Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

04.06.2020

Gości online: 26

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 362

Najnowszy użytkownik: speed773

Shoutbox

23.04.2012 19:46

WIOSENNE PORZĄDKI

Papierki, puszki, puste butelki to nie obraz wysypiska śmieci, lecz opis stanu zbiorników wodnych po zimie. Wędkarze pasjonaci i amatorzy korzystający z łowisk akwenów ELSEN niestety nie zawsze potrafią dbać o czystość. Nagromadzone odpady nie tylko skutecznie zanieczyszczają środowisko, ale także czynią miejsca wypoczynku brudnymi i niemiłymi.

To tutaj przez cały rok  odbywają się przecież zawody wędkarskie organizowane przez koła Okręgu Częstochowskiego. Maja miejsca przeróżne imprezy oraz wydarzenia skupiające miłośników wędkowania z ich rodzinami. Dlaczego zatem nie dbać o miejsca służące wielu osobom? Dariusz Kapinos Prezes Koła PZW „Okoń” i Radny Miasta Częstochowy zaproponował „wiosenne porządki” zbiorników Elsen.

Sprzątanie odbyło się 18 kwietnia i zgromadziło członków Koła PZW „Okoń” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 26 im. Tadeusza Kościuszki. Dla uczniów była to nie tylko praca na świeżym powietrzu, ale lekcja przyrody realizująca ścieżkę ekologiczną. 22 kwietnia 2012 roku bowiem obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Cóż lepszego można zrobić dla naszej planety niż generalne porządki? Pod czujną opieką nauczycieli: Pani Alicji Panek, Karoliny Dobrzyńskiej, Magdaleny Cykowskiej, Agaty Dobrzańskiej i Małgorzaty Lasoty uczniowie klas IV i V w dwie godziny napełnili ponad 100 worków śmieci.  Współpraca młodzieży szkolnej z członkami koła przyniosła wspaniały efekt, który wywołał uśmiech podziwu i uznania na twarzy Pana Tadeusza Ogórka - Szefa Służb Energetycznych odpowiedzialnych za całą gospodarkę wodną firmy Elsen. Akcję sprzątania zakończyły serdeczne podziękowania Pana Dariusza Kapinosa skierowane do uczniów i ich opiekunek, wspólna fotografia oraz ognisko, przy którym pieczono kiełbaski.

 

Pracowity dzień zakończył się refleksją, że czystość ziemi, przyrody – miejsc, w których przebywamy jest kwestią naszej kultury osobistej. Sprzątajmy po sobie, aby inni nie musieli  robić tego za nas.

foto. Robert Amborski

marekcz

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

28.01.2012 13:35

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE KOŁA PZW OKOŃ PRZY ISD HUTY CZĘSTOCHOWA 22.01.2012


Cele określone przez Statut PZW tj.: organizowanie wędkarstwa, rekreacji, sportu wędkarskiego, użytkowanie wód, działania na rzecz ochrony przyrody i kształtowania etyki wędkarskiej, realizujemy poprzez aktywność i pracę społeczną członków oraz przy wydatnym wsparciu finansowym naszych sponsorów.  czytaj więcej >>

marekcz

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

08.12.2011 08:40

Historia Michaliny

Nazywam się Karina Nowińska i jestem uczennicą IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Geografią interesuję się od czasu gimnazjum. Z trzech zaproponowanych tematów wybrałam ten, dotyczący charakterystyki niewielkiego sztucznego zbiornika. Niedaleko miejsca mego zamieszkania znajduję się glinianka o nazwie „Michalina”

 

Fot.1. Zbiornik „Michalina”, fotografia od strony północno - wschodniej (autor: Karina Nowińska).

 

Jest ona bliska mojemu sercu, gdyż często wybierałam się w jej urokliwe okolice na spacery. Postanowiłam więc dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat.

 


Chcesz wiedzieć więcej zapraszany do zapoznania się z pracą pani Kariny - klik .pdf

marekcz

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

16.11.2011 17:41

Zarybienie Michaliny

Po konsultacjach ze stałymi bywalcami Michaliny, zadecydowano o zarybieniu akwenu leszczami. Zakupiliśmy z własnych funduszy 100 kg i dostaliśmy (po negocjacjach prezesa) jeszcze 150 kg gratis ! Złote leszcze o wadze od 0,5 kg do 1 kg, zostały dziś wpuszczone w bardzo dobrej kondycji. Trzeba mieć nadzieję, że po tak bogatych tegorocznych zarybieniach, wiosną będą brania na naszym podopiecznym akwenie.

ZEB

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

30.10.2011 17:08

III Sandacz Poraja

W zawodach wystartowało 72 wędkarzy z okręgów południowej i środkowej Polski. Połowa spinningistów wystartowała z pomostów koła PZW "Okoń" a pozostali z rybaczówki ZO PZW w Natalinie. W czasie ponad 6-cio godzinnego wędkowania złowiono jednego sandacza, oraz kilka szczupaków i okoni. Sklasyfikowano i nagrodzono 12 wędkarzy. Największą rybę - szczupaka 95 cm 5,94 kg - złowił kolega Jacek Mikołajewski, drugie miejsce zajął Marcin Skarubowicz a trzecie Robert Wojtysek. O smaczny posiłek dla uczestników zmagań zadbała firma wędliniarska "Aleksandria" Pana Dariusza Moczarskiego, a serwowały dania Paula i Monika, urocze córki kolegi prezesa Dariusza Kapinosa, który wzorowo zorganizował imprezę - WIELKIE DZIĘKI Darku.

P.S. Duży Szczupak po zważeniu przez sędziego i fotce został wypuszczony.

Do zobaczenia za rok !

ZEB

Komentarze: 5

czytaj więcej >>

27.10.2011 12:22

Logowanie

Szanowni NOWI Koledzy.

W ostatnim okresie daje się zauważyć zmasowany atak spamerski na naszą stronę. Wszyscy nowo wstępujący muszą się zarejestrować, a ich dane są weryfikowane przez adminów. Prosimy nie wymyślać cudacznych - a przez to podejrzanych - nazw, bo może zaistnieć sytuacja, że Wasz login zostanie usunięty. Mieliśmy duże problemy tego typu na poprzednim forum i przez to chcemy wcześniej reagować.

 

ZEB

Komentarze: 2

czytaj więcej >>

11.09.2011 19:23

IX Drużynowy Puchar w Spinningu

Wystartowało 35 drużyn (70 wędkarzy) w tym 13 drużyn z Okonia. Przyjechali koledzy z Poznania, Zawiercia, Katowic, Krakowa, Łodzi, Pabianic, Mińska Mazowieckiego i Mykanowa.Złowiono ponad 100 okoni i sześć sandaczy, które po zmierzeniu wróciły do wody. Wyniki w zakładce Zawody / Wyniki zawodów towarzyskich, a fotki w galerii. Do wręczenia ufundowanych przez Zarząd Okręgu PZW w Częstochowie pucharów i dyplomów przyjechał prezes Maciej Brudziński.

ZEB

Komentarze: 4

czytaj więcej >>

29.08.2011 20:41

Mistrzostwo Okręgu w spinningu 2011

W dniu 27-28.08.11 odbyły się zawody o Mistrzostwo Okręgu w spinningu. Wystartowało 27 zawodników.Rywalizacja była bardzo zacięta ale głównie pomiędzy zawodnikami z naszego koła,po pierwszej turze w pierwszej 10-tce było 7-miu naszych zawodników, a w pierwszej 5-tce aż 4-ch.Druga tura zbytnio wyników nie zmieniła ,jedynie nastapiło przetasowanie wśród zawodników z okonia.
Wyniki

1-Kiser Mariusz
2-Kapinos Dariusz
3-Ciastek Paweł
4-Zbirek Mieczysław.

Okoń górą.Brawo.

marekcz

Komentarze: 3

czytaj więcej >>

11.08.2011 18:14

Kolory w wodzie

Światło pod wodą ulega wpływowi wielu czynników, które oddziaływają na zdolność do widzenia i interpretacji podwodnego obrazu. Nawet chemicznie czysta woda, pozbawiona mechanicznych zanieczyszczeń osłabia strumień światła na skutek pochłaniania.

Pochłanianie światła zachodzi nierównomiernie dla różnych długości (barw) fali światła. Najintensywniej tłumione jest promieniowanie ultrafioletowe, później czerwone, fioletowe i żółte. Straty światła dla części niebieskiej i zielonej są najmniejsze.

czytaj więcej >>

ZEB

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

Pierwsza 192021222324