PLAN PRACY KOŁA PZW „OKOŃ" NA ROK 2012

Moderatorzy: marekcz, artur, ZEB

Re: PLAN PRACY KOŁA PZW „OKOŃ" NA ROK 2012

Postprzez eRCHa » Śr sty 18, 2012 3:30 pm

No nareszcie się nożyce odezwały-i dobrze.Cytuję- Robert założyłeś 50 pkt jako wykładnia, a co jeśli wystartuje w którychś zawodach więcej uczestników ?ODPOWIADAM:
Do tej pory w Gran Prix punktowanych jest 20 zawodników,a wg mojej propozycji 40 a więc jest postęp szanowny kolego Zbyszku(jeżeli uważnie przeczytałeś moją propozycję to dotydczy ona GP i NW).
Zbyszku ,oczywiście że jest to w jakimś sensie zabawa,ale chyba się ze mną zgodzisz że do dobrej zabawy potrzebna jest dobra muzyka.
I jeszcze jedno Nikt mi nie może zarzucić że robię tą pnktację pod siebie o czym świadczą fakty z poprzedniego sezonu -na kilkanaście zawodów raz tylko byłem w pierwszej trójce,na Odrze nie byłem,na Borku jeszcze nigdy nie złowiłem pstrąga :oops: .Gdyby ta punktacja obowiązywała w poprzednim sezonie miałbym z tego powodu dość duże straty,ale i tak się na nią godzę bo punktacja ta jest zdrowa i przejrzysta ,a zdobyta ilość punktów nie będzie zależała od tego czy się komuś chciało iść do wagi z jednym jazgaczem,albo że ktoś nie dojechał bo deszcz pada,a na dodatek jeszcze wieje.
eRCHa
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn sie 23, 2010 8:20 pm

Re: PLAN PRACY KOŁA PZW „OKOŃ" NA ROK 2012

Postprzez szypki » Śr sty 18, 2012 5:53 pm

Czytając wszystkie wypowiedzi zastanawiam się nad całym sensem kalkulowania itd. Nad samą punktacją na zawodach i wo gule, bo skoro gość łapie komplet okonków(bo tak można je nazwać jak mają 20cm) wraca do wagi to mało kto ma szanse by go przeskoczyć :roll: nawet łapiąc coś sensownego... teraz moje pytanie co łatwiej złapać wiedząc 3 rzeczy, że w pewnym miejscu na daną gramaturę i kolor biorą okonie(kwestia mocnego silnika bo kto pierwszy ten lepszy) czy pokuszenie się na złapanie sandacza, szczupaka lub coś ładniejszego? Mało startuje i jakoś mnie to nie nurtuje :lol: ale jestem zmuszony startując z łódki w parze z kimś kto ćwiczy metodę zboczonego :D bo nie che by gość tracił swoje szanse na złapanie jakiejkolwiek ryby...
szypki
 
Posty: 66
Dołączył(a): Śr cze 30, 2010 11:43 pm

Re: PLAN PRACY KOŁA PZW „OKOŃ" NA ROK 2012

Postprzez ZEB » Śr sty 18, 2012 6:01 pm

Jest dyskusja, tylko trochę nas mało i nie ma innych propozycji.
Robercik -
- nie kumam zwrotu "No nareszcie się nożyce odezwały-i dobrze"
- nie odpowiedziałeś ile punktów ma otrzymać 51-szy wędkarz w Najwszechstronniejszym
- co do muzyki - adres dobrej, ba wyśmienitej orkiestry Ci podałem
- dlaczego tak dużo się tłumaczysz, że nie pod siebie to proponujesz, nikt Ci tego nie zarzucił, chyba że... chcesz coś insynuować ?
ZEB
 
Posty: 224
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 10:59 am

Re: PLAN PRACY KOŁA PZW „OKOŃ" NA ROK 2012

Postprzez kemotd » Śr sty 18, 2012 6:08 pm

szypki co ty z tym zboczonym trokiem ? regulamin dopuszcza i tyle, co w tym dziwnego ?
zresztą tu nie mowa tylko o zawodach spinningowych a Ty tylko o spiningu. Coś mi sie wydaję że Ty w żadnych zawodach koła byś nie brał udziału wiec nie wiem po co te uwagi tylko o zboczonym i tłoku.
kemotd
 
Posty: 28
Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 1:25 pm

Re: PLAN PRACY KOŁA PZW „OKOŃ" NA ROK 2012

Postprzez pawelc » Śr sty 18, 2012 8:10 pm

Tak jak wcześniej napisałem, uważam że propozycja Roberta jest dobra jednak wydaje mi się że 50pkt. za pierwsze miejsce to za dużo (ciężko będzie odrobić stratę komuś kto opuści jakieś zawody). Dobrym rozwiązaniem byłoby to które stosujemy w klasyfikacji GP gdzie tylko pierwszych 20 zawodników dostaje punkty, pozostali zawodnicy dostawaliby tylko 10pkt. startowych. Spowoduje to że różnice pomiędzy startującymi będą mniejsze a rywalizacja zacięta. Uprzedzając pytania - w żadnej dyscyplinie czy to skoki, biegi czy wyścigi nie jest tak że wszyscy startujący dostają punkty do GP w naszej klasyfikacji GP też tak nie jest.
ZEB - w wędkarstwie fuks wiele znaczy ale fuksa można mieć raz czy dwa a nie w 15 zawodach przez cały sezon, więc nikt nie "poustawia" wyników fuksem. Napisałeś jeszcze "Już teraz mamy podobny problem z zawodami na rzece - kilku łowi, zbiera punkty i ustawia wyniki do końca rywalizacji." - czy 18 punktami które były za pierwsze miejsce na rzece można ustawić wynik do końca rywalizacji ?.
pawelc
 
Posty: 4
Dołączył(a): N lip 18, 2010 6:40 pm

Re: PLAN PRACY KOŁA PZW „OKOŃ" NA ROK 2012

Postprzez eRCHa » Śr sty 18, 2012 9:05 pm

Dzięki Paweł za wsparcie.Czy to będzie 50 pkt czy 20 to jest sprawa do dyskusji.Wspomnę tylko iż ten kto nie był na zawodach w Koniecpolu stracił 62pkt ,open wiosna 56pkt.A gdyby tak panie Zbyszku wszystkim przyznawać punkty tylko za startowe(bo przecież tu chodzi tylko o zabawę,spotkanie itd)-wyniki by były nie ustawiane,wszyscy by byli szczęśliwi jednym słowem super.Wiem,byłem teraz trochę złośliwy,ale myślę,że mi wybaczysz.W poprzednim poście pytałeś ile pkt by było za 50 miejsce-10 startowego tyle co w większości zawodów rozgrywanych do tej pory.Odnośnie tych nożyc to taka moja radosna twórczość,myślę że Cię nie obraziłem,bo jeżeli tak to mam trochę cytrynówki.Muszę już kończyć bo właśnie wróciłem z lodu i wypadałoby wrzucić coś na rozgrzewkę.
eRCHa
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn sie 23, 2010 8:20 pm

Re: PLAN PRACY KOŁA PZW „OKOŃ" NA ROK 2012

Postprzez ZEB » Śr sty 18, 2012 9:22 pm

Uraziłeś mnie, tylko w innym miejscu... napisałeś "panie Zbyszku" - bez cytrynówki tego nie rozwiążemy.
Widzę, że nasze pomysły, z pomocą Pawła, zaczynają się zbliżać.
Pytałem o 51-szego, nie 50-tego, chciałem zaznaczyć co proponujesz jak więcej ludzi wystartuje i wszyscy złowią ryby.
Coś piszesz, że wróciłeś z lodu - coś więcej napisz, bo umieram z ciekawości.
ZEB
 
Posty: 224
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 10:59 am

Re: PLAN PRACY KOŁA PZW „OKOŃ" NA ROK 2012

Postprzez kemotd » Śr sty 18, 2012 9:28 pm

Robert na pewno wrócił z lodu ale spod galerii lub ul. sobieskiego :) a co z moja propozycją aby dodatkowo przyznawać punkty za miejsca 1-5 ? to byłoby pośrednie rozwiązanie. ciekawe jakby tak przeliczyć zeszłoroczne zawody według nowego systemu zaproponowanego przez roberta , tylko to pracochłonne.
kemotd
 
Posty: 28
Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 1:25 pm

Re: PLAN PRACY KOŁA PZW „OKOŃ" NA ROK 2012

Postprzez ZEB » Cz sty 19, 2012 7:03 am

Twoja propozycja Tomku jest, że tak powiem, kosmetyczna, pewnie nic by nie zmieniła. Robert natomiast proponuje rewolucyjne zmiany z korzyścią dla bardzo dobrych wędkarzy, tzn. takich, którzy startują w każdych zawodach i zajmują tam czołowe miejsca. Zrobiła by się przepaść między powiedzmy 10-cioma a resztą, już po kilku zawodach.
ZEB
 
Posty: 224
Dołączył(a): Cz cze 17, 2010 10:59 am

Re: PLAN PRACY KOŁA PZW „OKOŃ" NA ROK 2012

Postprzez eRCHa » Cz sty 19, 2012 12:14 pm

Witam!!! Zbyszku ja nie chcę tu robić żadnej rewolucji.Mojemu pomysłowi przyświecały dwa cele:1-by za każde wygrane zawody była jednakowa ilość pkt,2-by opłacało się wygrywać,a nie" wiecznie być dziesiątym "i być w czołówce tak jak to było w moim przypadku.Jeśli chodzi o obawy Zbyszka ,że zrobi się ogromna przepaść między czołówką ,a resztą zawodników to chyba nie będzie dużej tragedii ,bo już na dzień dzisiejszy różnica między pierwszą trójką a 11 zawodnikiem wynosi prawie 200pkt.Ja już się zdążyłem zorientować ,że nasze zawody to nie mistrzostwa świata,ale myślę że warto brać przykład z wypróbowanych wzorców(jeszcze raz posłużę się przykładami:w skokach startuje około 70 zawodników ,punktuje 30 ,a za 1msc jest 100pkt,2-80,3-60,4-50,5-45,6-40itd,w innych zawodach jest podobnie choć może trochę mniejsze dysproporcje).Po sugestiach kolegów wprowadziłem poprawki do swojego pomysłu które myślę ,że w końcu doprowadzą do tak oczekiwanego kompromisu.Otóż policzyłem średią ilość zawodników punktujących we wszystkich zawodach zaliczanych do GP.Z wyliczeń otrzymałem liczbę 27.Na podstawie tych wyliczeń założyłem ,że optymalnym rozwiązaniem byłoby takie gdyby w poszczególnych zawodach punktowało 30 zawodników(w GP i NW).Natomiast punktacja przedstawiałaby się następująco:1msce-40pkt, 2-37, 3-34, 4-32, 5-30, 6-28, 7-26, 8-24,9-22,10-21 i dalej do 30 miejsca co 1 pkt.Chciałbym zwrócić uwagę kolegów na mniejsze różnice punktowe niż w pierwszej wersji.Wyprzedzę pytanie Zbyszka i zaraz na nie odpowiem,ile będzie pkt za 31 miejsce.Za 31 miejsce będzie 10 pkt startowego.Do tej pory w GP punktowała tylko pierwsza 20 i jak mi wiadomo żadnych samobójstw z tego powodu nie było.Nie wiem jak koledzy podejdą do tej punktacji,ale myślę iż jest to optymalne rozwiązanie.Aaaa jeszcz chciałem zaspokoić ciekawość Zbyszka.Wczoraj wyskoczyłem na lód tak z marszu,bez zanęty i wcześniejszych przygotowań.Lód był grubości około 12 cm.Jeśli chodzi o brania to nic nie złowiłem,ale ochotę do współpracy wykazywały takie piętnastki i osiemnastki. :D
eRCHa
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pn sie 23, 2010 8:20 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje z koła

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron