JAK POPRAWIĆ RYBOSTAN NASZYCH WÓD

Moderatorzy: artur, ZEB

JAK POPRAWIĆ RYBOSTAN NASZYCH WÓD

Postprzez ZEB » So wrz 17, 2011 3:44 pm

Proszę o propozycje mogące wg Was uzdrowić rybostan w wodach naszego okręgu (a może i kraju)
ZEB
 
Posty: 224
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 10:59 am

Re: JAK POPRAWIĆ RYBOSTAN NASZYCH WÓD

Postprzez szypki » So wrz 17, 2011 5:21 pm

Górny wymiar ochronny, wprowadzenie sensownych norm rocznych nie dobowych(np. jak jest to w cywilizowanych krajach- wędkarz dostaje opaski jednorazowego użytku i każdą złapaną rybę musi od ręki oznakować, zaciągnąć rybie za skrzelami opaskę w przypadku gdy skończą się limity opłaca raz jeszcze lub łowi tylko sportowo, a pieniądze idą tylko na zarybienie) Mądre rozdysponowanie pieniędzy związkowych...!
szypki
 
Posty: 66
Dołączył(a): Śr cze 30, 2010 11:43 pm

Re: JAK POPRAWIĆ RYBOSTAN NASZYCH WÓD

Postprzez Michal1997 » So wrz 17, 2011 5:49 pm

Najlepiej tak jak to jest w innych krajach Zbudować wylęgarnie . gdzie ryby będą się rodzić dojrzewać i mnożyć !!! I takie ryby z x wymiarem wypuszczać do jezior,rzek itp słyszałem że są takie wylęgarnie i to jest naprawdę dobry sposób ale trzeba było by dużo pieniędzy zainwestować to pisze tylko tak a żadnego pomysłu jeżeli chodzi o ograniczenia nie mam bo ryb w wodach mamy bardzo dużo stosuje się takie ograniczenia dla wędkarzy a jakiś debil wyleje truciznę i tony ryb umierają!!!
A jeśli chodzi o PORAJ to podwiększyć Ślązakom stawkę dopłaty na łowienie na Poraju !!! może wtedy się znajdzie jakieś miejsce z brzegu do łowienia :lol:
Michal1997
 
Posty: 67
Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 3:16 pm

Re: JAK POPRAWIĆ RYBOSTAN NASZYCH WÓD

Postprzez perch » So wrz 17, 2011 10:01 pm

Wystrzelać wszystkie kormorany na Poraju!!!!!!!
perch
 
Posty: 12
Dołączył(a): N cze 20, 2010 2:09 pm

Re: JAK POPRAWIĆ RYBOSTAN NASZYCH WÓD

Postprzez szypki » Pn wrz 19, 2011 3:03 pm

szypki
 
Posty: 66
Dołączył(a): Śr cze 30, 2010 11:43 pm

Re: JAK POPRAWIĆ RYBOSTAN NASZYCH WÓD

Postprzez PiotrSzlezak » Pn wrz 26, 2011 12:53 pm

No cóż... pomysłów jest na pewno wiele i wiele z nich jest pomysłami "trafionymi", jednak największą bolączką, ze względu na którą moim skromnym zdaniem, będzie tylko coraz to gorzej jest zła mentalność użytkowników wód, brak jakiejkolwiek sensownej ochrony przyrody w naszej mlekiem i miodem płynącej ojczyźnie ( głównie przepisy prawne i edukacja ) oraz ogólna bieda, gdyż jak chronić i dbać o wodę skoro w szpitalu na ostrym dyżurze nie ma plastra?! ( wiem bo sam musiałem iść do apteki go kupić )...
Po pierwsze musimy zrozumieć, że to my jesteśmy dla wody, a wtedy ona będzie dla nas... Po drugie jeśli za kłusownictwo np. w Kanadzie "normalni" wędkarze przekraczający limit połowu mogą dostać kilkanaście tysięcy dolarów mandatu, przepadek całości mienia ( w tym samochodu, przyczepy pod łódź i samej łodzi ) a w PL mandacik w śmiesznej kwocie też o czymś to świadczy... Po trzecie kto ma sprawować kontrolę i czym? A jak już to robi to "se może"... pogwizdać...
PiotrSzlezak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 11:01 am

Re: JAK POPRAWIĆ RYBOSTAN NASZYCH WÓD

Postprzez marekcz » Pn kwi 23, 2012 8:50 pm

Jak poprawić stan rybostanu!!
O czym my mówimy jeśli dziś kolega do mnie dzwowni i mówi że jego sąsiad właśnie z Wiercicy przywiózł 3 ładne pstrągi takie ponad 40. Może on łowi na jakimś innym RAPR. Mówię chyba jakiś spławikowiec, gdzie tam muszkarz!!! a ja miałem ich za nieco poważniejszych.
Kontrole, Kontorle, Kontrole soboty, niedziele, święta i to ile wlezie i karanie za brak wpisów, nadlimit, niewymiar wszystko co wlezie tylko z głową.
Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie.
marekcz
 
Posty: 79
Dołączył(a): Wt cze 15, 2010 2:18 pm

Re: JAK POPRAWIĆ RYBOSTAN NASZYCH WÓD

Postprzez artur » Cz kwi 26, 2012 7:06 am

Jak się znajdą na to odpowiednie środki to będzie tak jak byś chciał !
Carp Quest Club Częstochowa
Avatar użytkownika
artur
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 6:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: JAK POPRAWIĆ RYBOSTAN NASZYCH WÓD

Postprzez ZEB » Śr paź 31, 2012 4:42 pm

ZEB
 
Posty: 224
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 10:59 am

Re: JAK POPRAWIĆ RYBOSTAN NASZYCH WÓD

Postprzez ZEB » Śr lip 04, 2018 3:21 am

ZEB
 
Posty: 224
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 10:59 am


Powrót do Nasze łowiska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron