Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

17.11.2019

Gości online: 16

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 355

Najnowszy użytkownik: Kostuh

Shoutbox

02.10.2012 17:48

Zarybienie siejami

W dniu dzisiejszym do akwenu Michalina wpuszczono 1200 sztuk 10-cio centymetrowego narybku siei. Rybki po 500 kilometrowej wędrówce były w bardzo dobrej kondycji. Jest to już trzecie zarybienie tym gatunkiem naszego akwenu, a rybki pięknie rosną. Fotorelacja w galerii.

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

28.09.2012 17:07

Soprzątanie Michaliny

Artykuł ze strony Okręgu PZW Częstochowa: http://www.19.pzw.org.pl/wiadomosci/67729/60/sprzatanie_glinianki_michalina

Z inicjatywy Pana Dariusza Kapinosa Prezesa Koła Polskiego Związku Wędkarskiego „Okoń” które zrzesz najwięcej członków w Okręgu Częstochowskim w dniu 27 września odbyło się sprzątanie glinianki Michalina. W pracach porządkowych wzięli udział członkowie koła oraz dzieci z klas VI a i VI b Szkoły Podstawowej Nr.26 im. T. Kościuszki mieszczącej się na ulicy Rakowskiej 42, które przybyły wraz nauczycielkami Paniami: Alicją Panek i Beatą Galardziak. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali: policjanci z Oddziału Konnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie: starszy sierżant Agnieszka Mordal, starszy sierżant Monika Jeziorowska i sierżant sztabowy - Marek Kulik oraz Strażnicy Straży Rybackiej PZW: Komendant Robert Amborski i starszy strażnik Krzysztof Juszczyk którzy w tym dniu odbywali wspólny patrol Częstochowskich akwenów. Zebrano 60 worków ze śmieciami (pozostałość po ludziach którzy wypoczywali nad tym akwenem w okresie wakacyjnym). Po całej akcji członkowie Koła przygotowali ognisko i każde dziecko mogło upiec sobie kiełbaskę oraz zrobić zdjęcie z Dumnym i Bonzo końmi pełniącymi służbę w Częstochowskiej Policji . Koło „Okoń” i Okręg PZW w Częstochowie bardzo dziękują szkole Nr 26 i Komendzie Miejskiej Policji za udzieloną pomoc.

ZEB

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

07.07.2012 09:56

Zawody o puchar sklepu D.Kapinosa

Dnia 01.07.2012 na wodami zbiornika zaporowego "Poraj", jak co roku,  odbyła się kolejna edycja spinningowych zawodów wędkarskich o Puchar Sklepu Wędkarskiego Jolanty i Dariusza Kapinos. Zawody rozegrano wędkując z łodzi, a na starcie pojawiło się ponad pięćdziesięciu chętnych do zgarnięcia cennej puli nagród.

Zawody te cieszą się niezwykłą popularnością, być może ze względu na pogodę. Wiadomo - nad wodą może zaskoczyć nas różna aura, jednak na Pucharze Sklepu Wędkarskiego Joli i Darka zawsze nad głowami zawodników rozpościera się cudownie błękitne niebo rozświetlone blaskiem letniego słońca. Ciekawe czyja to zasługa? Dariusza, który oprócz sprawowania funkcji prezesa PZW "Okoń", jest również częstochowskim radnym? Być może interweniował u najwyższych instancji w sprawie pogody? Sądzimy, że to jednak zasługa zawsze uśmiechniętej i będącej w dobrym nastroju jego żony - Jolanty!
Zawodnikom dopisały również i ryby - być może nie było ich najwięcej, jednak niektóre ze złowionych to prawdziwe okazy! Mającym mniej szczęścia wędkarzom pozostaje życzyć powodzenia za rok. Z pewnością znów spróbują powalczyć o najwyższe laury. Oczywiście po zawodach organizator, głównie w osobie Joli Kapinos i jej córki Moniki, zapewnił uczestnikom suty poczęstunek. Wędkarskim opowieściom i dobrej zabawie nie było końca.
Oto najlepsi zawodnicy według zajętych miejsc:

 

1 Wędzel Kazimierz 1024 1
2 Rusin Mirosław 914 2
3 Kozak Mariusz 904 3

marekcz

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

30.05.2012 20:01

Spotkanie władz związku PZW z dziećmi

 

W dniu 29 maja Radny Miasta Częstochowa Dariusz Kapinos zorganizował spotkanie władz związku z dziećmi ze szkoły podstawowej nr 26 im. Tadeusza Kościuszki. Z ramienia PZW uczestniczyli : Wiceprezes Zarządu Głównego PZW, Prezes Zarządu Okręgu PZW Częstochowa  Maciej Brudziński, Wiceprezes d/s młodzieży ZO Grzegorz Śliwiński, Prezes Koła PZW "Okoń" Dariusz Kapinos oraz Wiceprezes Koła Zbigniew Sobierajski.


W spotkaniu uczestniczyli dyrektor i wicedyrektor szkoły, nauczyciele i ponad 40 dzieci z klas 4-5. Przedstawiciele związku wygłosili prelekcje o roli PZW, ochronie przyrody, budowie, gatunkach i życiu ryb, akwenach w naszym okręgu, technikac h połowów i sprzęcie oraz zapoznali obecnych w jaki sposób można legalnie wędkować w naszych wodach.

 

Prezes Brudziński ciekawie opowiadał o życiu ryb, ich zwyczajach, ochronie i sposobach rozmnażania. Dzieci odpowiadały na pytania prowadzących wykład, a także same dużo pytały. Duża grupa dzieci obecnych na prelekcji brała udział w sprzątaniu terenów przy wodach opiekuńczych koła PZW "Okoń" aby uczcić Światowy Dzień Ziemi. Prelekcja trwała dwie godziny lekcyjne, lecz ciekawe dzieci chciały dalej kontynuować spotkanie. Zaprosiliśmy ich na prawdziwe zawody dla starszych posiadających wędki i zabawę dla maluchów, polegającą na wyławianiu nagród z koca. Ponieważ zawody są organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka nie będą wymagane żadne pozwolenia na wędkowanie, a wszystkie dzieci dostaną nagrody. Nad przebiegiem tych zawodów będzie czuwało ponad 30 wędkarzy, służących pomocą i fachowym doradztwem.

Mamy nadzieję, że te formy kształtowania, pogłębiania edukacji ekologicznej młodego pokolenia, przyczynią się do tego, aby następne pokolenia mogły podziwiać i korzystać z piękna naturalnej przyrody.

marekcz

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

28.05.2012 08:46

Dzień Dziecka - 03.06.2012

Okręgowa Komisja Sportu przy ZO PZW Częstochowa informuje, że w dniu 03.06.2012r organizuje zawody z okazji Dnia Dziecka na zbiorniku „zimnym" Elsen w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa od 7 do 10 lat Czas zawodów 1,5h - od 9:00 do 10:00 II grupa od 11 do 14 lat Czas zawodów 2,5h - od 9:00 do 11:00 Zapisy zawodników od 8.00 do 8.30. UWAGA: prawo startu w zawodach mają dzieci z opiekunem oraz legitymacją szkolną. Zarząd Koła PZW "Okoń" organizuje dla najmłodszych wędkowanie z koca. Początek zabawy o godzinie 10.00 UCZESTNICTWO DZIECI BEZPŁATNE

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

23.04.2012 19:46

WIOSENNE PORZĄDKI

Papierki, puszki, puste butelki to nie obraz wysypiska śmieci, lecz opis stanu zbiorników wodnych po zimie. Wędkarze pasjonaci i amatorzy korzystający z łowisk akwenów ELSEN niestety nie zawsze potrafią dbać o czystość. Nagromadzone odpady nie tylko skutecznie zanieczyszczają środowisko, ale także czynią miejsca wypoczynku brudnymi i niemiłymi.

To tutaj przez cały rok  odbywają się przecież zawody wędkarskie organizowane przez koła Okręgu Częstochowskiego. Maja miejsca przeróżne imprezy oraz wydarzenia skupiające miłośników wędkowania z ich rodzinami. Dlaczego zatem nie dbać o miejsca służące wielu osobom? Dariusz Kapinos Prezes Koła PZW „Okoń” i Radny Miasta Częstochowy zaproponował „wiosenne porządki” zbiorników Elsen.

Sprzątanie odbyło się 18 kwietnia i zgromadziło członków Koła PZW „Okoń” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 26 im. Tadeusza Kościuszki. Dla uczniów była to nie tylko praca na świeżym powietrzu, ale lekcja przyrody realizująca ścieżkę ekologiczną. 22 kwietnia 2012 roku bowiem obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Cóż lepszego można zrobić dla naszej planety niż generalne porządki? Pod czujną opieką nauczycieli: Pani Alicji Panek, Karoliny Dobrzyńskiej, Magdaleny Cykowskiej, Agaty Dobrzańskiej i Małgorzaty Lasoty uczniowie klas IV i V w dwie godziny napełnili ponad 100 worków śmieci.  Współpraca młodzieży szkolnej z członkami koła przyniosła wspaniały efekt, który wywołał uśmiech podziwu i uznania na twarzy Pana Tadeusza Ogórka - Szefa Służb Energetycznych odpowiedzialnych za całą gospodarkę wodną firmy Elsen. Akcję sprzątania zakończyły serdeczne podziękowania Pana Dariusza Kapinosa skierowane do uczniów i ich opiekunek, wspólna fotografia oraz ognisko, przy którym pieczono kiełbaski.

 

Pracowity dzień zakończył się refleksją, że czystość ziemi, przyrody – miejsc, w których przebywamy jest kwestią naszej kultury osobistej. Sprzątajmy po sobie, aby inni nie musieli  robić tego za nas.

foto. Robert Amborski

marekcz

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

28.01.2012 13:35

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE KOŁA PZW OKOŃ PRZY ISD HUTY CZĘSTOCHOWA 22.01.2012


Cele określone przez Statut PZW tj.: organizowanie wędkarstwa, rekreacji, sportu wędkarskiego, użytkowanie wód, działania na rzecz ochrony przyrody i kształtowania etyki wędkarskiej, realizujemy poprzez aktywność i pracę społeczną członków oraz przy wydatnym wsparciu finansowym naszych sponsorów.  czytaj więcej >>

marekcz

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

08.12.2011 08:40

Historia Michaliny

Nazywam się Karina Nowińska i jestem uczennicą IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Geografią interesuję się od czasu gimnazjum. Z trzech zaproponowanych tematów wybrałam ten, dotyczący charakterystyki niewielkiego sztucznego zbiornika. Niedaleko miejsca mego zamieszkania znajduję się glinianka o nazwie „Michalina”

 

Fot.1. Zbiornik „Michalina”, fotografia od strony północno - wschodniej (autor: Karina Nowińska).

 

Jest ona bliska mojemu sercu, gdyż często wybierałam się w jej urokliwe okolice na spacery. Postanowiłam więc dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat.

 


Chcesz wiedzieć więcej zapraszany do zapoznania się z pracą pani Kariny - klik .pdf

marekcz

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

16.11.2011 17:41

Zarybienie Michaliny

Po konsultacjach ze stałymi bywalcami Michaliny, zadecydowano o zarybieniu akwenu leszczami. Zakupiliśmy z własnych funduszy 100 kg i dostaliśmy (po negocjacjach prezesa) jeszcze 150 kg gratis ! Złote leszcze o wadze od 0,5 kg do 1 kg, zostały dziś wpuszczone w bardzo dobrej kondycji. Trzeba mieć nadzieję, że po tak bogatych tegorocznych zarybieniach, wiosną będą brania na naszym podopiecznym akwenie.

ZEB

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

Pierwsza 192021222324