Zawody nasze metody

Moderatorzy: artur, ZEB

Zawody nasze metody

Postprzez Michal1997 » Cz lip 15, 2010 1:30 am

Jezeli by ktos mugl niesprawialo by mu to problemu opisac łowienie na zawodach jakies zanety dodatki do zanety , haczyki , zaneta

Z gory Dzieki za informacje
Michal1997
 
Posty: 67
Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 3:16 pm

Re: Zawody nasze metody

Postprzez artur » So lip 17, 2010 7:56 pm

O takich sprawach jak dodatki zanęty możemy porozmawiać nad wodą !
Ja takich rzeczy nie napiszę na forum, ogólnikowo to Ci powiem, że wszystko lub prawie wszystko znajdziesz w prawie każdym sklepie wędkarskim.
Co do haczyków jest taka zależność jakie ryby planujesz łowić i jakie przynęty będziesz stosował.
Każde łowisko jest inne i na każdym łowi się inaczej stosując różne z góry zaplanowane strategie !

Napisz konkretniej co chciałbyś wiedzieć może Ci pomożemy, ukierunkujemy na właściwy tor.
Pozdrawiam !
Carp Quest Club Częstochowa
Avatar użytkownika
artur
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 6:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zawody nasze metody

Postprzez Michal1997 » So lip 17, 2010 9:20 pm

Chcialbym wiedziec jakiej firmy kupowac na zawody zanety i jakies dodatki czy cos ogolnie :] co moge kupic ??
Michal1997
 
Posty: 67
Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 3:16 pm

Re: Zawody nasze metody

Postprzez artur » N lip 18, 2010 11:56 pm

Chcialbym wiedziec jakiej firmy kupowac na zawody zanety i jakies dodatki czy cos ogolnie :] co moge kupic ??


Więc jeśli chodzi o zanęty to : Marcel, Sensas, Traper ( seria Gold), Lorpio
A co do dodatków trzeba się zastanowić co chcemy łowić, aby to nie był przypadek, że łowimy co podejdzie !
Carp Quest Club Częstochowa
Avatar użytkownika
artur
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 6:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zawody nasze metody

Postprzez ZEB » Pn lip 19, 2010 9:42 am

W naszym kole startuje wielu wędkarzy, którzy mają podobne umiejętności w łowieniu. O ostatecznym wyniku decyduje trafienie z zanętą i dodatkami lepiej od konkurenta oraz dobranie optymalnej techniki połowu do aktualnych warunków (dla przykładu gdy ryby są blisko brzegu więcej sztuk można złowić na bata niż na tyczkę czy odległościówkę). Bazę zanętową tworzy się przeważnie z firm zacytowanych przez Artura a dodatki to specyfika łowiska, gatunku ryb, temperatury wody, pory roku, głębokości żerowania... Do tego dochodzi odpowiedni zestaw, najlżejszy przy danych warunkach. Odpowiednie rozłożenie śrucin, długość przyponu i kształt spławika też grają rolę. Z pewnością nie wyczerpałem wszystkich niuansów decydujących o ostatecznym sukcesie. Chciałem Ci tylko uzmysłowić, że jest wiele czynników decydujących o wielkości połowu a mistrzowie, oprócz dużych umiejętności, mają swoje tajemne sekrety które pozwalają im zwyciężać. Nikomu ich nie zdradzą, bo przez lata do tego dochodzili. Jak zauważyłeś Michal1997- WSZYSTKO PRZED TOBĄ - tylko wyciągaj wnioski z każdej wyprawy i UCZ SIĘ, UCZ. !
ZEB
 
Posty: 224
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 10:59 am

Re: Zawody nasze metody

Postprzez Michal1997 » Pn lip 19, 2010 1:28 pm

Okej dzięki wam bardzo za wypowiedzenie sie :]
Michal1997
 
Posty: 67
Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 3:16 pm

Re: Zawody nasze metody

Postprzez Michal1997 » Pn lip 19, 2010 2:09 pm

moglby ktos doradzic cos na zblizajace sie zawody na poraju ?? zamierzam łowic na nich na splawik odleglosciowka :]
Michal1997
 
Posty: 67
Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 3:16 pm

Re: Zawody nasze metody

Postprzez ZEB » Pn lip 19, 2010 8:25 pm

Do łowienia odległościówką potrzebny jest korzystny kierunek wiatru, lub jego brak. Myślę, że decyzję trzeba podjąć w ostatniej chwili. Ja bym doradzał drgającą lub "na ciężko"
ZEB
 
Posty: 224
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 10:59 am

Re: Zawody nasze metody

Postprzez Michal1997 » Pt lip 23, 2010 1:03 am

A jakieś doradzenie co do zanęty przynęty ? na niedzielę :]
Michal1997
 
Posty: 67
Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 3:16 pm

Re: Zawody nasze metody

Postprzez kemotd » Pt lip 23, 2010 10:44 am

ja sie przymierzałem do zanęt Marcela na duże leszcze , ale po zobaczeniu ceny troche mi sie odechciało :)
kupiłem narazie Team Feder o smaku wanilia, cena przystępna i przez ostatnie 2 dni złowiłem troche leszków :)
przynęta to szerokie spektrum na czele z białymi robakami pewnie.
kemotd
 
Posty: 28
Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 1:25 pm

Następna strona

Powrót do Zawody

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron