Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

13.07.2020

Gości online: 26

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 365

Najnowszy użytkownik: Angervave

Shoutbox

13.05.2013 12:58

Mistrzostwo Koła w kategorii spławikowej 2013

Zgodnie z terminarzem w dniu 19 maja odbędzie się II tura Mistrzostw Koła w kategorii spławikowej. Zbiórka przy zbiorniku Elsenu - obok przepompowni / dyrekcji huty - o godzinie 6.30. Startujących rozlosujemy do dwóch sektorów, a wyniki z obu tur (pierwsza była rozegrana w Lublińcu) wyłonią Mistrza Koła PZW "Okoń" w 2013 roku. Będziemy wędkować z grobli między zbiornikami Elsenu. Wpisowe 15 zł w sklepie prezesa.

ZEB

Komentarze: 2

Komentarze użytkowników:

2013-05-14 00:31:07

Łukaszu, niestety ofcjalne tego nie zrobisz nieoficjalnie nie znajdziesz chętnego wśród członków zarządu tym bardziej na zawodach.

~Marek Czerwiński

2013-05-13 17:28:58

Witam. Ostanio rozmawiałem z prezesem koła "Okoń" na temat przerzutu płoci ze zbiorników Elsen do rzeki Warty w okolicach tych zbiorników. Kilka czy kilkanaście lat temu takie przerzuty były organizowane, ostatno zaś ich zaniechano. W sumie jedyną większą okazją do dorybienia naszej rzeki w okolicach huty są właśnie zawody. Powiedzmy ryby złowione na zawodach raz w roku można poświęcić na ten cel, przynajmniej te mniejsze. Nie jest to wielkie przedsięwzięcie. Wystarczy kilka czy kilkanaście wiaderek i parę osób chętnych oraz odrobina czasu. Z jednej strony zbiorników jest Kucelinka, z drugiej Warta. Przyjemniej łapać ryby nad rzeką niż nad zbiornikiem, a taka akcja raz na jakiś czas znacząco by wzbogaciła rybostan rzeczny naszych okolic. Osobiście chętnie wezmę udział w takiej akcji. Ryby po zważeniu można od razu przenieść w wiadrach do rzeki i zajmie to kilkanaście minut. pozdrawiam Łukasz P.

~Łukasz Pasoń