Polski Związek Wędkarski - Koło "Okoń"

Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?Statystyki

23.07.2019

Gości online: 18

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 351

Najnowszy użytkownik: JerryJJ

Shoutbox

15.02.2014 07:51

"LIGA KÓŁ" PZW OKRĘG CZĘSTOCHOWA

W dniu 14.02.2014 przedstawiciele pięciu kół z naszego okręgu, podpisali porozumienie o zorganizowaniu konkursu o najlepsze koło wędkarskie w Okręgu Częstochowa. Konkurs otrzymuje nazwę "LIGA KÓŁ" i jest otwarty, z tym, że przystępujące koło musi zaakceptować warunki uzgodnione przez założycieli.

Regulamin będzie modyfikowany w zależności od zapotrzebowania uczestników i nabierania doświadczenia przy prowadzeniu zawodów. Każda zmiana w regulaminie musi być zaakceptowana przez wszystkich zainteresowanych.

Prosimy o ewentualne sugestie w sprawie regulaminu.

czytaj więcej >>

ZEB

Komentarze: 7

czytaj więcej >>

12.02.2014 16:11

Społeczna Straż Rybacka

UWAGA STRAŻNICY !

Można odbierać legitymacje - czekają w sklepie prezesa.

SPRAWA PILNA !

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

16.12.2013 11:37

Znaczki

Od dziś można wnosić opłaty za wędkowanie na 2014 rok. Prezes zaprasza w godzinach otwarcia sklepu przy ulicy Wierzbowej 26.

ZEB

Komentarze: 1

czytaj więcej >>

30.11.2013 13:46

Nasze łodzie

Dziś odbyło się wyciąganie i zabezpieczenie przed zimą łodzi wiosłowych naszego koła. Na apel o pomoc zgłosiło się ponad dwudziestu chętnych, w większości tych, na których zawsze można liczyć. Akcja przebiegła bardzo sprawnie i szybko dzięki koordynacji kolegów Włodka Webera i Darka Pluty. Pomogliśmy także kolegom w wyciągnięciu łodzi prywatnych. Po pracy gospodarz koła przygotował smaczne kiełbaski z grilla i posiłkując się omawialiśmy mijający sezon na naszym akwenie.

W wyciąganiu łodzi uczestniczyli: Weber Włodzimierz, Sobierajski Zbigniew, Jeruszko Krzysztof, Biały Jarosław, Biały Jakub, Pluta Florian, Pluta Dariusz i dwóch synów, Graj Mirosław, Ciastek Paweł, Kowalski Stanisław, Kowalski Krzysztof, Nowak Grzegorz, Wróbel Jacek, Zbirek Mieczysław, Kulik Rafał, Chmielarz Jakub, Dziwiński Wojciech, Szmidt Michał, Kisiel Robert, Najniger Krzysztof, Gorzelak Witold, Durczak Paweł.

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !

ZEB

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

17.10.2013 14:16

Jesienne zarybienia

W dniu wczorajszym, nasze pobliskie akweny wędkarskie zostały zarybione dorodnymi karpiami. Dziś zarybienie odbyło się na akwenie Michalina. Do wody trafiło 400 kg karpi. Prezesi kół naszego okręgu podjęli decyzję, aby nie zamykać akwenów po zarybieniu i tak będzie na próbę w tym roku. Apelujemy do Was - zachowajcie umiar i zdrowy rozsądek - ja poszedł bym nawet dalej - nie zabierajmy przez kilka dni złowionych w tym czasie rybek, dajmy im szansę na aklimatyzację, odwdzięczą się wkrótce dobrymi braniami i pięknymi holami.

ZEB

Komentarze: 3

czytaj więcej >>

13.10.2013 16:35

Zbiornik Elsen

Koło nasze opiekuje się - tzn. dba o porządki przy zbiorniku i zarybia go - zbiornikiem firmy Elsen, a właściwie konsorcjum BD-5. Ze zbiornika korzysta wiele kół naszego okręgu, rozgrywając tam zawody. Dobry obyczaj nakazuje pozostawić po nich porządek, ale tak nie jest. Przecież są ludzie z Koła PZW "Okoń - Dospel" i oni posprzątają - BO TO ICH ZBIORNIK !
Oto część tego co zastaliśmy przy zbiorniku "zimnym" w dniu 10 października, brzeg zbiornika zaśmiecony na całej długości. Co na to organizatorzy zawodów przeprowadzanych ostatnio na zbiorniku ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZEB

Komentarze: 2

czytaj więcej >>

19.08.2013 16:52

SERDECZNE PODZIĘKOWANIE

W imieniu swoim własnym oraz zarządu koła „OKOŃ” Składam serdeczne podziękowanie dla wszystkich którzy przyłożyli się do pracy nad organizacją zawodów i pikniku na III Pucharze Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka w Poraju .W głównej mierze dziękuję kolegom wędkarzom za tak liczne przybycie i sportową rywalizację zarówno na łodziach jak i z brzegu. Bardzo dziękuję „gospodarzowi” całej imprezy w osobie Radnego Miasta Częstochowy Prezesa Koła „OKOŃ” DARIUSZOWI KAPINOSOWI wraz z szanowną małżonką Jolantą i córkami. Zaproszonym gościom, Posłowi na Sejm Markowi Baltowi z małżonką, przedstawicielom władz miejskich ,sponsorom, darczyńcom i wszystkim obecnym. Kol.Markowi Czerwińskiemu za prace sędziowskie związane m/innymi z losowaniem stanowisk, łodzi, mierzenie ryb na łódce oraz za błyskawiczne i dokładne podliczenie całych wyników zawodów. Oraz pomoc przy wręczaniu nagród. Kol. Włodzimierzowi Weberowi za pomoc w technicznej organizacji imprezy oraz za przygotowanie łodzi i ich nadzór. Wszystkim tym którzy brali udział w przygotowaniach i obsłudze całej tak dużej i udanej imprezy jak kol. Dariusz Pluta,Florian Pluta, Łukasz Peca, Rafał Kulik z małżonką ,Leszek Kowalski z osobą towarzyszącą, Daniel Kurzak .Panią i Panom którzy przygotowywali i wydawali tak wyśmienite posiłki , przekąski oraz „prażyli „ się przy grillu. Koleżanką i kolegą którzy pozostali do końca pikniku i pomogli w sprzątaniu. I wszystkim tym których z jakichś nie znanych mi przyczyn pominąłem .Jeszcze raz serdecznie dziękuję i życzę samych tak udanych pod każdym względem imprez.

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

17.08.2013 16:46

III Puchar Prezydenta Miasta Częstochowa Krzysztofa Matyjaszczyka

III Edycja zawodów O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWA KRZYSZTOFA MATYJASZCZYKA Już po raz III z kolei odbyły się zawody wędkarskie O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA CZĘSTOCHOWY KRZYSZTOFA MATYJASZCZYKA. Organizatorem jak zawsze był Radny Miasta Częstochowa Prezes koła wędkarskiego „OKOŃ” DARIUSZ KAPINOS Oraz zarząd koła „OKOŃ”. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach : spinning z łodzi i gruntowo-spławikowa z brzegu. Na „starcie” stawiło się 108 wędkarzy z całej Polski. Zawody rozpoczęły się o godzinie 6.00 rano . Na łodziach zostało sklasyfikowanych 70 zawodników a z brzegu ( spławik-grunt ) 38 startujących. Nad regulaminowym przebiegiem zmagań wędkarskich piecze sprawowali znakomici sędziowie wędkarscy w osobie Kowalska Beata i Bednarek Sławomir. Chciało by się rzec : życzymy wszystkim tak udanych imprez. Pogoda zamówiona … dopisała. Ryby ? kto umiał to połowił jak mawia Prezes Dariusz Kapinos. Były Sandacze , Szczupaki , Okonie , Leszcze , Płotki czyli większość z występujących w akwenie Poraj gatunków ryb. Jednym słowem ryby były. Wspaniałe praktyczne nagrody dla najlepszych również .Nagrody wręczali Poseł na Sejm RP Marek Balt Prezydent Miasta Częstochowa Krzysztof Matyjaszczyk , w-ce prezydenci Przemysław Koperski Jarosław Marszłek ; Przewodniczący Rady Miasta Wolski Zdzisław , radni Miasta Kapinos Dariusz , Danek Janusz oraz wielu innych znakomitych gości i hojnych sponsorów. Najlepszym spinningistą okazał się KRZYSZTOF KLAMSKI II miejsce PAWEŁ CIASTEK a III MIECZYSŁAW ZBIREK ( cała trójka koło Okoń ). Zmagania w spławik-grunt wygrał DĄBROWSKI KRYSTIAN (koło Okoń) . II KUBACKI DARIUSZ. III WILANOWSKI WOJCIECH. Po części oficjalnej był wspaniały rodzinny piknik z grillowanymi kiełbaskami , kaszankami , pajdami chleba ze smalcem oraz napojami chłodzącymi. Również w tym miejscu było widać wspaniały kunszt organizacyjny gospodarza imprezy Darusza Kapinosa. Każdy znalazł coś smacznego dla siebie. Kulinarnym ukoronowaniem poczęstunku były wędzone ryby jak to u wędkarzy . Była to specjalna edycja wędzonych ryb dzieło Kulika Rafała gospodarza koła „OKOŃ”. Jak widać można fajnie, zdrowo i bezpiecznie spędzić czas na łonie przyrody . W gronie bliskich i znajomych ,których pasją jest zdrowy aktywny wypoczynek . Bednarek Sławomir

Slawekk

Komentarze: 4

czytaj więcej >>

05.08.2013 13:37

Zawody o puchar Prezydenta Miasta Częstochowy 11 sierpnia 2013r.

Serdecznie zapraszamy na zawody o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy w dniu 11 sierpnia 2013 roku na zbiorniku Poraj w kategorii spining z łodzi oraz spławik i grut z brzegu.

Startowe 40 zł, zbiórka o godzinei 5:00 w rybaczówce koła Okoń.

Zapewniamy dobre półowy (ryby zamówione), nagrody i puchary. Po zawodach będzie piknik, osoby towarzyszące wpłata 25 zł.

 

Zarząd koła.

marekcz

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

23.06.2013 20:41

Zawody Towarzyskie Grodzisko 2013

 

W sobotę 22.06.13r odbyły się towarzyskie zawody na fantastycznym zbiorniku w miejscowości Grodzisko. Jest to łowisko specjalne przygotowane typowo pod zawody wędkarskie.Startowało nas16 osób. Zawody zostały zorganizowane inaczej niż dotychczas organizowane. Zawody odbyły się w sobotę a nie niedziele jak dotychczas. Godzina rozpoczęcia to 15.00 a nie jak zwykle wczesny poranek. Wszystkie innowacje sprawdziły się w życiu. Zawody w super wesołej , rodzinnej atmosferze .Bez jakiegokolwiek napięcia ale za to w sportowej zdrowej atmosferze. Zwycięzca może być tylko jeden. W tych zawodach niekwestionowanym liderem z wynikiem 33,900  został ŁUKASZ PECA.II miejsce z wynikiem 30,580 ARTUR GÓRA. III miejsce z wynikiem 25,170 zajął TOMASZ MOSKAL.W sumie złowiliśmy 263kg laaaaał niezły wynik co ? Co daje średnią prawie 16,5kg na osobę.Puchar zasponsorowany przez Lukasz i przez niego zdobyty trafił w ręce najlepszego z trzech startujących nowicjuszy.Jak widać nasi doświadczeni zawodnicy potrafią dzielić sie nie tylko doświadczeniem ale również nagrodami z młodszymi starzem wedkarzami. Łowiliśmy głównie Karpie , Liny i Jesiotry. Tak wspaniałe wyniki omawialiśmy przy grilu do późnych godzin wieczornych. Aż ciśnie się na usta …niech żałują Ci co nie byli z Nami. Mam nadzieję , że nie były to ostatnie zawody na tym zbiorniku.

Slawekk

Komentarze: 0

czytaj więcej >>

Pierwsza 151617181920 Ostatnia