Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

05.08.2020

Gości online: 21

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 365

Najnowszy użytkownik: Angervave

Shoutbox

23.04.2012 19:46

WIOSENNE PORZĄDKI

Papierki, puszki, puste butelki to nie obraz wysypiska śmieci, lecz opis stanu zbiorników wodnych po zimie. Wędkarze pasjonaci i amatorzy korzystający z łowisk akwenów ELSEN niestety nie zawsze potrafią dbać o czystość. Nagromadzone odpady nie tylko skutecznie zanieczyszczają środowisko, ale także czynią miejsca wypoczynku brudnymi i niemiłymi.

To tutaj przez cały rok  odbywają się przecież zawody wędkarskie organizowane przez koła Okręgu Częstochowskiego. Maja miejsca przeróżne imprezy oraz wydarzenia skupiające miłośników wędkowania z ich rodzinami. Dlaczego zatem nie dbać o miejsca służące wielu osobom? Dariusz Kapinos Prezes Koła PZW „Okoń” i Radny Miasta Częstochowy zaproponował „wiosenne porządki” zbiorników Elsen.

Sprzątanie odbyło się 18 kwietnia i zgromadziło członków Koła PZW „Okoń” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 26 im. Tadeusza Kościuszki. Dla uczniów była to nie tylko praca na świeżym powietrzu, ale lekcja przyrody realizująca ścieżkę ekologiczną. 22 kwietnia 2012 roku bowiem obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Cóż lepszego można zrobić dla naszej planety niż generalne porządki? Pod czujną opieką nauczycieli: Pani Alicji Panek, Karoliny Dobrzyńskiej, Magdaleny Cykowskiej, Agaty Dobrzańskiej i Małgorzaty Lasoty uczniowie klas IV i V w dwie godziny napełnili ponad 100 worków śmieci.  Współpraca młodzieży szkolnej z członkami koła przyniosła wspaniały efekt, który wywołał uśmiech podziwu i uznania na twarzy Pana Tadeusza Ogórka - Szefa Służb Energetycznych odpowiedzialnych za całą gospodarkę wodną firmy Elsen. Akcję sprzątania zakończyły serdeczne podziękowania Pana Dariusza Kapinosa skierowane do uczniów i ich opiekunek, wspólna fotografia oraz ognisko, przy którym pieczono kiełbaski.

 

Pracowity dzień zakończył się refleksją, że czystość ziemi, przyrody – miejsc, w których przebywamy jest kwestią naszej kultury osobistej. Sprzątajmy po sobie, aby inni nie musieli  robić tego za nas.

foto. Robert Amborski

marekcz

Komentarze: 0