Zb. Zaborze - reaktywacja ??

Moderatorzy: artur, ZEB

Zb. Zaborze - reaktywacja ??

Postprzez artur » N sie 15, 2010 2:58 pm

Wracając z nocnych zawodów na Poraju postanowiłem odwiedzić zbiornik Zaborze.
Jakiś czas temu doszły mnie wieści, że źródła zasilające zbiornik znów zasilane są sporą ilością wody.
Ponoć zbiornik trzyma wodę przez siedem lat i później następuje zanik wody na kolejne siedem lat.
W tej chwili wody w zbiorniku jest tyle samo co w latach poprzednich przed wyschnięciem.

Ciekaw jestem czy zbiornik zostanie zarybiony i kto nad nim będzie trzymał pieczę :?:

Nawet na siedem lat jest opłacalne zarybienie tego zbiornika gdyż ryby mają tam bardzo szybki przyrost, a w chwili braku wody w źródłach można rybę odłowić i przetransportować na inne zbiorniki, tak jak to miało miejsce kilka lat temu.
Ryba została odłowiona i przetransportowana na zb. Ostrowy, wtedy nowo powstały.
W zbiorniku niegdyś występowały piękne liny, karpie, karasie, jazie i okonie, a patronatem zbiornika było koło PZW Komozja.

Myślę, że sprawa jest warta uwagi dla szczebla Okręgowego PZW.
Carp Quest Club Częstochowa
Avatar użytkownika
artur
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 6:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zb. Zaborze - reaktywacja ??

Postprzez ZEB » N sie 15, 2010 4:41 pm

Tak mało mamy wód do wędkowania i rekreacji, że sprawa jest ewidentna. Odpoczywałem tam z wędką nie raz, ładne linki i karasie (złote) i piękna przyroda.
ZEB
 
Posty: 224
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 10:59 am

Re: Zb. Zaborze - reaktywacja ??

Postprzez pirania » N sie 15, 2010 6:38 pm

Więc miejmy nadzieję, że zapadną jakieś konkretne decyzje w biurze okręgu odnośnie tej wody !
Szkoda by było zmarnować tak urokliwy zbiornik, bo za wiele ich nie mamy w okolicy, można rzec nawet, że mamy pustynie wkoło nas :(
pirania
 

Re: Zb. Zaborze - reaktywacja ??

Postprzez ZEB » Pn sie 16, 2010 7:09 pm

Niestety, ze źródeł "dobrze poinformowanych", dowiedziałem się, że woda ze zbiornika ma być spuszczona. Nie ma pozwolenia na jej piętrzenie(zamknięcie jazu).
ZEB
 
Posty: 224
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 10:59 am

Re: Zb. Zaborze - reaktywacja ??

Postprzez ZEB » Śr wrz 29, 2010 7:57 am

ZEB
 
Posty: 224
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 10:59 am

Re: Zb. Zaborze - reaktywacja ??

Postprzez artur » N wrz 25, 2011 7:37 pm

Niestety, ze źródeł "dobrze poinformowanych", dowiedziałem się, że woda ze zbiornika ma być spuszczona. Nie ma pozwolenia na jej piętrzenie(zamknięcie jazu).


Czy pojawiły się nowe informacje na temat tego zbiornika ?
Bo ja dowiedziałem się, że jedno z Częstochowskich kół wędkarskich sprawuje opiekę nad Zaborzem i nawet wpuścili tam jakieś rybki.
Czy może ktoś z kol. wie coś więcej ?
Carp Quest Club Częstochowa
Avatar użytkownika
artur
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 6:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zb. Zaborze - reaktywacja ??

Postprzez Michal1997 » Pn wrz 26, 2011 3:49 pm

Jak raz tam byłem w wakacje widziałem małe karpiki :]
Michal1997
 
Posty: 67
Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 3:16 pm


Powrót do Nasze łowiska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron