwo baru Royal i w tym roku nie mogą się powstydzić posiłku. Mogliśmy podziwiać kunszt kucharski oferowany w dwóch gorących daniach. Może przestrzeń baru nie jest imponująca ale każdy zjadł dobry gorący posiłek.

"Barw" Naszego koła Okoń-Dospel prócz prezesa i zawodników  bronili sędziowie z w-ce prezesem Zbyszkiem Sobierajskim na czele. Okazało się, że zawsze można liczyć na pomoc kolegów z "Okonia". Jako organizatorzy, zawodnicy i sędziowie wszyscy stanęli na wysokości zadania. Doskonała organizacja zawodów, profesjonalizm w sędziowaniu odbił się już szerokim echem w całym świecie wędkarskim. Na dodatkowe wyróżnienie zasługują nasi koledzy sędziowie za zaangażowanie kulturę i sprawne mierzenie ryb, co oczywiście najbardziej doceniły pstrągi, które trafiały całe i zdrowe do wody. Z błyskawicznym podliczeniem wszystkich wyników nie miał żadnego problemu nasz kol. Marek Czerwiński za co należą się i jemu olbrzymie brawa i podziękowanie. W imieniu swoim własnym, organizatorów, zawodników i zarządu koła Okoń-Dospel jeszcze raz serdeczne dziękuję wszystkim którzy poświęcili swój czas na pomoc przy zawodach.

Slawekk

Komentarze: 0