Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

29.02.2024

Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 424

Najnowszy użytkownik: Cezary

Shoutbox

07.05.2014 15:38

KONKURS WĘDKARSKI „LIGA KÓŁ”

Zarząd Koła powierzył koledze Roman Kowalczyk powołanie składu ekipy na

KONKURS WĘDKARSKI „LIGA KÓŁ” PZW OKRĘG CZĘSTOCHOWA

Po konsultacjach osobistych i telefonicznych nasze koło będą reprezentować:

 1. CIASTEK PAWEŁ
 2. KOWALCZYK ROMAN
 3. KUZIOROWICZ ERNEST
 4. MAJ ZDZISŁAW
 5. PECA ŁUKASZ
 6. POTEMSPKI SEWERYN
 7. SOBIERAJSKI ZBIGNIEW
 8. TRUSEWICZ PIOTR

Zawody w kategorii spławikowej będą rozegrane na zbiorniku Wodociągów w dniu 11.05.2014.

Zbiórka uczestników godz. 6.00

Do klasyfikacji - zgodnie z przyjętym przez pięć kół regulaminem - zalicza się wynik siedmiu wędkarzy każdego koła.

Wypada życzyć - POŁAMANIA WĘDEK !

ZEB

Komentarze: 2

czytaj więcej >>

06.05.2014 18:35

U W A G A

Zaplanowany na dzień 11.05 "Spinning Wisły" - ODWOŁUJEMY.

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

05.05.2014 19:47

Michalina 3.05.2014

Witam kolegów.Jestem stosunkowo nowym członkiem bo od 18.04.2013.Zawody mimo fatalnej pogody były super, organizacja,atmosfera to mne się podobało a brałem udział pierwszy raz. Moja sugestia - nęcenie ryb - nie mówię że wcale ale na zawodach czy nie byłoby równiej stosować taką samą zanęte i w tej samej ilości ?. Prezes kupuje hurtowo i w dniu zawodów każdy dostaje przydział. Wybacz Prezes bo dla ciebie to więcej roboty ale to już taka twoja dola. Widziałem jak wielu członków naszego koła wrzucali kilogramy zanęty ale nie wieżę że każdego na to stać--wyrównajmy chociaż po troszku szanse.

gela

Komentarze: 2

czytaj więcej >>

04.05.2014 14:49

Wodowanie łodzi kołowych

Prosimy o pomoc przy wodowaniu łodzi kołowych.

Spotykamy się w sobotę 10 maja o godzinie 15.00 przy rybaczówce koła w Poraju.

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

29.04.2014 10:32

Michalina 2014

Kto nie był od dwóch dni na naszym akwenie to będzie zdziwiony. Kilkunastu członków naszego koła i prawie setka uczniów szkół 20 i 26 przybliżyły wygląd zbiornika do miana atrakcyjnego dla wypoczynku. Chcę podziękować wszystkim biorącym udział w akcjach za olbrzymią determinację i poświęcenie. Nie będę wymieniał ICH z nazwiska, bo mogę kogoś pominąć, na zdjęciach w galerii można zobaczyć większość kolegów, oraz docenić zakres prac. Dzięki pile tnącej pod wodą, pozbyliśmy się nadmiaru zeszłorocznej trzciny i wstrzymaliśmy wzrost tegorocznej. Podciętą z łodzi trzcinę natychmiast odbierali i składowali koledzy na brzegu. Inna ekipa zaopatrzona w piły wycinała samosiejki, które oprócz gromadzenia śmieci niczemu nie służą. Podcięto także kilka gałęzi, stwarzających zagrożenie dla wędkarzy. Takim sposobem przybyło stanowisk wędkarskich i wędkowanie stanie się bezpieczniejsze, a myślę, że i Michalina zyskała wizualnie na atrakcyjności. Prace gospodarcze uzupełniły sprzątaniem śmieci, dzieciaki ze szkół 20 i 26, którzy prawie setką odliczyli się na porządkowaniu akwenu. Kolega Robert Amborski - w imieniu Zarządu Okręgu PZW w Częstochowie - wręczył wszystkim dzieciom odblaskowe opaski. Wielka wrzawa nastąpiła, gdy podjechała policja konna. Większość dzieciaków skorzystała z możliwości przejażdzki. Później było ognisko oraz pieczenie kiełbasek i chleba. W trakcie akcji sprzątania przyjechał kolega Marek Czerwiński ze szczupakiem do zarybienia akwenu - atrakcja dla dzieci niebywała, obejrzeć całą akcję zarybienia.

Dzięki uprzejmości kolegi Roberta Amborskiego wkleiłem 33 zdjęcia w doskonałej jakości, oraz uzupełnię informację o akcji:

 1. Panie nauczycielki: Alicja Panek, Katarzyna Gruszka, Agata Dobrzańska i Małgorzata Powąska przyprowadziły uczniów z Szkoły Podstawowej Nr.26 im. T. Kościuszki mieszczącej się na ulicy Rakowskiej 42,
 2. natomiast z paniami: Aliną Tatarowicz, Wiesławą Ryś i Iwoną Ryl przybyli uczniowie z Szkoły Podstawowej Nr.20 im Bohaterów 6 Pułku Piechoty mieszczącej się na ul. Łukasińskiego 70/74.
 3. panowie z Policji Konnej sierżanci sztabowi: Grzegorz Wypchlak i Jarosław Wysmołek
 4. konie: Don Kamillo i Blue Baker
 5. przedstawiciele Częstochowskiego MOPS (Anna Imielińska, Piotr Kidawa i Michał Borecki)

 

Jeszcze raz - w imieniu Zarządu Koła PZW "Okoń - Dospel" - dziękuję wszystkim, za olbrzymie zaangażowanie w pracach na rzecz naszego koła.


ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

22.04.2014 12:52

Zawody z okazji Dnia Hutnika

Serdecznie zapraszamy na zawody wędkarskie z okazji

"Dnia Hutnika 2014",

połączone z piknikiem rodzinnym.

Patronat nad zawodami objął Prezydent miasta Częstochowa Krzysztof Matyjaszczyk.

Zawody przeprowadzimy na akwenie Michalina w dniu 3 maja 2014 roku. Będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna i drużynowa. Prosimy dobierać się trójkami i zgłaszać do rywalizacji trzyosobowe drużyny.

Startowe w zawodach 30 zł od osoby, zbiórka na Michalinie o godzinie 7.00

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

16.04.2014 19:33

Wiosenne porządki 2014

„Interwencja” na Michalinie już za Nami. Tak to było dziś  !!!

Udało Nam się wykarczować sporą część brzegu. Co pozwoli Nam na umieszczenie większej liczby stanowisk do wędkowania. Poprawiliśmy „jakość” już istniejących stanowisk poprzez usunięcie suchych gałęzi, krzewów i zarośli. Wkopaliśmy 2 beczki na śmieci i choć to pewnie kropla w morzu to od czegoś trzeba zacząć. Dbanie o porządek na Michalinie rozpoczęliśmy właśnie od uporządkowania zeschłych gałęzi i wkopaniu beczek na śmieci. W planach na najbliższą przyszłość jest gruntowne sprzątanie terenów wokół akwenu i wycinanie szuwarów którymi zarastają brzegi Michaśki.

Na apel zarządu koła Okoń-Dospel zareagowali Nasi wspólni znajomi. Szału „ilościowego” niestety nie było. Oczywiście jest to środek tygodnia , pogoda też nie zachwyca. Ale na przeszło 1000 członków koła garstka 10 bodajże osób to raczej nie powala. W imieniu swoim własnym i zarządu koła składam serdeczne podziękowania dla kolegów którzy znaleźli dziś czas i siły na pomoc w pracach porządkowych na akwenie Michalina. W szczególności dziękuję Łukaszowi Peca za zorganizowanie beczek które wkopaliśmy i za sprzęt a w szczególności za piłę która okazała się wręcz niezbędna do dzisiejszych zajęć. Mirka ostra siekierka też była hitem no ale niestety ktoś ją stępił wycinając przeszkadzające korzenie . Porządki robiliśmy w składzie :

Kapinos Dariusz, Sobierajski Zbigniew , Bednarek Sławomir, Ciastek Paweł, Kusal Teodor, Graj Mirosław, Zasuń Robert, Kowalczyk Roman, Peca Łukasz, Weber Włodzimierz. Duże brawa dla tych panów.

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

07.04.2014 19:22

XVIII PUCHAR WARTY

W niedziele 06.04.2014r. jak co roku o tej porze odbyły się zawody

XVIII Puchar Warty.Pogoda wprost wymarzona do wędkowania. Na starcie o godz. 7.00  zameldowało się przeszło stu zawodników z całej Polski. Po raz pierwszy zawody zorganizowane były na żywej rybie, co spotkało się z olbrzymią aprobatą wśród zawodników. Wymiar pstrąga przedstawianego do miary to min. 35cm. Złowiono 51 takich okazów z czego najdłuższy to 57cm. Jak się okazało najdłuższa ryba + kolejna 44,5cm dały koledze Zbyszkowi Linertowiczowi (okręg Kielce) zwycięstwo nie tylko w całych zawodach, ale również w kategorii najdłuższa ryba. Drugie miejsce zostało w Częstochowie ( jesteśmy gościnni ale bez przesady) zdobył je kol.Stępniak Grzegorz. Trzecią lokatę zajął kol. Janusz Trzepizur również Częstochowa. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowanych zawodników aż 4 to okręg Częstochowa. Bardzo wysokie 5 miejsce zdobył kol. Zbirek Andrzej ( podobno trenuje gdzieś z dala od wścibskich oczu). 10 miejsce kol. Jarosław Gradzki. Sponsorzy nie pożałowali kasy co było widać w okazałych pucharach i super cennych i praktycznych nagrodach. Znakomici goście: W-ce prezydent miasta Częstochowa Jarosław Marszałek, Radny Mista Częstochowa Kapinos Dariusz, Wójt Gminy Kamienica Polska Cezary Stępień, Prezes Zarządu Okręgu Częstochowa Maciej Brudziński, W-ce prezes Zarządu Okręgu a zarazem Sędzia Główny zawodów Antoni Barut, Prezes WKS Spiner Wojciech Dziwiński wręczali wspaniałe nagrody gratulując zawodnikom. Nie zabrakło oczywiście nagród dla "szczęściarzy" czyli szczęśliwego nr. w/g karty startowej.

Szefostwo baru Royal i w tym roku nie mogą się powstydzić posiłku. Mogliśmy podziwiać kunszt kucharski oferowany w dwóch gorących daniach. Może przestrzeń baru nie jest imponująca ale każdy zjadł dobry gorący posiłek.

"Barw" Naszego koła Okoń-Dospel prócz prezesa i zawodników  bronili sędziowie z w-ce prezesem Zbyszkiem Sobierajskim na czele. Okazało się, że zawsze można liczyć na pomoc kolegów z "Okonia". Jako organizatorzy, zawodnicy i sędziowie wszyscy stanęli na wysokości zadania. Doskonała organizacja zawodów, profesjonalizm w sędziowaniu odbił się już szerokim echem w całym świecie wędkarskim. Na dodatkowe wyróżnienie zasługują nasi koledzy sędziowie za zaangażowanie kulturę i sprawne mierzenie ryb, co oczywiście najbardziej doceniły pstrągi, które trafiały całe i zdrowe do wody. Z błyskawicznym podliczeniem wszystkich wyników nie miał żadnego problemu nasz kol. Marek Czerwiński za co należą się i jemu olbrzymie brawa i podziękowanie. W imieniu swoim własnym, organizatorów, zawodników i zarządu koła Okoń-Dospel jeszcze raz serdeczne dziękuję wszystkim którzy poświęcili swój czas na pomoc przy zawodach.

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

17.03.2014 12:37

Zarybienie

Od dnia dzisiejszego do piątku 21.03 włącznie akwen Michalina zostaje zamknięty dla wędkowania. Zostały wpuszczone karpie i niech przejdą okres aklimatyzacji. UWAGA - duża część karpi nie ma wymiaru ochronnego i to od łowiących na akwenie zależy jak i czy w ogóle będą rosnąć, aby dać radość wędkowania za rok, dwa... SSR będzie kontrolowała, ale pilnujmy się wzajemnie.

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

15.02.2014 07:51

"LIGA KÓŁ" PZW OKRĘG CZĘSTOCHOWA

W dniu 14.02.2014 przedstawiciele pięciu kół z naszego okręgu, podpisali porozumienie o zorganizowaniu konkursu o najlepsze koło wędkarskie w Okręgu Częstochowa. Konkurs otrzymuje nazwę "LIGA KÓŁ" i jest otwarty, z tym, że przystępujące koło musi zaakceptować warunki uzgodnione przez założycieli.

Regulamin będzie modyfikowany w zależności od zapotrzebowania uczestników i nabierania doświadczenia przy prowadzeniu zawodów. Każda zmiana w regulaminie musi być zaakceptowana przez wszystkich zainteresowanych.

Prosimy o ewentualne sugestie w sprawie regulaminu.

czytaj więcej >>

ZEB

Komentarze: 7

czytaj więcej >>

Pierwsza 252627282930 Ostatnia