Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

17.11.2019

Gości online: 17

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 355

Najnowszy użytkownik: Kostuh

Shoutbox

05.03.2013 14:40

TABLICE

Zgodnie z uchwałą Zarządu Okręgu PZW w Częstochowie została wprowadzona strefa ochronna - tarlisko na odcinku zbiornika Poraj. W dniu dzisiejszym oznakowano teren strefy siedmioma tablicami o treści:

Zbiornik Poraj Strefa Ochronna - Tarlisko Zakaz wędkowania w dniach od 1.03 - 31.05 na odcinku od Ośrodka Żeglarskiego "ZEFIR" do "Droga Koziegłowska"

ZEB

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

19.02.2013 18:10

GP Michalina 17.02.2013

W niedziele 17.02.2014r. na zbiorniku „Michalina” w Częstochowie odbyły się zawody podlodowe : Grand Prix koła „Okoń” zaliczane do konkursu o miano najwszechstronniejszego wędkarza koła w roku 2013. Decyzja o przeprowadzeniu zawodów zapadła po dokładnym sprawdzeniu grubości lodu ( ok.20cm ) naocznie przez organizatorów. Zawodnicy stawili się punktualnie o godzinie 7.00 Na wyznaczone miejsce zbiórki dotarło 33 zawodników. Dopuszczone były wszystkie sposoby wędkowania uwzględnione w regulaminie amatorskiego połowu ryb. Po omówieniu regulaminu zawodów wędkarze zaopatrzeni w świdry, wędki i wiadra na przechowywanie ryb ruszyli na stanowiska. Teren wędkowania ograniczało jedynie lustro wody a raczej lodu. Zawodnicy rozproszyli się po całym zbiorniku. Każdy miał jakiś własny pomysł i koncepcje zarówno na miejsce jak i technikę wędkowania. Pogoda nam dopisywała bo jak twierdzili organizatorzy była po prostu zamówiona specjalnie na tę okazje . Rywalizacja trwała 5 godzin a wyniki są bardzo imponujące. Najczęściej spotykaną rybą była Płoć choć trafiały się Sieje , niestety większość była niewymiarowa i wracały od razu do wody. Trafiono jeden okaz 37 cm, któremu również zwrócono wolność. Zawody wygrał z wynikiem 1 416g. CHMIELARZ ROBERT. Drugie miejsce z wynikiem 816g. KAPINOS DARIUSZ. Najniższe miejsce na podium z wynikiem 800g TRUSEWICZ PIOTR. W sumie złowione zostało przeszło 11 kg ( 11 320 ) ryby która w całości w dobrej formie wróciła do wody. Były to pierwsze zawody gdzie testowany był sprzęt komputerowy zakupiony w 100% ze środków Unii Europejskiej. Okręg Nasz jako jedyny w Polsce został wyposażony w laptopy i drukarki co znacznie ułatwia pracę, liczenie wyników i przesyłanie danych. Pomysł został zrealizowany dzięki pomocy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Organizatorzy zapewnili prócz wspaniałej pogody , super połowów i wesołych nastrojów praktyczne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Oczywiście było również coś dla żołądka a mianowicie gorący przepyszny żurek ( dzieło gospodarza koła OKOŃ ) i kiełbaski które każdy wedle uznania upiekł sobie na ognisku. Przy ogniu można było zjeść, ogrzać się i poopowiadać o taaaakich rybach. Bednarek Sławomir

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

08.02.2013 10:16

Trzech panów w łódce, nie licząc psa.

 

Zatrzymaliśmy się w Streatley dwa dni i oddaliśmy nasze rzeczy do prania. Próbowaliśmy

wyprać je sami w rzece, pod nadzorem George'a, ale bez skutku. A właściwie był skutek, tyle

że odwrotny do zamierzonego. Przed praniem ubrania były rzeczywiście bardzo brudne, ale od

biedy nadawały się do noszenia. Po praniu natomiast rzeka pomiędzy Reading i Henley stała się

dużo czystsza niż przedtem. Zebraliśmy cały brud płynący w rzece pomiędzy Reading i Henley

i wimpregnowaliśmy go w nasze ubrania.  Praczka w Streatley powiedziała czytaj więcej >>

PiotrSzlezak

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

07.02.2013 18:09

Zaproszenie

Zarząd klubu WKS Spiner Częstochowa zaprasza na ogólnopolski XVII PUCHAR WARTY Zawody spinningowe odbędą się 17.03.2013r.(niedziela) na górskim odcinku rzeki Warty poniżej zb. Poraj. Rozpoczęcie zawodów godz.8.00 w miejscowości Borek – bar ”Royal”. Startowe - 70zł (wpłata przed zawodami), zapewniamy obiad, znaczek okolicznościowy, puchary i nagrody dla najlepszych oraz miłą atmosferę. Serdecznie zapraszam prezes WKS Spiner Wojciech Dziwiński tel.662231240 Biuro zawodów czynne od godz. 7.00 PS. Dzień wcześniej organizowane są zawody muchowe 16.03.2013r.(sobota) przez Jurajski Klub Wędkarski „SALMO - KLUB”

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

06.01.2013 19:14

Zebranie

Mamy Prezesa :) Doświadczenie i zaangażowanie górą .Mamy "nowego" Prezesa i zarząd.W tak dostojnym towarzystwie m/innymi Prezydenta Miasta Częstochowy , wybraliśmy zarząd i Prezesa na następne 4lata.Oby "nasi" przedstawiciele nie zawiedli naszych oczekiwań.Myślę że , z tak "silnym" poparciem władz miasta Częstochowy Prezydent Miasta, Radny Miasta Częstochowy ... i wielu innych...możemy z całą pewnością zdziałać wiele. Wiele dobrego nie tylko dla koła "OKOŃ" ale również dla wszystkich mieszkańców i wędkarzy z naszego okręgu.Cytując słowa Pana Prezydenta miasta mamy olbrzymie poparcie ludzi u "steru" dajmy jeszcze odrobinę od siebie a nasze łowiska i tereny rekreacyjne będą jeszcze bardziej atrakcyjne .Wszyscy na tym zyskamy : My mieszkańcy /wędkarze ; wspaniałe czyste ,zdrowe,zarybione wody a miasto mnóstwo gości /wędkarzy chętnie powracających do nas do naszego miasta Częstochowy. pozdrawiam Sławek

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

09.12.2012 13:58

Tarlisko

Na dzisiejszym zebraniu prezesów i skarbników kół, została zaakceptowana decyzja o utworzeniu TARLISKA, które będzie obejmowało obszar zachodniego brzegu zbiornika Poraj, od drogi "koziegłowskiej" do siatki ogrodzeniowej Jachtklubu "Zefir". Zakaz wędkowania na tym odcinku będzie obowiązywał od 1 marca do 30 maja.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy zrozumieli potrzebę takiego działania i zagłosowali na "tak". Wasze głosy posłużyły do przekonania członków zarządu, dziękujemy także za wsparcie kolegom z WCP.

Dyskusja była bardzo zawzięta i nie brakowało oponenetów, ale zdrowy rozsądek i życzenie nas, wędkarzy zostało spełnione. Myślę, że dobry początek został zrobiony, kolejne działania przed nami. Pojawiła się też "jaskółka"- RZGW zainteresowało sie tematem koczowania nad wodą Poraja, rozmowy trwają i żadne pozwolenie na biwakowanie w 2013 roku nie zostało jeszcze podpisane.

ZEB

Komentarze: 2

czytaj więcej >>

09.12.2012 13:49

Mamy Tarlisko na Poraju !!!

Koledzy za sprawą Naszego prezesa Dariusz Kapinosa, głównego inicjatora powstania tarliska na Zb. Poraj. Odbyło się głosowanie władz okręgu w tej sprawie. Nie było łatwo, ale Kol. Darek nie odpuszczał i przedstawił ważne argumenty, aby osoby upoważnione do głosowania zrozumiały dlaczego chcemy wprowadzić dodatkowe obostrzenia w wędkowaniu na Zb. Poraj. Chcemy ratować ten zbiornik i tarlisko ma znacznie pomóc rybom w odbyciu naturalnego tarła i zapewnić im spokój na odcinku zalewu gdzie chętnie przebywają. Wniosek w tej sprawie został pozytywnie rozpatrzony przez Zarząd Okręgu PZW w Częstochowie . Wielkie Dzięki Darku i Wszystkim tym, którzy głosowali na TAK !!!

artur

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

15.11.2012 15:09

Prelekcja ekologiczno-wędkarska

W dniu 15 listopada 2012 z inicjatywy Radnego Miasta Częstochowa Dariusza Kapinosa zorganizowano prelekcję ekologiczno-wędkarską dla uczniów szkół podstawowych na Rakowie. Uczestniczyło około 150 dzieci ze szkół nr 20 i 34 wraz z kadrą nauczycielską. Wykład prowadzili: Prezes Okręgu PZW w Częstochowie Maciej Brudziński, Wiceprezes Zarządu Okręgu PZW w Częstochowie d/s młodzieży Grzegorz Śliwiński, Prezes Koła PZW "Okoń" Dariusz Kapinos, wiceprezes Koła PZW "Okoń" Zbigniew Sobierajski. Obecny był także rzecznik prasowy Okręgu PZW Częstochowa Robert Amborski. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały prelekcji na temat powstania i działalności PZW z naciskiem na ochronę środowiska. Maciej Brudziński opowiadał o wodach w naszym okręgu i żyjących w nich rybach - każda omawiana ryba była pokazywana na dużym rysunku a dzieci próbowały zgadywać jej nazwę. Kolega Grzegorz Śliwiński zademonstrował sprzęt do łowienia ryb różnymi metodami, od bata po wędzisko morskie. Każde dziecko chciało dotknąć wędzisk własną ręką a prowadzący im to umożliwili. Siedmiometrowy bat został nawet wykorzystany (przy chóralnym dopingu sali) do strącenia dwóch piłek uwięzionych na konstrukcji pod dachem sali gimnastycznej. Dzieci wysłuchały także wielu ciekawostek z życia ryb i na koniec wykładu zostały poddane egzaminowi. Prowadzący zadawali pytania a dziecko które poprawnie odpowiedziało dostawało płytę DVD o tematyce wędkarskiej, ufundowaną przez Dariusza Kapinosa. Bardzo głośne - DZIĘKUJEMY - było nagrodą za wspaniale spędzony czas.

Zdjęcia w Galerii dzięki uprzejmości Roberta Amborskiego - dziękujemy.

ZEB

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

26.10.2012 16:26

Michalina zarybienie

W dniu dzisiejszym dokonano zarybienia karpiami naszego podopiecznego akwenu Michalina. Prezes Antoni Barut wraz z ichtiologiem okręgowym przywieźli z Kuźnicy 500 kg dorodnych karpi. 350 kg sfinansował okręg a 150 kg zarybiono z funduszy koła. Analiza finansowa przeprowadzona w obecności członków Komisji Rewizyjnej koła, pozwoliła podjąć decyzję o wydatkowaniu dodatkowych - oprócz zgodnych z uchwałą 3000 zł - funduszy na zakup ryb. Przy zarybianiu byli obecni: Dariusz Kapinos, Zbigniew Sobierajski, Marek Czerwiński i Łukasz Peca. Karpie były w wyśmienitej kondycji i bez oznak jakiejkolwiek choroby, wielkość - wszystkie powyżej wymiaru ochronnego. Zbiornik będzie zamknięty do dnia 9 listopada. Codziennie będzie monitorowany przez policję i członków SSR naszego koła.

ZEB

Komentarze: 6

czytaj więcej >>

15.10.2012 06:17

XXV Mistrzostwa Polski w spinningu

W dniach 11 - 14.10.2012 odbyły się XXV Mistrzostwa Polski w spinningu w kategorii seniorów i juniorów. Miejscem rywalizacji (sektorami) były zbiorniki Przeczyce, Dziećkowice i Poraj, startowało ponad 170 wędkarzy z całego kraju. Nasze koło reprezentował kolega Marcin Dziwiński, a Włodzimierz Weber, Florian Pluta i Zbigniew Sobierajski sędziowali przez trzy dni wędkarzom rywalizującym na naszym akwenie. Mała fotorelacja w galerii. Kolega Marcin w pierwszej godzinie tury nie dał złudzeń w rywalizacji na swoim zbiorniku i wyjął (po drugim braniu) szczupaka 60 cm, później dołożył jeszcze trzy okonie. Ponieważ jedną z tur wyzerował, więc nie mógł się liczyć w klasyfikacji końcowej. Mała retrospekcja w temacie rybostanu zbiornika Poraj. W ciągu trzydniowej rywalizacji najlepszych spinningistów Polski nie został złowiony ani jeden sandacz, zgłoszono 10 szczupaków 50 - 62 cm i dość dużo bo 476 okoni, ale ich rozmiary nie były powalające - głównie w okolicach miary. Boczny trok był najczęściej stosowaną metodą połowu z tym, że technika prowadzenia u każdego zawodnika inna. Główka 5-6 gram ozdobiona gumką do Drop- Shota też była często używana. Kolory tradycyjne - zieleń + brokat, fiolet w różnych odcieniach i mleczne (niektórzy nazywają je "majtkowe").

Harmonogram Mistrzostw PolskiByły używane wirówki różnego kalibru i kolorów i gumy 5-10 cm na sandacze. Niektórzy stawali w nietypowych - jak dla mnie - miejscach i łowili cudacznymi wynalazkami. Na większości łodzi było po 10 wędzisk w przeróżnych zestawieniach. Ciekawe było to iż miejsca w których było dużo brań w piątek w sobotę i niedzielę świeciły pustkami - czyli pokłute rybki odpływały (lub nie żerowały), a na ich miejsce nowe nie przybyły. Wnioski: trzeba wnioskować o odłowy kontrolne (nadzorowane i kontrolowane przez przedstawicieli kół) które by dały obraz rybostanu naszego akwenu, szczególnie jego ryb drapieżnych. Jeśli można stwierdzić, że populacja okonia powoli się odradza, to już to stwierdzenie przy szczupaku i sandaczu nie ma miejsca, a wręcz przeciwnie - GATUNKI TE ZANIKAJĄ. O takie stwierdzenie mogę się pokusić po kilkudziesięciu latach wędkowania na Poraju, upewniły mnie w tym przekonaniu wyniki w XXV MP a potwierdzenia szukam w odłowach kontrolnych. Proszę o poważną dyskusję na ten temat, a Wasze postulaty zgłoszę - jako delegat - na Walnym Zebraniu Delegatów Okręgu.

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki końcowe - http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/68379/60/spinningowe_mistrzostwa_polski__poraj_2012_sektor_c

ZEB

Komentarze: 18

czytaj więcej >>

Pierwsza 181920212223 Ostatnia