Czy chciałbyś aby zawody były organizowane również w sobotę?

Shoutbox

19.05.2013 19:36

MK Okoń 2013r.

„SEKTOR ŚMIERCI ….”

Tak przez zawodnika, jednego z najlepszych wędkarzy w kategorii spławikowej w roku 2013 Romana Kowalczyka został nazwany sektor „B” II tury zawodów spławikowych na zbiorniku Elsenu.

Może aż tak źle nie było ale ….

Prawie cała czołówka, większość najlepszych „spławikowców” koła OKOŃ spotkała się w jednym z dwóch sektorów jakie zostały ustalone podczas drugiej tury o Mistrzostwo Koła „OKOŃ” na sezon 2013. Oczywiście wcale nie ułatwiło to rywalizacji i zwycięstwa w sektorze „A”,emocje jednak były niebywałe. Do rywalizacji i z apetytem na zwycięstwo o godzinie 6.30 rano stawiło się 37 zawodników. Po rzeczowej odprawie nastąpił bardzo ważny moment całych mistrzostw: a mianowicie losowanie stanowisk. Łaaał … co tam się działo … Były okrzyki radości, triumfu i momenty zrezygnowania czy zazdrości. Oczywiście to był dopiero początek trwających kilka godzin niebywałych emocji. Jak przystało na prawdziwych wędkarzy i prawdziwych zawodników rywalizacja przebiegała bez jakichkolwiek incydentów czy nieprawidłowości. Cały czas wysoka mobilizacja, cały czas skupienie. Liczyła się każda złowiona ryba, mała czy duża. Największą rybę ( leszcz ok. 1.5kg ), niestety bez klasyfikacji i nagrody ( za tę rybę ) złowił jeden z „murowanych” faworytów mistrzostw, pretendent na mistrza koła Dariusz Kapinos. Najczęściej łowioną rybą była płoć. Trudno zliczyć ile sztuk złowili zawodnicy, były to całe ławice. Do nagrody i możliwości używania tytułu mistrza koła liczyła się tylko i wyłącznie waga ryb. Zwycięzcą II tury zawodów spławikowych o Mistrzostwo Kola OKOŃ W sektorze „A” został pretendent na Mistrza Koła z wynikiem 1 998gr. SOBIERAJSKI ZBIGNIEW. Drugie miejsce sektor „A” z wynikiem 1 614gr. MAŁEK ŁUKASZ. Trzecie miejsce sektor „A” z wynikiem 1 218gr. KUSAL TEODOR. Pierwsze miejsce sektor „B” ( sektor śmierci ) z wynikiem 3 874gr. TRUSEWICZ PIOTR. Drugie miejsce sektor „B” z wynikiem 3 714gr. MAJ ZDZISLAW. Trzecie miejsce sektor „B” z wynikiem 3 186gr.zajął KAPINOS DARIUSZ. Mistrzem Koła OKOŃ na rok 2013 został : MAJ ZDZISŁAW W-ce Mistrzem Koła OKOŃ na rok 2013 został: TRUSEWICZ PIOTR Trzecie miejsce , drugim w-ce mistrzem został : KOWALCZYK ROMAN Dalej w klasyfikacji: 4- SOBIERAJSKI ZBIGNIEW 5- CHEŁMIŃSKI ROBERT 6- KAPINOS DARIUSZ 7- PECA ŁUKASZ 8- MAŁEK ŁUKASZ 9- NOWAK GRZEGORZ 10-CIASTEK PAWEŁ Pogoda była oczywiście zamówiona razem z obiadem specjalnie na tę okazję. Spędziliśmy wśród znajomych i przyjaciół bardzo sympatycznie niedzielne przedpołudnie, zażywając „kąpieli” słonecznej nad wodą. Mistrz może być tylko jeden, to fakt, zwycięzcami natomiast jesteśmy wszyscy. Spotykamy się, rywalizujemy w ilości złowionych ryb, wypoczywamy czynnie i przyświeca nam jeden wspólny cel: dobra zabawa. Mistrzostwa spławikowe na ten rok „zamknięte” zakończyliśmy pewien etap rywalizacji sportowej w tym sezonie. Przed Nami jeszcze sporo nie mniej wzniosłych emocji w innych kategoriach. To dopiero początek sezonu. Gratuluję mistrzowi i wszystkim uczestnikom. Zapraszam do dalszej rywalizacji.

Na dzisiejszych zawodach wspólnie obchodziliśmy 60-te urodziny Naszego kolegi : Potempski Seweryn, następnych takich rocznic, samych radosnych pogodnych dni, mnóstwa uśmiechu i samych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Taaakich ryb i połamania kija ( byle nie na kolanie ).