Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

17.11.2019

Gości online: 16

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 355

Najnowszy użytkownik: Kostuh

Shoutbox

06.05.2013 17:49

Zmiany w terminarzu zawodów.

Uwaga zmiany w terminarzu zawodów, oznaczono kolorem czerwonym.


http://pzwokon.pl/strona/21,terminarz_zawodow

marekcz

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

06.05.2013 17:48

ZMIANY ZMIANY ZMIANY

Witam wszystkich. Na dzisiejszym zebraniu zarządu Koła "OKOŃ" zapadły decyzje istotne i ważne dla wszystkich członków koła. Wprowadziliśmy sporo zmian. Z tego też powodu bardzo proszę dokładnie prześledzić wszystkie informacje terminarz zawodów ( w tabeli terminarz zawodów). Najważniejsze informacje: - Wycieczka na Wisłę została odwołana z powodów nie sprzyjających warunków na rzece (zbyt wysoki poziom wody ; brudna woda )

- Najbliższe zawody to zaległe Otwarcie Sezonu 2013r odbędą się na zb. Michalina w dn. 12.05.13r

- Rybaczówka : Osobą odpowiedzialną za wypożyczanie łodzi w sezonie 2013 będzie kol. Weber Włodzimierz.  Korzystanie z łodzi i cumowanie przy naszych pomostach pozostały bez zmian .

- Wodowanie łódek 24.05.13 zbiórka o godzinie 16.00 przy pomostach Poraj.

- W dn. 14.05.13. zaplanowany jest dzień porządków na zb. Elsenu - zbiórka obok budynku dyrekcji huty o godzinie 10.00, będzie pomoc uczniów szkoły nr. 26 z Częstochowy. Zapewniamy napoje i kiełbaskę dla wszystkich uczestników czynu. Atrakcją będzie obecność Policji na Koniach z jednostki w Częstochowie. Wierzę w to , że nie powtórzy się "wpadka" z ostatniego sprzątania na zb. Michalina Nie wyobrażam sobie , że na miejscu zbiórki nie stawią się wszyscy wędkarze którym tylko czas na to pozwoli. Nie chcę dzielić wędkarzy na czynnych zawodowo i innych. W imieniu zarządu zapraszam wszystkich do wzięcia udziału. Przecież to dla Nas i naszych bliskich.

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

04.05.2013 21:43

WIOSENNE PORZĄDKI ... MICHALINA

Dnia 29.04.13r. ( pon. ) od godziny 10.00 sprzątaliśmy Michalinę . Tak sprzątaliśmy  MY wszyscy członkowie koła "OKOŃ" . Jak słusznie zauważył Zbyszek ...   "tłumu nie było... "    A raczej był  było ok. 40 dzieciaków które ze sporym zaangażowaniem pomogły a raczej posprzątały za Nas    tak za Nas członków Koła "OKOŃ"  zbiornik Michaśka. Gdyby ktoś nie wiedział jesteśmy gospodarzem w/w akwenu. I to właśnie do Nas należy m/innymi utrzymanie Go w należytym porządku. czytaj więcej >>

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

30.04.2013 01:31

Zawody z okazji "Dnia Hutnika"

Ze względu na wysokie koszty - poniesione przez nasze koło w ostatnich dwóch latach na organizację zawodów o „Mistrzostwo Huty” - podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu kilku zmian. Zawody będą miały nazwę „ Zawody z okazji Dnia Hutnika” i będą rozgrywane w kategorii indywidualnej i drużynowej. Trzyosobowy skład drużyny (wędkarze dobierają się sami, nie obowiązuje miejsce pracy) kapitan zgłasza przed rozpoczęciem zawodów do sędziego, który wpisze nazwiska na listę startową. Zwycięska drużyna otrzyma puchar a jej członkowie medale. W klasyfikacji indywidualnej nagrody otrzyma pierwszych dziesięciu na liście. Przewidujemy także nagrody niespodzianki, oraz tradycyjnie „Szczęśliwy numerek”. Zapewniamy także smaczny poczęstunek i dużo wygłodniałych ryb w akwenie.

Zapraszamy członków naszego koła na akwen Michalina w dniu

5 maja (niedziela) o godzinie 7.00

Zapisy przyjmuje i szczegółowych informacji udziela prezes Dariusz Kapinos tel. 502326262. Wpisowe w wysokości 30 zł należy wpłacać w sklepie przy ulicy Wierzbowej 26.

ZEB

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

24.04.2013 15:49

Michalina - wiosenne porządki

Zapraszamy członków i sympatyków koła do pomocy przy porządkowaniu terenów wokół akwenu Michalina. Zbiórka przy akwenie w poniedziałek 29 kwietnia o godzinie 10.00. Liczymy na liczny udział.

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

16.04.2013 03:53

Mistrzostwo Koła I tura

Zapraszamy na zawody o Mistrzostwo Koła w kategorii spławikowej które rozegramy 21 kwietnia na zbiorniku Droniowiczki w Lublińcu. Będzie to pierwsza tura mistrzostw, drugą rozegramy na zbiorniku Elsenu w dniu 19 maja. Zapisy - jak na każde zawody przez nas organizowane - w sklepie prezesa, wpisowe 15 zł. Zbiórka nad akwenem o godzinie 7.00

Aby wyrównać szanse wszystkich uczestników teren zawodów podzielimy na dwa sektory. O wyniku końcowym zadecydują miejsca (punkty) w sektorach i waga ryb. Po pierwszej turze nie obliczamy klasyfikacji wspólnej dla Mistrzostw Koła, suma punktów zdobytych w obu turach(Droniowiczki i Elsen) wyłoni mistrza.

Podliczymy klasyfikację po jednej turze dla potrzeb konkursu o NW i GP w spławiku.

ZEB

Komentarze: 5

czytaj więcej >>

29.03.2013 16:27

Metoda kalecząca na zimowisku

14 lutego 2013 r. strażnicy Państwowej Straży Rybackiej z posterunku w Płocku zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, którzy w Wiśle, w okolicy śluzy stoczni rzecznej w Płocku, poławiali ryby zgromadzone na zimowisku przy użyciu metody kaleczącej. Mężczyźni posiadali przy sobie 7 sumów, 2 leszcze i brzanę - wszystkie złowione metodą na tzw. "szarpaka". Akcja strażników zakończyła się zatrzymaniem kłusowników dzięki informacjom otrzymanym od wędkarzy oraz dwudniowej obserwacji zimowiska ryb. Kłusownicy zostali przekazani policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Zgodnie z art. 27 c ustawy o rybactwie śródlądowym, mężczyznom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jak widać można skutecznie walczyć z kłusownictwem .To czy nasze dzieci ,wnuki ,całe młode pokolenie będzie jeszcze miało możliwość oglądania , wędkowania prawdziwych ryb zależy OD NAS .Gorąco wszystkich namawiam do walki z wszelkimi przejawami kłusownictwa , bestialskiego zabijania ryb.


WIDZISZ KŁUSOWNIKA POMÓŻ TO ZWALCZYĆ !!!

Posterunek PSR w Częstochowie

Częstochowa

ul. Sobieskiego 7

034) 360 53 13

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

29.03.2013 15:54

Temperatura wody a brania ryb

W miarę podnoszenia się temperatury wody spada jej nasycenie tlenem. Spośród ryb występujących w Polskich wodach największe zapotrzebowanie na tlen mają ryby łososiowate. Nieco mniejsze takie gatunki jak: lipień, świnka, kleń, miętus, kiełb, ukleja. Średnie wymagania mają: brzana, jelec, płoć, sandacz, okoń, szczupak natomiast małe: leszcz, karp, sum, jaź, wzdręga, węgorz, lin, karaś (ten ostatni potrafi żyć w wodach prawie pozbawionych tlenu). Gatunki, jak szczupak, sandacz czy leszcz, po odbyciu tarła w cieplejszych wodach przybrzeżnych przenoszą się za tlenem porzucając zastoiska o przegrzanej, nieruchomej wodzie i przechodzą do głębszych warstw wody, w nurt rzeki itp. W gorące letnie dni, kiedy aktywne procesy gnilne odtleniają wody zastoisk, również ryby ciepłolubne porzucają płycizny. Może to jakaś wskazówka na połów sandacza w Poraju?

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

26.03.2013 20:57

XVII PUCHAR WARTY

XVII PUCHAR WARTY Opadły już emocje po zmaganiach na XVII już z kolei Pucharze Warty. W słoneczny i bardzo mroźny poranek 17.03.2013r zjechali do miejscowości Borek/Częstochowy Najlepsi „ pstrągowcy ” z całego kraju. Było nas aż 155 i co prawda nie pobiliśmy rekordu liczebności na w/w zawodach to po liczbie zawodników widać jak znana i ceniona w całym kraju jest nasza impreza. Wśród zawodników mieliśmy jedną perełkę .Koleżankę która już od kilku lat bierze udział w tej dobrze znanej w całej Polsce imprezie wędkarskiej. Pomimo dużego mrozu zmagania trwały 6 godzin emocje były tak wielkie że nikt nie zwracał uwagi na taki szczegół jak niska temperatura. Regulamin zawodów ogłoszony na porannej odprawie był bardzo przejrzysty i czytelny dla wszystkich zawodników , zgodny z amatorskim regulaminem połowu ryb. Do wagi każdy zawodnik przedstawiał max 2 szt. złowionych ryb. A było co ważyć i mierzyć . Sklasyfikowano 44 zawodników . Waga wszystkich ryb przekraczała 70kg pstrągów. „ Mistrzem Pstrąga ” w tym roku został CHWASTEK WOJCIECH z imponującym wynikiem 2380 g. W-ce lider to GEPPART RUDOLF – 2376 g. Trzeci w klasyfikacji KAJDAS PAWEŁ – 2312 g. IV WOJTRZAK ADAM – 1744 ; V DESZCZ RAFAŁ – 1744 ; VI KASZUBA CEZARY- 1620 ; VII WALUGA ARKADIUSZ- 1610 ; VIII WALENTEK ARTUR – 1586 ; IX BIŃCZY TOMASZ- 1574 ; X GOŁDA KRZYSZTOF- 1500. Najlepszym juniorem z wynikiem 1314 g. okazał się HANDRYSIAK NORBERT ; II miejsce HUREK FABIAN Uhonorowany został także KOKOT KONRAD za największa rybę zawodów pstrąg 45cm. Dzięki hojności sponsorów którzy i tym razem nie zawiedli mogliśmy nagrodzić sporą grupę zawodników. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy znaczek jak również drobny upominek od organizatorów. Nikt nie wyjechał z Częstochowy bez jakiejś pamiątki. Nagrody były bardzo wartościowe i praktyczne o czym przekonali się zwycięscy poszczególnych kategorii.Były puchary , medale i nagrody rzeczowe. Honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Częstochowy KRZYSZTOF MATYJASZCZYK .Pan prezydent był oczywiście obecny na zawodach i osobiście gratulował zawodnikom. Były pamiątkowe zdjęcia z organizatorami i honorowym patronem. Kuchnia również spisała się na medal i pomimo sporej liczby gości każdy zjadł smaczny gorący posiłek. Okazuje się , że przy odrobinie dobrej woli trochę samozaparcia można zorganizować super fajną imprezę o zasięgu ogólnopolskim. Życzę sobie i organizatorom jeszcze mnóstwa tak udanych imprez. Nie zapominajmy, że wszyscy uczestnicy spędzili kilkanaście godzin na świeżym powietrzu poruszając się mniej lub więcej co z cała pewnością wpłynęło na lepsze samopoczucie , zastrzyk zdrowia i pozytywnej energii. Sławek Bednarek

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

22.03.2013 15:37

Zawody spławikowe

W dniu 7 kwietnia 2013r. odbędą się pierwsze w tym roku zawody spławikowe punktowne do NW i GP.

Ze względu na panujące niskie temperatury miejsce zawodów może zostać przełożone na ciepły zbiornik Elsenu (Grobla). O wyborze miejsca Michlina czy Zbiornik Elsen, zdecydujemy w piątek przed zawodami.Proszę pytać w sklepie u prezesa.

Wpisowe 15zł, a zgłoszenia tradycyjnie w sklepie do Piątku (5 kwi.).

 

Zapraszamy.

marekcz

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

Pierwsza 171819202122 Ostatnia