Jakie kulasy kupić !! ?? ;/

Moderatorzy: marekcz, artur, ZEB

Jakie kulasy kupić !! ?? ;/

Postprzez szczepan107 » So kwi 14, 2012 8:18 pm

chciałbym się zwrócić do was o pomoc wyborze kulas proteinowych(myślę o owocowych) z jakiej firmy proponujecie dużo jest tego mam mętlik w głowie :roll:
Pozdrawiam.
szczepan107
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt maja 03, 2011 6:05 pm

Re: Jakie kulasy kupić !! ?? ;/

Postprzez artur » N kwi 15, 2012 12:12 pm

Więc tak: ja łowiłem głównie na kulki robione ręcznie z mix-ów Solara i TB, ale od zeszłego roku stosuję mixy Trapera i miałem świetne rezultaty. Do nęcenia stosuję kulki które sam robię oraz jakiś procent kupnych a konkretnie to Dynamite Baits.
Oprócz kulek wiadomo do wody lecą znaczne ilości peletów, a co do nich to MegaBaits (halibut) TB ale zmienili skład i już ich nie używamy oraz dużo Trapera.
Mnie to dawało rezultaty,a na ten sezon z kulkami nie eksperymentuje ale zakupie pellet Aller Aqua i zobaczymy !
Carp Quest Club Częstochowa
Avatar użytkownika
artur
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 6:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jakie kulasy kupić !! ?? ;/

Postprzez szczepan107 » N kwi 15, 2012 1:54 pm

Może faktycznie zacznę robić własne kulki ;) teraz kołować akcesoria do robienia kulek maszynkę jakąś :D
Ja używałem kulek z TB scopex no rewelacji nie było po wyciągnięciu z wody kulka śmierdziała mi (zaroślami,lekkim mułem) szybko mi traciła zapach.
szczepan107
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt maja 03, 2011 6:05 pm

Re: Jakie kulasy kupić !! ?? ;/

Postprzez PiotrSzlezak » Pn kwi 16, 2012 11:34 am

To fakt, nie ma lekko ;)... Co do kulek to jest to dokładnie taka sama sytuacja jak i z innymi przynętami... Np. spinningując za pstrągiem można przez miejscówkę przepuścić 10 woblerów i nic, a w 11 ryba uderzy... Na jednych łowiskach sprawdza się taki zapach a na innych taki i tyle. Nie można podać złotej receptury. Jedno jest pewne - jeśli w łowisku są ryby na 100% a nie biorą winę ponosi zdecydowanie wędkarz :)! Mogę tylko odnieść się do gubienia zapachu przez kulki - można je wcześniej zalać lekko dipem lub boosterem. Np. na tydzień. Rzeczywiście jeśli kulka leży w mule karp może jej nie wyczuć. Dopalacz może pomóc...
PiotrSzlezak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 11:01 am

Re: Jakie kulasy kupić !! ?? ;/

Postprzez szczepan107 » Pn kwi 16, 2012 3:36 pm

No dokładnie zgadzam się z tobą ;)
A jeszcze jedno na którą gliniankę się lepiej ustawić Pacyfik czy Bałtyk ? ;)(jak możesz oczywiście,czy znasz tą wodę trochę) Bo tak z chura nad wodę to marne szanse aby coś ładnego wyholować,chodzi mi o miejscówkę którą sobie wybrać tylko problem ? ;) na której gliniance :D
szczepan107
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt maja 03, 2011 6:05 pm

Re: Jakie kulasy kupić !! ?? ;/

Postprzez PiotrSzlezak » Wt kwi 17, 2012 8:37 am

A w jakiej dzielnicy mieszkasz - szczerze to siadał bym jak najbliżej domu, karpie można trafić wszędzie. Tak samo są Michalinie i Zaciszańskiej...
PiotrSzlezak
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 11:01 am

Re: Jakie kulasy kupić !! ?? ;/

Postprzez szczepan107 » Wt kwi 17, 2012 1:39 pm

Mieszkam na dzielnicy Ostatni Grosz ;) michalina nie jest głupim pomysłem a zacisze odpada tam jest za duża presja wędkarzy.
Michaliny nie znam dobrze tylko siadam od strony skarp na koszyczek a nęcić sobie to nie mam pojęcia od której strony się "zaszyć " hehe :)
Dzięki za podpowiedź ;)
szczepan107
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt maja 03, 2011 6:05 pm

Re: Jakie kulasy kupić !! ?? ;/

Postprzez artur » Cz kwi 19, 2012 9:09 am

Spacery nad wodą i obserwacja wody pomogą, co do miejsca wyboru to marker i sondowanie wody.
Carp Quest Club Częstochowa
Avatar użytkownika
artur
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 6:48 am
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do HYDE-PARK, o wszystkim i o niczym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron