Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

19.03.2019

Gości online: 13

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 344

Najnowszy użytkownik: Marecki88

Shoutbox

11.09.2017 08:30

17 wrzesień Boronów

Cztery zawody dzielą nas od zakończenia i podsumowania klasyfikacji sportowej w naszym kole, analiza tabelek wskazuje, że jeszcze wiele się może zdarzyć !

Dnia 17 września zapraszamy na zawody w kategorii spławikowej, które rozegramy na stawie w Boronowie. Klasyfikacja zawodów będzie zaliczana do punktacji konkursów GP spławik i NW.

Spotykamy się o godzinie 7.00. Zapisy z wpisowym 15 zł. w sklepie przy ulicy Wierzbowej 26. do piątku włącznie.

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

07.09.2017 11:33

PIERWSZE MISTRZOSTWA w kat. FEEDER 2017r.

 

PIERWSZE, HISTORYCZNE

MISTRZOSTWA KOŁA OKOŃ 2017r W KATEGORII FEEDER

Uważam za rozstrzygnięte.

W dwu turowych zmaganiach: I tura Częstochowa , II tura Strzelce Wielkie wyłoniliśmy najlepszego gruntowca , co pozwala Mu godnie nosić tytuł MISTRZA KOŁA OKOŃ W kat. FEEDER  2017r.

Jak wspomniałem są to pierwsze oficjalne, rozegrane mistrzostwa w tej kategorii w naszym kole.  Zawodom tym od samego początku towarzyszyły olbrzymie emocje i duże zainteresowanie. Zbiorniki przewidziane do rozegrania mistrzostw  były bardzo zróżnicowane co widać po uzyskanych wynikach.  Oczywiście mamy wielkich wygranych jak i odrobinę rozczarowanych uczestników. No ale … „ryba też musi mieć szansę” a gdyby rezultaty były przewidywalne nie było by tyle emocji i zabawy. Czasami już wcześniej wyłaniają się zwycięscy i łatwo jest już podczas trwania zawodów coś przewidzieć czy „obstawić” jakiś pewny wynik. Tym razem walka była bardzo wyrównana i trwała do ostatnich sekund, dosłownie do samego sygnału kończącego zawody. Po pierwszej turze zawodów mieliśmy dwóch faworytów kol. Ćwiląg Waldemar (4050) i Peca Łukasz(2308)- wyniki ze zb. Wodociągów Częstochowa. I wydawało się, ze czołówka bardzo się nie zmieni …a jednak. W drugiej turze na zb. w Strzelcach Wielkich (zb. Noo kill) podczas losowania stanowisk los spłatał figla części zawodnikom. Oczywiście wszyscy mieli jednakowe szanse, rybki jednak nie dla wszystkich były łaskawe. Ostatecznie drugą turę z oszałamiającym wynikiem  13580 wygrał doświadczony kol. Zbigniew Sobierajski. Widać jasno, że Trening Czyni Mistrza. Zbyszek odrobinę ( może nawet więcej niż odrobinę) poznał zbiornik, zaprzyjaźnił się z rybkami i udało się. O prawie cztery kg. zwyciężył nad kolejnym w tej turze zawodniku. Mistrz całych zawodów może być jednak tylko jeden.   Sędzia główny zawodów kol. Bednarek Sławomir po dokładnym zwarzeniu ryb i przeliczeniu pkt. z dwuch tur zawodów przedstawił oficjalne wyniki:   Tym razem mistrz (wschodząca gwiazda koła Okoń)

MISTRZ KOŁA OKOŃ 2017r. kat. FEEDER  - BEKAS  KRZYSZTOF

I WICEMISTRZ KOŁA OKOŃ 2017r. kat. FEEDER – PECA ŁUKASZ

II WICEMISTRZ KOŁA OKOŃ 2017r. kat. FEEDER – KOWALCZYK ROMAN

IV miejsce – MAŁEK ŁUKASZ

V miejsce – ĆWILĄG WALDEMAR

Pewnie ta właśnie piatka zawodników najbardziej utkwi Nam wszystkim w pamięci jako:

Pierwsi na liście mistrzostw w kat.  Feeder.

Jak mamy w zwyczaju w kole odbyła się uroczysta dekoracja mistrzów. Mnóstwo gratulacji , pamiątkowe (historyczne ) fotki i cała masa wspaniałej zabawy. Mimo tego, że nie wszyscy zmieścili się na podium nikogo z obecnych nie opuścił dobry humor. Tak trzymać i do zobaczenia za rok na zmaganiach w tak licznie obsadzonej kategorii wędkarskiej.

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

02.09.2017 15:55

XXVII Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji

W dniach 1-3 września Częstochowa była gospodarzem XXVII Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego!. Wśród bardzo wielu konkurencji było także wędkowanie i o organizację tej rywalizacji poproszono nasze koło. Prezes Kapinos wyznaczył skład ekipy która miała profesjonalnie zorganizować, przygotować i poprowadzić wędkowanie na zbiorniku Wodociągów.

Pogoda się drastycznie załamała i z upałów przeszła do dżdżystej zimnicy. Rybki zareagowały - a jakże ?!. Brały tylko maleńkie leszczyki i płoteczki, a wyniki powyżej 1 kg były rzadkością. Uczestnicy jednak dobrze się bawili i - dodam nieskromnie - bardzo chwalili całą organizację zawodów !!! Przedstawiciele organizatorów wizytowali nas podczas zawodów i także usłyszeliśmy dużo słów pochwały.

Mieliśmy okazję pierwszy raz użyć nowo zakupioną wagę, której precyzję pomiarów podziwiali uczestnicy zmagań.

Oprócz organizatora głównego wędkowania Dariusza Kapinosa, z Koła PZW Okoń czynnej pomocy organizacyjnej udzielili: Zbigniew Sobierajski, Roman Kowalczyk, Sławomir Bednarek, Teodor Kusal, Grzegorz Kulej i Jacek Utratny.

Dziękuję wszystkim kolegom za profesjonalną organizację zawodów, z taką ekipą i Mistrzostwa Świata niestraszne.

Dla ciekawych podaję link do strony głównej Spartakiady - warto obejrzeć !

http://www.spartakiada.czest.pl/pl/

ZEB

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

28.08.2017 08:01

Zawody w kategorii spinningowej 3.09.2017

W dniu 3 września rozegramy na zbiorniku Poraj, zawody spinningowe z łodzi. Spotykamy się przy rybaczówce koła o godzinie 6.00. Zapisy - wpisowe 15 zł - w sklepie przy ul. Wierzbowej 26 do piątku włącznie.

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

25.07.2017 07:17

VII PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KRZYSZTOFA MATYJASZCZYKA

 

Przepiękne, okazałe puchary rozdane. To już siódma edycja zawodów wędkarskich rozgrywanych w Poraju o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowa KRZYSZTOFA MATYJASZCZYKA. „Walczyliśmy” w dwóch kategoriach, tzn. grunt i spinning. Prawie setka zawodników stawiła się na odprawie przed zawodami. Całą imprezę rozpoczął nie kto inny jak Prezes Koła PZW Okoń, Radny Miasta Częstochowa DARIUSZ KAPINOS. Sprawnie i rzeczowo przeprowadzona odprawa, błyskawiczne losowanie stanowisk i łodzi i „bomba  w górę”. Wszystkie łodzie na wodzie a „gruntowcy” na swoich stanowiskach. Nad porządkiem i przestrzeganiem regulaminu na łodziach czuwał sędzia Marek Czerwiński a na brzegu sędzia Sławomir Bednarek. Wysoki poziom umiejętności zawodników potwierdzają osiągnięte wyniki. Blisko 12kg. ( 11520 ) złowionych ryb z brzegu i 10860pkt. w spinningu mówią same za siebie. Ryby zwarzone i zmierzone przez sędziów wróciły z powrotem do wody w doskonałej kondycji. Niech cieszą wędkarzy jeszcze długo. Punktualnie o godzinie 14.00 rozpoczęliśmy oficjalne „obchody” święta wędkarskiego jakim z całą pewnością są w/w zawody. Cenne nagrody rzeczowe i wspaniałe puchary wręczał fundator Prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk. Tym razem najlepszym spinningistą :

1 – ROGOZA  GRZEGORZ ( Okoń)

2 – TRZEPIZUR JANUSZ ( Mykanów)

3 – WRÓBEL  JACEK (Okoń)

Grunt:

1 – PIEDO  ZBIGNIEW

2- MALEWSKI  STANISŁAW

3- KOZAK ADAM

Coroczna impreza na stałe wpisała się do kalendarza imprez wędkarskich koła Okoń. W tym roku zgromadziło się ok 400 osób, sympatyków wędkarstwa, sympatyków Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka. Nie zabrakło sponsorów, darczyńców jak i samych wspaniałych kolegów wędkarzy. Nad wszystkim czuwał Prezes Koła Okoń DARIUSZ KAPINOS najlepszy organizator-prowadzący. Oczywiście nie udało by się to wszystko bez pomocy bliskich, rodziny, sponsorów, darczyńców i członków KOŁA PZW OKOŃ ( wyklętych, wykoszonych).   Jesteśmy najwięksi i doskonale dajemy sobie radę. Po części oficjalnej był czas na grillowanie i degustowanie wszystkiego co serwowali gospodarze imprezy. Była super wesoła, przyjazna, rodzinna atmosfera w towarzystwie osób związanych z naszym Prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem i miastem Częstochowa. Do zobaczenia na kolejnych odsłonach zawodów wędkarskich i nie tylko.

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

16.07.2017 17:06

Mamy Mistrza Spinningu 2017r.

 

Brawo, Brawo, Brawo

Po niezwykle zaciętej rywalizacji  wyłoniliśmy najlepszego spinningistę koła PZW OKOŃ na rok 2017.  Dwie niezwykle trudne tury, ok. dziesięciu godzin „biczowania„ wody na zawodach i pewnie kilkaset godzin spędzonych na treningu, to wszystko po to aby udowodnić sobie i całemu światu wędkarskiemu Koła Okoń, że jest najlepszy. Absolutny numer jeden w spinningu obecnego sezonu, skromny, koleżeński, uparty w dążeniu do celu KLAMSKI KRZYSZTOF. Droga na szczyt nie była łatwa.  O „numer jeden” ubiegało się w tym roku aż 28 zawodników i nikt, zupełnie nikt ze startujących nie miał zamiaru zrezygnować ani poddać się bez walki czy przed czasem. Podczas Mistrzostw Koła złowiono w sumie 161 ryb…!!! ( I tura-107szt. ; II tura 54szt. )  robi wrażenie co nie? Okoni 30+ zostało złowionych ok 15 szt.  Największy okoń mistrzostw to 36,2cm a szczęśliwym „łowcą” jest Mielczarek Mirosław- brawo TY. No ale sam mistrz Krzysztof złowił ( I i II tura) razem 18 szt. suma pkt. 3260  Oczywiście wszystkie rybki wróciły do wody - do zobaczenia za rok. Kiedyś zastanawiałem się skąd się wzięła nazwa Naszego koła?  hmmm już wiem …161szt. to bardzo dobry wynik potwierdzający kunszt, umiejętności i doświadczenie zawodników największego koła w całym  PZW Okręg Częstochowa i choć „wykoszeni” nadal NAJWIĘKSI  i dla mnie osobiście najlepsi. Z odrobinę słabszym wynikiem 2110pkt.  (ale nie ma się czego wstydzić) i tytuł I V-ce Mistrz Koła Okoń na rok 2017 – niezwykle zdolny i utytułowany wędkarz, „pogromca„ olbrzymich sumów, nie kto inny jak CIASTEK PAWEŁ. Miejsce trzecie i tytuł  II V-ce Mistrza Koła Okoń na rok 2017 - jeden z najbardziej doświadczonych zawodników nie tylko w spinningu, ciągle w bardzo wysokiej formie, kolega który jak twierdzi „ma jeszcze trochę urlopu na treningi”, jeden z filarów Koła Okoń, wędkarz który pewnie jeszcze nie raz nas zaskoczy - Sobierajski Zbigniew. Nikt jednak nie ma powodu do tego żeby czuć się w jakikolwiek sposób przegranym. Całe mistrzostwa przebiegły bez jakichkolwiek zakłóceń w miłej koleżeńskiej atmosferze, a co najważniejsze w 100% bezpiecznie. Wszyscy nie mogliśmy wygrać, a rozstrzygnął to  przeliczając dokładnie każdy złowiony milimetr ryby z aptekarską dokładnością sędzia główny zawodów Bednarek Sławomir. Kolega Włodzimierz Weber czuwał nad tym aby nikt nie był głodny i „trzymał ogień” na grillu do momentu aż wszyscy uczestnicy zawodów spróbowali ciepłych kiełbasek. A pierwsza 10-ka przedstawia się tak:

1 – KLAMSKI KRZYSZTOF

2 – CIASTEK PAWEŁ

3 – SOBIERAJSKI ZBIGNIEW

4 – KUSAL TEODOR

5 – BEKAS KRZYSZTOF

6 – MIELCZAREK MIROSŁAW

7 – GONERA RAFAŁ

8 – SMOLARSKI MARCIN

9 – KOWALCZYK ROMAN

10 – OKWIET KRZYSZTOF

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

14.06.2017 08:43

Zmiany terminów zawodów

Dnia 25 czerwca mieliśmy zaplanowane zawody w kategorii spinningowej na zbiorniku Poraj. W sobotę i niedzielę 24/25 czerwca Gmina Poraj organizuje na OSWiR Dni Poraja. Po rozmowach z organizatorem i przeanalizowaniu zasięgu imprezy, musieliśmy podjąć decyzję o przełożeniu naszych zawodów. Zmiany naniesione w zakładce "Zawody" - "Terminarz Zawodów". Termin zawodów o Puchar Sklepu Dariusz Kapinosa zostanie ustalony w późniejszym czasie.

ZEB

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

09.06.2017 10:35

RADOSNY DZIEŃ DZIECKA 2017

 

… już po… Nie napiszę nic oryginalnego stwierdzając, że znów był udany. Sceptycy i maruderzy byli przekonani, że pogoda tym razem pokrzyżuje plany organizatorom …i co? Nic bardziej mylnego. Pogoda była super do samego końca imprezy. Organizacja pod dowództwem „wirtuoza imprez plenerowych” Radnego Miasta Częstochowa, Prezesa Najliczniejszego koła wędkarskiego w Okręgu Częstochowa ( bez jakiegokolwiek głosu w Zarządzie Okręgu-niestety)  PZW OKOŃ- DARIUSZA KAPINOSA wraz z pomocnikami na najwyższym poziomie. Wszystko na czas, sprawnie i bez zbędnych przestojów czy niejasności. Dla takich ludzi a przede wszystkim dla uśmiechu dzieci warto się angażować. Co i tym razem pokazali fundatorzy nagród, darczyńcy, sponsorzy i wolontariusze. Z roku na rok mamy ich coraz więcej, za co im chwała (oby tak dalej). Dla naszych milusińskich w każdym wieku było przygotowane coś extra. Począwszy od zawodów wędkarskich na prawdziwej wodzie z prawdziwymi rybami, przeprowadzonymi pod czujnym okiem  Sędziego Wędkarskiego- BEDANREK SŁAWOMIR,  poprzez wędkowanie „na sucho” z koca dla najmłodszych. Mnóstwo słodyczy, wata cukrowa, popcorn, ciasta, ciastka i inne łakocie, animacje, malowanie twarzy, pokazy, zjeżdżalnie, offroad  itd… sam już się pogubiłem w tym wszystkim.  Pracy, przygotowań i planowania cała masa ale było warto. Dzień Dziecka nad wodą Wodociągów Częstochowa odwiedziło ok. 1000-1300 dzieciaków. Jak co roku wierni założeniom (wszystko dla dzieciaków za darmo) i tym razem nam się to udało. Nie było podziału na dzieci z bogatymi rodzicami i tymi mniej zamożnymi. Każde dziecko miało jednakową szanse na nagrody, upominki, słodycze i świetną zabawę. Każde dziecko było traktowane po królewsku bez jakichkolwiek podziałów. Miło jest patrzeć i pomagać jak przykład idzie od samej góry. Nagrody dla młodych wędkarzy wręczał nie kto inny jak nasz wierny kibic ( mamy nadzieję że kiedyś będzie i wędkarz) Prezydent Miasta Częstochowa KRZYSZTOF MATYJASZCZYK- BRAWO TY. Oczywiście nie zabrakło przedstawicieli fundacji, firm i organizacji pozarządowych jak i samych wędkarzy. Nie zabrakło również Dyrektora UM Częstochowa MARKA CZERWIŃSKIEGO, tym razem jako członka Koła Okoń. Z taką pomocą w gronie tak wspaniałych ludzi serce rośnie a żadna praca nie jest uciążliwa. Wszystkim bez wyjątku BARDZO, BARDZO, BARDZO dziękuje. Dziękuje samym zainteresowanym czyli naszym najmłodszym za udział i obecność.

Prywatnie dziękuje kolegom z Koła PZW OKOŃ tj:

BEDNAREK SŁAWOMIR, CIASTEK  PAWEŁ, CZERWIŃSKI MAREK, KAPINOS DARIUSZ, KOWALCZYK ROMAN, KOWALSKI KRZYSZTOF, KOWALSKI LESZEK, KULEJ GRZEGORZ, KULIK RAFAŁ, KUSAL TEODOR, OKWIET KRZYSZTOF, PLUTA DARIUSZ, PLUTA FLORAN, SMOK ANDRZEJ, SMOLARSKI MARCIN, SOBIERAJSKI ZBIGNIEW, TARNOWSKI JACEK, UTRATNY JAN, ZASUŃ ROBERT.          Oraz żonom, córkom i wszystkim bliskim wędkarzy którzy czynnie włączyli się w prace.

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

21.05.2017 18:32

Liga Kół 2017 kategoria grunt

Wygraliśmy !!!

Foty przed zawodami i po ogłoszeniu wyników

 

 

ZEB

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

21.05.2017 17:41

Wodowanie łodzi 2017r.

27.05.2017r (sobota)

Zbiórka o godzinie 11.00 przy Rybaczówce Koła Okoń.

Moim zdaniem już najwyższy czas zwodować łodzie. Sezon spinningowy już tuż tuż.

Zapraszam wszystkich członków koła do pomocy. Zapowiada się bardzo „łowny” sezon a łodzie służą nam wszystkim, ale na suchym lądzie niewielki z nich pożytek.

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

Pierwsza 345678 Ostatnia