Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

23.09.2021

Gości online: 35

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 385

Najnowszy użytkownik: mimikow622

Shoutbox

07.02.2013 18:09

Zaproszenie

Zarząd klubu WKS Spiner Częstochowa zaprasza na ogólnopolski XVII PUCHAR WARTY Zawody spinningowe odbędą się 17.03.2013r.(niedziela) na górskim odcinku rzeki Warty poniżej zb. Poraj. Rozpoczęcie zawodów godz.8.00 w miejscowości Borek – bar ”Royal”. Startowe - 70zł (wpłata przed zawodami), zapewniamy obiad, znaczek okolicznościowy, puchary i nagrody dla najlepszych oraz miłą atmosferę. Serdecznie zapraszam prezes WKS Spiner Wojciech Dziwiński tel.662231240 Biuro zawodów czynne od godz. 7.00 PS. Dzień wcześniej organizowane są zawody muchowe 16.03.2013r.(sobota) przez Jurajski Klub Wędkarski „SALMO - KLUB”

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

06.01.2013 19:14

Zebranie

Mamy Prezesa :) Doświadczenie i zaangażowanie górą .Mamy "nowego" Prezesa i zarząd.W tak dostojnym towarzystwie m/innymi Prezydenta Miasta Częstochowy , wybraliśmy zarząd i Prezesa na następne 4lata.Oby "nasi" przedstawiciele nie zawiedli naszych oczekiwań.Myślę że , z tak "silnym" poparciem władz miasta Częstochowy Prezydent Miasta, Radny Miasta Częstochowy ... i wielu innych...możemy z całą pewnością zdziałać wiele. Wiele dobrego nie tylko dla koła "OKOŃ" ale również dla wszystkich mieszkańców i wędkarzy z naszego okręgu.Cytując słowa Pana Prezydenta miasta mamy olbrzymie poparcie ludzi u "steru" dajmy jeszcze odrobinę od siebie a nasze łowiska i tereny rekreacyjne będą jeszcze bardziej atrakcyjne .Wszyscy na tym zyskamy : My mieszkańcy /wędkarze ; wspaniałe czyste ,zdrowe,zarybione wody a miasto mnóstwo gości /wędkarzy chętnie powracających do nas do naszego miasta Częstochowy. pozdrawiam Sławek

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

09.12.2012 13:58

Tarlisko

Na dzisiejszym zebraniu prezesów i skarbników kół, została zaakceptowana decyzja o utworzeniu TARLISKA, które będzie obejmowało obszar zachodniego brzegu zbiornika Poraj, od drogi "koziegłowskiej" do siatki ogrodzeniowej Jachtklubu "Zefir". Zakaz wędkowania na tym odcinku będzie obowiązywał od 1 marca do 30 maja.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy zrozumieli potrzebę takiego działania i zagłosowali na "tak". Wasze głosy posłużyły do przekonania członków zarządu, dziękujemy także za wsparcie kolegom z WCP.

Dyskusja była bardzo zawzięta i nie brakowało oponenetów, ale zdrowy rozsądek i życzenie nas, wędkarzy zostało spełnione. Myślę, że dobry początek został zrobiony, kolejne działania przed nami. Pojawiła się też "jaskółka"- RZGW zainteresowało sie tematem koczowania nad wodą Poraja, rozmowy trwają i żadne pozwolenie na biwakowanie w 2013 roku nie zostało jeszcze podpisane.

ZEB

Komentarze: 2

czytaj więcej >>

09.12.2012 13:49

Mamy Tarlisko na Poraju !!!

Koledzy za sprawą Naszego prezesa Dariusz Kapinosa, głównego inicjatora powstania tarliska na Zb. Poraj. Odbyło się głosowanie władz okręgu w tej sprawie. Nie było łatwo, ale Kol. Darek nie odpuszczał i przedstawił ważne argumenty, aby osoby upoważnione do głosowania zrozumiały dlaczego chcemy wprowadzić dodatkowe obostrzenia w wędkowaniu na Zb. Poraj. Chcemy ratować ten zbiornik i tarlisko ma znacznie pomóc rybom w odbyciu naturalnego tarła i zapewnić im spokój na odcinku zalewu gdzie chętnie przebywają. Wniosek w tej sprawie został pozytywnie rozpatrzony przez Zarząd Okręgu PZW w Częstochowie . Wielkie Dzięki Darku i Wszystkim tym, którzy głosowali na TAK !!!

artur

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

15.11.2012 15:09

Prelekcja ekologiczno-wędkarska

W dniu 15 listopada 2012 z inicjatywy Radnego Miasta Częstochowa Dariusza Kapinosa zorganizowano prelekcję ekologiczno-wędkarską dla uczniów szkół podstawowych na Rakowie. Uczestniczyło około 150 dzieci ze szkół nr 20 i 34 wraz z kadrą nauczycielską. Wykład prowadzili: Prezes Okręgu PZW w Częstochowie Maciej Brudziński, Wiceprezes Zarządu Okręgu PZW w Częstochowie d/s młodzieży Grzegorz Śliwiński, Prezes Koła PZW "Okoń" Dariusz Kapinos, wiceprezes Koła PZW "Okoń" Zbigniew Sobierajski. Obecny był także rzecznik prasowy Okręgu PZW Częstochowa Robert Amborski. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały prelekcji na temat powstania i działalności PZW z naciskiem na ochronę środowiska. Maciej Brudziński opowiadał o wodach w naszym okręgu i żyjących w nich rybach - każda omawiana ryba była pokazywana na dużym rysunku a dzieci próbowały zgadywać jej nazwę. Kolega Grzegorz Śliwiński zademonstrował sprzęt do łowienia ryb różnymi metodami, od bata po wędzisko morskie. Każde dziecko chciało dotknąć wędzisk własną ręką a prowadzący im to umożliwili. Siedmiometrowy bat został nawet wykorzystany (przy chóralnym dopingu sali) do strącenia dwóch piłek uwięzionych na konstrukcji pod dachem sali gimnastycznej. Dzieci wysłuchały także wielu ciekawostek z życia ryb i na koniec wykładu zostały poddane egzaminowi. Prowadzący zadawali pytania a dziecko które poprawnie odpowiedziało dostawało płytę DVD o tematyce wędkarskiej, ufundowaną przez Dariusza Kapinosa. Bardzo głośne - DZIĘKUJEMY - było nagrodą za wspaniale spędzony czas.

Zdjęcia w Galerii dzięki uprzejmości Roberta Amborskiego - dziękujemy.

ZEB

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

26.10.2012 16:26

Michalina zarybienie

W dniu dzisiejszym dokonano zarybienia karpiami naszego podopiecznego akwenu Michalina. Prezes Antoni Barut wraz z ichtiologiem okręgowym przywieźli z Kuźnicy 500 kg dorodnych karpi. 350 kg sfinansował okręg a 150 kg zarybiono z funduszy koła. Analiza finansowa przeprowadzona w obecności członków Komisji Rewizyjnej koła, pozwoliła podjąć decyzję o wydatkowaniu dodatkowych - oprócz zgodnych z uchwałą 3000 zł - funduszy na zakup ryb. Przy zarybianiu byli obecni: Dariusz Kapinos, Zbigniew Sobierajski, Marek Czerwiński i Łukasz Peca. Karpie były w wyśmienitej kondycji i bez oznak jakiejkolwiek choroby, wielkość - wszystkie powyżej wymiaru ochronnego. Zbiornik będzie zamknięty do dnia 9 listopada. Codziennie będzie monitorowany przez policję i członków SSR naszego koła.

ZEB

Komentarze: 6

czytaj więcej >>

15.10.2012 06:17

XXV Mistrzostwa Polski w spinningu

W dniach 11 - 14.10.2012 odbyły się XXV Mistrzostwa Polski w spinningu w kategorii seniorów i juniorów. Miejscem rywalizacji (sektorami) były zbiorniki Przeczyce, Dziećkowice i Poraj, startowało ponad 170 wędkarzy z całego kraju. Nasze koło reprezentował kolega Marcin Dziwiński, a Włodzimierz Weber, Florian Pluta i Zbigniew Sobierajski sędziowali przez trzy dni wędkarzom rywalizującym na naszym akwenie. Mała fotorelacja w galerii. Kolega Marcin w pierwszej godzinie tury nie dał złudzeń w rywalizacji na swoim zbiorniku i wyjął (po drugim braniu) szczupaka 60 cm, później dołożył jeszcze trzy okonie. Ponieważ jedną z tur wyzerował, więc nie mógł się liczyć w klasyfikacji końcowej. Mała retrospekcja w temacie rybostanu zbiornika Poraj. W ciągu trzydniowej rywalizacji najlepszych spinningistów Polski nie został złowiony ani jeden sandacz, zgłoszono 10 szczupaków 50 - 62 cm i dość dużo bo 476 okoni, ale ich rozmiary nie były powalające - głównie w okolicach miary. Boczny trok był najczęściej stosowaną metodą połowu z tym, że technika prowadzenia u każdego zawodnika inna. Główka 5-6 gram ozdobiona gumką do Drop- Shota też była często używana. Kolory tradycyjne - zieleń + brokat, fiolet w różnych odcieniach i mleczne (niektórzy nazywają je "majtkowe").

Harmonogram Mistrzostw PolskiByły używane wirówki różnego kalibru i kolorów i gumy 5-10 cm na sandacze. Niektórzy stawali w nietypowych - jak dla mnie - miejscach i łowili cudacznymi wynalazkami. Na większości łodzi było po 10 wędzisk w przeróżnych zestawieniach. Ciekawe było to iż miejsca w których było dużo brań w piątek w sobotę i niedzielę świeciły pustkami - czyli pokłute rybki odpływały (lub nie żerowały), a na ich miejsce nowe nie przybyły. Wnioski: trzeba wnioskować o odłowy kontrolne (nadzorowane i kontrolowane przez przedstawicieli kół) które by dały obraz rybostanu naszego akwenu, szczególnie jego ryb drapieżnych. Jeśli można stwierdzić, że populacja okonia powoli się odradza, to już to stwierdzenie przy szczupaku i sandaczu nie ma miejsca, a wręcz przeciwnie - GATUNKI TE ZANIKAJĄ. O takie stwierdzenie mogę się pokusić po kilkudziesięciu latach wędkowania na Poraju, upewniły mnie w tym przekonaniu wyniki w XXV MP a potwierdzenia szukam w odłowach kontrolnych. Proszę o poważną dyskusję na ten temat, a Wasze postulaty zgłoszę - jako delegat - na Walnym Zebraniu Delegatów Okręgu.

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki końcowe - http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/68379/60/spinningowe_mistrzostwa_polski__poraj_2012_sektor_c

ZEB

Komentarze: 18

czytaj więcej >>

02.10.2012 17:48

Zarybienie siejami

W dniu dzisiejszym do akwenu Michalina wpuszczono 1200 sztuk 10-cio centymetrowego narybku siei. Rybki po 500 kilometrowej wędrówce były w bardzo dobrej kondycji. Jest to już trzecie zarybienie tym gatunkiem naszego akwenu, a rybki pięknie rosną. Fotorelacja w galerii.

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

28.09.2012 17:07

Soprzątanie Michaliny

Artykuł ze strony Okręgu PZW Częstochowa: http://www.19.pzw.org.pl/wiadomosci/67729/60/sprzatanie_glinianki_michalina

Z inicjatywy Pana Dariusza Kapinosa Prezesa Koła Polskiego Związku Wędkarskiego „Okoń” które zrzesz najwięcej członków w Okręgu Częstochowskim w dniu 27 września odbyło się sprzątanie glinianki Michalina. W pracach porządkowych wzięli udział członkowie koła oraz dzieci z klas VI a i VI b Szkoły Podstawowej Nr.26 im. T. Kościuszki mieszczącej się na ulicy Rakowskiej 42, które przybyły wraz nauczycielkami Paniami: Alicją Panek i Beatą Galardziak. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali: policjanci z Oddziału Konnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie: starszy sierżant Agnieszka Mordal, starszy sierżant Monika Jeziorowska i sierżant sztabowy - Marek Kulik oraz Strażnicy Straży Rybackiej PZW: Komendant Robert Amborski i starszy strażnik Krzysztof Juszczyk którzy w tym dniu odbywali wspólny patrol Częstochowskich akwenów. Zebrano 60 worków ze śmieciami (pozostałość po ludziach którzy wypoczywali nad tym akwenem w okresie wakacyjnym). Po całej akcji członkowie Koła przygotowali ognisko i każde dziecko mogło upiec sobie kiełbaskę oraz zrobić zdjęcie z Dumnym i Bonzo końmi pełniącymi służbę w Częstochowskiej Policji . Koło „Okoń” i Okręg PZW w Częstochowie bardzo dziękują szkole Nr 26 i Komendzie Miejskiej Policji za udzieloną pomoc.

ZEB

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

07.07.2012 09:56

Zawody o puchar sklepu D.Kapinosa

Dnia 01.07.2012 na wodami zbiornika zaporowego "Poraj", jak co roku,  odbyła się kolejna edycja spinningowych zawodów wędkarskich o Puchar Sklepu Wędkarskiego Jolanty i Dariusza Kapinos. Zawody rozegrano wędkując z łodzi, a na starcie pojawiło się ponad pięćdziesięciu chętnych do zgarnięcia cennej puli nagród.

Zawody te cieszą się niezwykłą popularnością, być może ze względu na pogodę. Wiadomo - nad wodą może zaskoczyć nas różna aura, jednak na Pucharze Sklepu Wędkarskiego Joli i Darka zawsze nad głowami zawodników rozpościera się cudownie błękitne niebo rozświetlone blaskiem letniego słońca. Ciekawe czyja to zasługa? Dariusza, który oprócz sprawowania funkcji prezesa PZW "Okoń", jest również częstochowskim radnym? Być może interweniował u najwyższych instancji w sprawie pogody? Sądzimy, że to jednak zasługa zawsze uśmiechniętej i będącej w dobrym nastroju jego żony - Jolanty!
Zawodnikom dopisały również i ryby - być może nie było ich najwięcej, jednak niektóre ze złowionych to prawdziwe okazy! Mającym mniej szczęścia wędkarzom pozostaje życzyć powodzenia za rok. Z pewnością znów spróbują powalczyć o najwyższe laury. Oczywiście po zawodach organizator, głównie w osobie Joli Kapinos i jej córki Moniki, zapewnił uczestnikom suty poczęstunek. Wędkarskim opowieściom i dobrej zabawie nie było końca.
Oto najlepsi zawodnicy według zajętych miejsc:

 

1 Wędzel Kazimierz 1024 1
2 Rusin Mirosław 914 2
3 Kozak Mariusz 904 3

marekcz

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

Pierwsza 222324252627