Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

10.12.2019

Gości online: 16

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 355

Najnowszy użytkownik: Kostuh

Shoutbox

22.07.2018 15:07

MISTRZ SPINNINGU 2018r

Po dwóch turach  rywalizacji mamy Mistrza Spinningu na rok 2018. Po wygranej pierwszej turze i piątym miejscu w turze drugiej tytuł Mistrza Koła Okoń w kat. Spinning zdobył JANUSZ KRYZA. Po dramatycznej walce i jeszcze większej determinacji pierwszym Wicemistrzem  jest PAWEŁ  CIASTEK. Na miejscu trzecim z tytułem drugiego  Wicemistrza uplasował się GRZEGORZ ROGOZA ( od siebie bym dodał jeszcze tytuł mistrza w podbieraniu ryb i super farciarza).  Dosłownie „o włos” hmmm może bardziej o „łuskę” za podium „ wyłowił” Nasz przesympatyczny kolega który z zawodów na zawody pnie się w górę we wszystkich prawie kategoriach KRZYSZTOF BEKAS. Pierwszą piątkę zamyka super fachowiec utytułowany zawodnik KRZYSZTOF KLAMSKI. Bardzo cieszy fakt, że nawet tak ważne zawody rozgrywane są w super przyjacielskiej atmosferze i zgodnie z zasadą fair play. Koledzy odpowiedzialni za organizację stanęli na wysokości zadania, wszystko przygotowane na czas i odpowiedniej jakości. Dzisiejsza druga tura zawodów rozpoczęła się zbiórką o godzinie 6.00. Błyskawiczna odprawa, losowanie łodzi i już punktualnie o godzinie 7.00 rozpoczęły się 6-o godzinne zmagania  zaprawionych w bojach wędkarskich i „nawigowaniu po zb. Poraj” zawodników. Pierwszy olbrzymi prawie 73cm Szczupak wylądował w podbieraku już kilkanaście minut od sygnału rozpoczynającego całą „zabawę”.  Do tego kilka Okoni a na zegarze dopiero godzina 8.00. Całe szczęście, że do pomocy przy mierzeniu ryb dołączył zawsze chętny do pomocy kolega Mieczysław. Pracy, mierzenia było naprawdę dużo. Co kilka chwil jakiś drapieżnik lądował na miarce. Co prawda zawodnicy dziś łowili tylko dwa gatunki ryb Szczupak i Okoń ale było ich dużo i to duże. Aż 16 zawodników złowiło miarowe ryby.  Złowiono 4 Szczupaki  i 35 Okoni. Najdłuższą rybę złowił Paweł Ciastek a najwięcej ryb 7szt. Bekas Krzysztof. Świeżo upieczony mistrz potrzebował aż 5 Okoni  żeby utrzymać prowadzenie z pierwszej tury. Jak widać  rywalizacja była bardzo, bardzo zacięta i trwała do ostatnich minut.  Na zakończenie sędzia główny zawodów SŁAWOMIR BEDNAREK  „wrzucił do kotła” wszystkie wyniki i tak wyłoniliśmy najlepszych spinningowców w tym sezonie. Uroczyste i przy olbrzymim aplauzie zgromadzonych widzów ogłoszenie wyników, dekorowanie zwycięzców i w tak wesołych nastrojach zakończyliśmy kolejną edycję „walki” o miano mistrza. Bardzo dziękuję wszystkim za uczciwą rywalizację a organizatorom za perfekcyjne zorganizowanie i przeprowadzenie całych mistrzostw koła. Gratulacje dla mistrzów.

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

24.06.2018 19:40

Niedziela na Łowisku Specjalnym

Deszcz, słońce i znów deszcz i znów słońce w takich warunkach rozegraliśmy kolejne zawody spławikowe w Kole PZW  Okoń-Wodociągi. Żadnym zaskoczeniem  nie jest miejsce rozegrania tych super  elitarnych  zawodów.  Jak przystało na „fachowców”, „wirtuozów spławika” a przede wszystkim prawdziwych „zakręconych” wędkarzy rywalizowali na  Łowisku Specjalnym Naszego Koła. Super akwenie głównie przygotowanym na tak specjalistyczne zawody. Jednym słowem wszystko na najwyższym poziomie. Dzięki olbrzymiej pracy kol. Romka Kowalczyka, Grzegorza Rogozy i Andrzeja Turka wszystko to co wystawało z wody i przeszkadzało w swobodnym wędkowaniu zostało usunięte, (roślinności już podziękujemy).  Od godziny 6.00 panował już spory ruch w miejscu zbiórki. Każdy z uczestników odpowiednio zabezpieczonych przed deszczem od „stóp do głowy” plus parasole. Sprzęt, zanęty, przynęty również odpowiednio spakowane i  zabezpieczone. Pomimo stosunkowo niskiej temperatury atmosfera wybitnie gorąca. Jak to bywa w gronie dobrych znajomych humory pozytywne i zupełnie niezauważalna,  teoretycznie zła aura. Krótka rzeczowa odprawa, błyskawiczne losowanie sektorów i stanowisk i już: wszyscy na start.  Punktualnie o godzinie 8.00 rozpoczynamy wędkowanie. Pogoda niestety nie jest sprzymierzeńcem, wieje wiatr i pada deszcz  ale co tam, co chwilę do siatki zaczyna „lądować” coraz więcej ryb.  „Tyczka”,  „bat”,  „odległościówka”, każda metoda jest dobra pod warunkiem, że jest skuteczna jak mówi przysłowie.  Wygodne, bezpieczne pomosty pozwalają zawodnikom na wędkowanie w taki sposób jaki w danej chwili uważają za najskuteczniejszy bez obawy o własne zdrowie. Przez pewien czas zaświeciło nawet słońce. Nie wiem czy dlatego, żeby ulżyć odrobinę przemoczonym i zmarzniętym zawodnikom czy po to aby poprawić komfort licznie zgromadzonej publiczności. I było „sucho” prawie do zakończenia ważenia ryb. Niestety ostatnie ryby były ważone w intensywnie padającym deszczu, ale daliśmy radę. Jeszcze przed zakończeniem konsumpcji gorącego posiłku wyniki były podliczone. Waga pokazała bezsprzecznie, że jeden z sektorów był dużo bardziej urodzajny w ryby aniżeli drugi co jest niezwykle rzadką sytuacją na tym łowisku.  Uroczyście z udziałem Prezesa Koła Okoń-Wodociągi Dariusza Kapinosa nagrodzeni zostali najlepsi. Prezes podziękował wszystkim uczestnikom, „przybił piątkę” z najlepszymi i tym miłym akcentem zakończyliśmy spławikowe zawody zaliczane do klasyfikacji NW jak i GP.

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

17.06.2018 14:25

Spinning nad Pilicą.

Sezon Spinningowy 2018 w Kole PZW OKOŃ-WODOCIĄCI uważam i ogłaszam za oficjalnie otwarty. Po niewielkim „zamieszaniu” co do miejsca rozegrania pierwszych  spinningowych  zawodów kołowych, start okazał się bardzo udany.  Zawody odbyły się ku uciesze wszystkich którzy za taka opcją właśnie optowali. Były krówki, komary, bobry  i zające . Nasz „jubilat”  miał nawet bliższe spotkanie z hmmm „mieszkaniem bobrów” tzn wpadł po same uszy w dziurę w ziemi i to dosłownie. Gdyby nie czujny  i pomocny szwagier mogło być niebezpiecznie. Było groźnie ale wszystko zakończyło się bez uszczerbku na zdrowiu, no może na odrobinie strachu. Prócz tych wszystkich „atrakcji” była sportowa walka i sporo pięknych walecznych ryb.  Piękne okazy ( niestety nie wszystkie z „miarą”) znalazły miejsce w galerii z dzisiejszych zawodów. Oczywiście bezpiecznie i w dobrej kondycji wróciły do wody.  Sympatyków tak dziewiczych terenów i jak się okazało obfitujących w ryby zawodów było 23 i większość ze startujących miała okazję poczuć na kiju I w rękach co to znaczy waleczna rzeczna ryba. Jak to na zawodach bywa nie wszyscy jednak byli najlepsi. Swoje mistrzowskie czasy i  doskonałą technikę połowu przypomniał dziś utytułowany  zawodnik  który miał do przejechania na zawody ok. 200km. , kol. KOWALSKI STANISŁAW WYNIK 1550pkt. mówi sam za siebie. Miejsce drugie wywalczył kol. KRYZA JANUSZ (1050pkt.)  również przedstawiciel Zagłębia.  Miejsce trzecie (chyba od początku wierzył w tak dobry wynik) kol. KUSAL TEODOR (490pkt.), pewnie widok krówek i bobrów tak go zmobilizował. kolejne miejsca zajęli: kol. FLORCZYK JERZY ( 240pkt. ), KLAMSKI KRZYSZTOF (170pkt.), SMOLARSKI MARCIN (130pkt.), CIASTEK  PAWEŁ (110pkt.).  Na zakończenie było wspólne ognisko, gratulacje i opowieści o tych największych rybach które pozostały w wodzie.  Po raz kolejny „wariaci” z wędka pokazali jak można miło, w gronie znajomych spędzić czas nad wodą. Do zobaczenia na kolejnych udanych i „rybnych” zawodach  w Naszym ulubionym kole wędkarskim OKOŃ-WODOCIAGI.

......................................................................................................

Slawekk

Komentarze: 2

czytaj więcej >>

19.05.2018 20:25

Kolejny zbiornik specjalny.... ?

.. a co wy na to aby stworzyć kolejny zbiornik specjalny w Częstochowie, właśnie na ukończeniu jest obiekt o wielkości 1ha, który  może stać sie kolejnym zbiornikiem specjalnym koła Okoń? Wielu powie że najpierw jeden nalezy dokończyć.... ale czemu nie drugi od razu na drugim koncu miasta. Co wy na to ? Może jakieś komentarze, sugestie ?

marekcz

Komentarze: 5

czytaj więcej >>

14.05.2018 13:46

Najlepszy wędkarz 2018 w kategorii spławik

Zapraszamy na II turę Mistrzostw Koła w kategorii spławikowej, którą rozegramy na zbiorniku Wodociągów dnia 20 maja. Spotykamy się w południowej części zbiornika (przy szlabanie) o godzinie 6.00.

Zapisy z wpisowym 15 zł do piątku włącznie w sklepie przy ul. Wierzbowej 26.

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

13.05.2018 14:11

Liga Kół kategoria feeder 2018

Wyniki rywalizacji na zbiorniku Wodociągów Częstochowskich, oraz podsumowanie po dwóch zawodach

ZEB

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

06.05.2018 14:37

Liga Kół - feeder

Dnia 13 maja odbędą się zawody Ligi Kół w kategorii gruntowej. Zarząd Koła PZW Okoń-Wodociągi powołał następujących wędkarzy do reprezentowania koła na tych zawodach:

1. SOBIERAJSKI ZBIGNIEW

2.TUREK ANDRZEJ

3. KUSAL TEODOR

4. KOWALCZYK ROMAN

5. PECA ŁUKASZ

6. MAŁEK ŁUKASZ

Zbiórka na zbiorniku Wodociągów o godzinie 6.00

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

02.05.2018 12:24

Zawody o najlepszego spławikowca koła 2018

Zgodnie z Terminarzem zawodów, na dzień 6 maja zaplanowaliśmy I turę Mistrzostw Koła w kategorii spławikowej. Spotykamy się w Pajęcznie, na zbiorniku Pietrzyków II o godzinie 7.00.

W nawigację proszę wpisać Pajęczno ulica Polna (boczna od Mickiewicza).

Wpisowe 15 zł w sklepie wędkarskim przy ulicy Wierzbowej 26.

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

123456 Ostatnia