Wprowadzenie do wędkowania

Moderatorzy: marekcz, artur, ZEB

Wprowadzenie do wędkowania

Postprzez Lukasz » Śr kwi 18, 2012 8:41 pm

Czy jest możliwość umówienia się z kimś kto by pomógł skąpletować sprzęt ( wędki są ) ale musze mieć kogoś z doświadczeniem. Pewnie u prezesa ale do której ma otwarte.
Lukasz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2012 8:32 pm

Re: Wprowadzenie do wędkowania

Postprzez marekcz » Śr kwi 18, 2012 9:00 pm

po pierwsze jaka metoda?
po drugie od 10-17 zazwyczaj ma otwarte
Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie.
marekcz
 
Posty: 79
Dołączył(a): Wt cze 15, 2010 2:18 pm

Re: Wprowadzenie do wędkowania

Postprzez Lukasz » Śr kwi 18, 2012 9:41 pm

Mam 3 wędki
1. 3 częściowa A LA spinning co też chciał bym z niej zrobić
2. Teleskopowa 2,70
3. Kupiona teraz w LIdl-u :oops: 4.20 40-100 g wyrzutu

Pierwsze łowisko Pilica koło Pukarzewa
Drugie Bałtyk,Adriatyk może michalina po prostu tam gdzie jeszcze mógłbym zabrać żone i córcie.
Lukasz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2012 8:32 pm

Re: Wprowadzenie do wędkowania

Postprzez Lukasz » Śr kwi 18, 2012 9:49 pm

Jeszcze metody pewnie jako laik porywam się na głęboką wode ale interesują mnie metody spinningowa, gruntowa, i spławik. Byłem w sklepie kupiłem spławik na przepływanke ciężarki i łezki ale poskładać to do kupy to we śnie mi się wydaje tylko proste :D Z Góry Dzięki za Pomoc.
Lukasz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2012 8:32 pm

Re: Wprowadzenie do wędkowania

Postprzez marekcz » Śr kwi 18, 2012 10:31 pm

to zacznę, wystarczy poszukać tematy już były:

MG - http://pzwokon.pl/forum/viewtopic.php?f ... aa535d1871
spławik - http://pzwokon.pl/forum/viewtopic.php?f ... aa535d1871

Co do spiningu też jest na forum. W nim czuje się najlepiej wiec powiem tak:
wędzisko to optymalnie 2,55 takie uniwersalne maks 2,70 na rzeki lepsze nieco dłuższe ale... niekoniecznie
ciężar wyrzutu 5-25g X-Fast i w sumie nada się na wszytko. Ja na takie wyciągałem Szczupaki, okonie i pstrągi, (na suma poluję ale to z ZEBem jak będę na łódce) stosuje na nim i główki i obrotówki i woblery.
Nie nadaje się do bocznego troka tam raczej coś delikatniejszego (ogólnie boczny trok to na zawodach bo tak przyjemności łowienia nie widzę ) :)

łowiska z rodziną Zakrzew w Kłobucku (spacerniak, ławeczki, budki, plac zabaw dla dzieci, lasek), Poraj, Bardzo ładnie tez jest w Koniecpolu jednak w okresie wakacyjnym łowisko zamknięte i nie wolno tam nęcić (oficjalnie),
spiningu z rodziną to raczej nie pouprawiasz :) no chyba że na łódce (serdecznie zapraszamy do naszej rybaczówki koszt 20 zł -1 dzień, lub wykupienie "karnetu" na rok bez limitów)
Jak mi się coś przypomni to dopiszę.
Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie.
marekcz
 
Posty: 79
Dołączył(a): Wt cze 15, 2010 2:18 pm

Re: Wprowadzenie do wędkowania

Postprzez Lukasz » Cz kwi 19, 2012 4:08 pm

Dzięki te stronki już widziałem, powiedz mi czy do wędki o wyrzucie 40-100g i głównej żyłce 35 da się zapodać spławik 2 g. robiąc przypon 12. Czy ma to sens czy zmieniać na mniejszą.
Lukasz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2012 8:32 pm

Re: Wprowadzenie do wędkowania

Postprzez marekcz » Cz kwi 19, 2012 9:10 pm

jak kupowałem swoją pierwsza wędkę 2 panów tj. darekk i ZEb powiedzieli mi że nie jest to moja ostatnia wędka choć mówiłem że mi starczy obecnie nie wiem ile ich mam :) Mysle że to dobra odpowiedź.

40-100 pomysl po cs ten cięzar jest określony. do spławika to typowa matchówka. Ja ją kupiłem i nie żałuję wędkowanie na spławik to frajda przy niej. Rzucisz daleko i fajnie zatniesz rybke holowałem karpie pod 2 kG i żadnego problemu nie było. Żyłka 0,35 to na suma do spławika to 0,14 maks + przypon 0,12 maks ja takiego używam. Nie jestem fachowcem w spławiku ale na chłopski rozum 40-100 nie połowisz.
Może ZEB ci pomoże to jest fachowiec od spławika. Zresztą od czego on nie jest fachowiec... aha od pstrągów o nie go nie pytaj on tylko wie że takie są w rzece i to z opowiadań :)
Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie.
marekcz
 
Posty: 79
Dołączył(a): Wt cze 15, 2010 2:18 pm

Re: Wprowadzenie do wędkowania

Postprzez Lukasz » Cz kwi 19, 2012 9:41 pm

Dzięki za odpowiedzi, tak jest jak się pujdzie do sklepu kupi a potem pyta o zdanie. Z tymi wędkami masz pewnie racje ale już tyle wydałem przez ostatnie 3 tygodnie że żona zażyczy sobie spa :). Zostaje mi wziąść te kije i jechać do prezesa może coś wykrzesa. Rzeka to nie woda komercyjna że nawet na zwykłego ,, kija ,, się człowiek pobawi.
Lukasz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2012 8:32 pm

Re: Wprowadzenie do wędkowania

Postprzez Jaro » Pt kwi 20, 2012 2:48 pm

Witaj Łukasz, z tymi zakupami przed ... chyba każdy ma. Ja pamiętam jak poszedłem kupić swoją pierwszą wędkę w dniu odebrania karty. Prezes pyta : Jaka metoda ? Ja :shock: No spławik, grunt spining ? Ja :shock: no to może spławik. Dobrze na jakie wody :o :shock: :)
Tak że posłuchaj kolegi Marka i przejdź się do sklepu na Wierzbową i przynajmniej dokup żyłki, bo w przeciwnym razie zniechęcisz się zbyt szybko, a te co masz zastosujesz do połowu gruntowego.
Trochę mało napisałeś, ale 4,20 40-100g to będzie gruntówka - połów z koszyczkiem
Teleskopowa 2,7 zapewne spławikówka.

Pozdrawiam i Połamania :)
Jaro
 
Posty: 23
Dołączył(a): Pn lut 07, 2011 8:16 pm

Re: Wprowadzenie do wędkowania

Postprzez Lukasz » N maja 06, 2012 7:38 pm

No i ze sprzetem i tak nic nie zrobiłem coś tam połatałem jakąś żyłke zapodałem i 1 moja pojechałem w swoje strony nad Pilice i powiem wam że mam bardzo miłe wrażenia. Chodziłem od 5 rano do 10 i tym ala sprzętem po 30 min miałem branie szczupaka ale nie wymiarowy troche kłopotu z odczepianiem ale adrenalina była później okoń około 25 cm ale przy samym brzegu jak zobaczył na jaki sprzęt się dał złapać to darował sobie zabawe i odpłynoł z uśmiechem :). Nawet zdjęcia nie mam:).
4 maja byłem ale czabyło stać w kolejce do rzeki i pojechałem na cielętnki na stawy jedno dobre że zaraz usmażą.
Lukasz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2012 8:32 pm


Powrót do HYDE-PARK, o wszystkim i o niczym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron